Калорійність вареного яйця

Користь варених яєць

В першу чергу, яйце – це натуральний джерело поживних речовин і білка, що робить його дуже важливим продуктом для харчування кожної людини. Згідно з останніми науковими дослідженнями кардіологів, що міститься у складі яєць холестерин не шкідливий для людини.

Вітамін Е, який у великій кількості міститься в яйцях, зміцнює серцево-судинну систему і має протипухлинну дію. Вітамін D разом з фосфором зміцнює зуби і кісткову тканину. У яєчному жовтку міститься чимала кількість унікальної речовини – найсильнішого антиоксиданту лютеїну. Яйця корисно їсти тим, хто має проблеми із зором, особливо, катаракту. Крім того, що калорійність варених яєць круто досить низька, вони також здатні сприяти виведенню холестерину і жирів з організму за рахунок високого вмісту лецитину і холіну.

Енергетична цінність і калорійність варених яєць круто корисна для спортсменів. А амінокислоти, що містяться в яйцях в оптимальних кількостях, допомагають нашому організму оптимально функціонувати.

Враховуючи калорійність 1 вареного яйця, на тиждень рекомендується з’їдати не більше чотирьох яєць.

Як визначити свіжість і правильно зберігати яйця?

Калорійність яйця вареного крутоЧим легше яйце, тим довше воно зберігалося. Найпростіший і надійний спосіб перевірити свіжість яєць – опустити їх у воду. Якщо яйце тоне, значить, воно свіже (три-чотири дні), якщо плаває, але досить глибоко, – йому від семи до дев’яти днів, а якщо тримається на поверхні – воно зберігається вже більше двох тижнів.

Також можна перевірити свіжість яйця, піднісши його до вуха. Якщо почуєте який-небудь рух всередині яйця – воно зіпсовано, так як жовток у свіжих яєць не зрушується з місця.

Поверхня яєць покрита природною захисною плівкою, завдяки якій вони протягом тривалого часу (три і більше тижнів) можуть добре зберігатися. Тому, якщо ви збираєтеся довго зберігати яйця, мийте їх тільки перед вживанням, щоб не змивати важливу захисну плівку.

Варені яйця круто можна зберігати не більше одного тижня. Салати, що містять яйця, зберігаються не більше двох-трьох днів, а фаршировані яйця – не більше трьох днів.

Калорійність вареного яйця

Варто пам’ятати, що при жаркій погоді варені яйця швидко псуються, тому, якщо ви хочете взяти варені яйця з собою на природу в літній час, найкраще тримати їх в контейнері, що знаходиться в сумці-термосі з льодом.

Незважаючи на те, скільки калорій у вареному яйці, його можна сміливо використовувати в більшості дієт. Існує також ефективна яєчна дієта.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
варене яйце 160 ккал 12,9 г 11,6 г 0,8 г

 

У світі їстівними вважаються курячі, гусячі, качині, страусині, черепашачі, індичі, перепелині та інші яйця. Найчастіше вживають курячі, гусячі і качині яйця, з яких найпоширеніші – курячі. Варені курячі яйця не менш корисні, ніж сирі. Скільки калорій у вареному яйці?

Калорійність варених яєць

Калорійність варених яєць на 100 грам продукту становить 160 калорій, відповідно, калорійність 1 вареного яйця становить приблизно 80 калорій. Вага одного курячого яйця в середньому становить 55 грам, але може коливатися від 35 до 75 грам. У ньому міститься 12,9 грам білків, 11,6 грам жирів і 0,8 грам вуглеводів. Калорійність вареного курячого яйця всмятку становить від п’ятдесяти до шістдесяти калорій. Калорійність вареного яйця некруто, яке не куплено в магазині, а домашнє, становить 70 калорій. Для порівняння: в смаженому яйці міститься 120 калорій. Калорійність сирих яєць така ж, як калорійність вареного курячого яйця, але у варених яйцях абсолютно відсутній холестерин.

Самої калорійної частиною курячого яйця є жовток. Він в три рази більше містить поживних речовин, ніж білок. У ньому присутні протеїни, вуглеводи, холестерин, жири, а в білку – вода, жир, вуглеводи, білки, глюкоза, вітаміни групи В і різні ферменти.