Калорійність вівсяної каші

Скільки калорій у вівсяній каші?

Говорити просто про калорійність вівсяної каші не можна, оскільки калорійність вівсяної каші на молоці і калорійність вівсяної каші на воді зовсім різна. У другому випадку каша містить набагато менше калорій, тому цей продукт цілком рекомендований для дієтичного харчування.

Калорійність вівсяної каші на воді – 88 калорій на 100 грам продукту. Харчова цінність на 100 грам продукту: 3 грами білків, 1,7 грами жирів і 15 грам вуглеводів.

Калорійність вівсяної каші на молоці – 102 калорії на 100 грам продукту, харчова цінність на 100 грам продукту: 14,2 грама вуглеводів, 4,1 грам жирів і 3,2 грами білків.

Корисні властивості вівсяної каші

Калорійність вівсяної каші на молоціТарілка вівсяної каші вранці допоможе нормалізувати рівень цукру в крові, позбутися депресії, підняти настрій, поліпшити апетит, зберегти зір і слух, а також розвинути інтелектуальні здібності.

Найчастіше її використовують для поліпшення роботи шлунка і кишечника, так як вона ідеально очищає кишечник і пригнічує в ньому процеси гниття, тим самим запобігаючи діарею, запори, метеоризм, спазми, запалення і навіть рак.

Вівсяна каша корисна при виразці, гастритах, колітах, особливо в стадії загострення. Її корисно вживати після отруєння, так як вона виведе з організму всі токсичні і шкідливі речовини.

Як правильно вибрати вівсяну кашу?

Найкраще вибирати ту вівсянку, яку необхідно варити не менше 8-10 хвилин. Такі пластівці піддаються мінімальній попередній обробці, що дозволяє зберегти в них майже всі корисні речовини.

Калорійність вівсяної каші

Вівсяну кашу, яку необхідно готувати менше п’яти хвилин, піддають більш ретельному процесу обробки, що дозволяє поліпшити її смак, але зменшує її корисні властивості.

 

У кашах швидкого приготування, які зовсім не треба варити, практично не міститься корисних речовин. У ці готові до вживання продукти додають, як правило, барвники та ароматизатори, тому така вівсяна каша зовсім не корисна.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
вівсяна каша на воді 88 ккал 3 г 1,7 г 15 г
вівсяна каша на молоці 102 ккал 3,2 г 4,1 г 14,2 г
вівсяна каша на молоці з медом 114,9 ккал 4,2 г 4 г 16,5 г
вівсяна каша на молоці з курагою і чорносливом 130,9 ккал 4,2 г 3,6 г 21,8 г

Вівсянка на сьогоднішній день є одним з найпоширеніших продуктів харчування у людей, які ведуть здоровий спосіб життя. Культивувати вівсянку вперше почали в Китаї та Монголії.

Сьогодні вона входить в традиційний англійський сніданок, але і на території Росії не менш популярна.

Склад і калорії вівсяної каші

Вівсяна каша є дуже корисною за рахунок вмісту наступних поживних речовин, мінералів і вітамінів:

  • Вітаміни. З вітамінів у вівсяній каші містяться вітаміни РР, Е, групи В, які відповідають за стан волосся і шкіри, а також мають заспокійливу і тонізуючу дію на нервову систему.
  • Харчові волокна. Вівсяна каша відома величезним вмістом харчових волокон, які абсорбують і виводять з організму людини важкі метали, токсини і холестерин, а також нормалізують рівень глюкози в крові. Крім цього, регулярно вживаючи харчові волокна, ви стимулюєте перистальтику і покращуєте моторну функцію кишечника, сприяєте виведенню жовчі.
  • Мікроелементи. З мікроелементів у вівсяній каші найбільше кремнію. Він підвищує міцність і пружність сполучної тканини, а також відновлює її; підвищує захисні властивості шкірних покривів, розгладжуючи їх і запобігаючи появі зморшок. Кремній також сприяє прискоренню обміну речовин в організмі, затримує процеси старіння й активує клітинний ріст. Крім кремнію, у вівсяній каші містяться залізо, мідь, цинк, нікель і молібден.
  • Макроелементи. З макроелементів у вівсяній каші найбільше кальцію і фосфору, які беруть участь у формуванні кісток і зберігають красу шкіри і нігтів, а також магнію і калію, які покращують роботу серцево-судинної системи. У більш менших кількостях також містяться сірка, натрій і хлор.

Всім, хто стежить за своєю фігурою, природно, хочеться дізнатися, скільки калорій у вівсяній каші.