Калорійність пюре

Калорійність горохового пюре

Калорійність горохового пюреГорох є цінною культурою, а страви з нього збагачені величезною кількістю білка, за змістом якого вони не поступаються соєвим і навіть м’ясних страв. Але, крім цього, горох містить небагато калорій, завдяки чому його можна вживати при дієтичному харчуванні без побоювань за свою фігуру. Гороховий суп і горохове пюре вважають найбільш поширеними стравами, приготованими з нього. Розглянемо калорійність горохового пюре і спосіб його приготування.

Для того щоб приготувати горохове порі вам знадобиться: горох, вода, сіль, спеції і рослинне або оливкове масло. Оскільки горох дуже повільно розварюється (а нам потрібно досягти саме такого ефекту), перед варінням його необхідно на 4-6 годин замочити у воді. Після цього промити і відварити до готовності, поки горох не стане м’яким, а потім перетерти в пюре, додавши масло, сіль, перець, ароматні трави або зелень. Калорійність пюре, приготованого таким способом, становить близько 143,5 ккал на 100 грам. Якщо в нього додати спеції і сіль, то калорійність пюре складе близько 117 ккал.

Харчова цінність та склад пюре

І картопляне, і горохове пюре володіє високою харчовою цінністю, незважаючи на низьку калорійність пюре з картоплі або гороху. Це пояснюється їх багатим хімічним складом. Розглянемо спочатку картопляне пюре. У ньому міститься 8,5 грам вуглеводів, 4,6 грам жирів і 2,1 грама білків, а також трохи органічних кислот, харчових волокон, крохмалю, моно – і дисахаридів. Але також величезну цінність представляють вітаміни і мінерали, якими багате пюре. Тут можна знайти вітамін А, D, В1-В12, С, Е, Н, РР і холін. Мінерали представлені в широкому асортименті, основними з них є: залізо, цинк, алюміній, хлор, калій, фосфор та ін

Що стосується калорійності пюре з гороху і його складу, то тут ситуація аналогічна. Харчова цінність його також велика, адже в пюре близько 17 гам вуглеводів, 9 грам білків і 3 грам жирів. Основну цінність представляє вітамін А, В1-В9, РР, Е і холін, а також мінерали: кремній, залізо, калій, фосфор, сірка і т. д.

Корисні властивості пюре

Пюре картопляне і горохове рекомендують при дієтичному харчуванні і схудненні не тільки із-за низької калорійності пюре, але також завдяки величезній кількості корисних властивостей. Картопляне пюре знімає запалення, притуплює біль і володіє обволікаючим дією, тому його рекомендують при різних хворобах ШКТ, нирок і серця. Воно сприяє поліпшенню мозкової діяльності і пам’яті, тому пюре особливо корисно літнім людям. Ще одним важливим фактом є його здатність до швидкого вгамування голоду і насичення, завдяки крохмалю, білка і клітковини в його складі.

Горохове пюре є невід’ємною пісною їжею спортсменів з-за величезної кількості білка, який здатний ефективно нарощувати м’язову масу тіла, при цьому спалюючи жири. Його також рекомендують при застоях рідини в організмі, гіпертонії і для поліпшення обмінних процесів. Однак гороховим пюре надмірно захоплюватися не варто, оскільки горох здатний викликати газоутворення і здуття живота, тому, щоб цього уникнути, додайте трохи моркви на етапі приготування цієї страви. Будьте обережні з гороховим пюре, якщо у вас є захворювання ШКТ, серцево-судинної системи, а також проблеми з нирками, подагра або цукровий діабет.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
пюре картопляне 106 ккал 2,5 г 4,2 г 14,7 м
пюре горохове 143,5 ккал 10,2 г 0,7 г 25,6 г
пюре вишневе 57 ккал 0,9 г 0,2 г 10,9 г
пюре бананове 89 ккал 1,5 г 0,1 г 21 г
пюре грушеве 52 ккал 0,2 г 0 м 13 р

 

Калорійність пюреПюре є одним з найбільш простих, поживних і корисних дієтичних страв, крім того, калорійність пюре зовсім невелика, що дозволяє вживати його навіть тим, хто побоюється за свою фігуру. Пюре отримують практично з будь-яких овочів і фруктів, однак найпоширенішим з них є картопляне і горохове пюре. Калорійність пюре з картоплі не на багато відрізняється від калорійності горохового пюре. Всього 300 грамів товченої картоплі здатне задовольнити потребу в калії, фосфорі і вуглеводах, а горохове пюре забезпечує нас цінними білками і вітамінами.

Калорій в пюре достатньо, щоб наситити організм, додати сил і енергії, тому його рекомендують для частого вживання людям всіх віків. Щоб отримати мінімальну калорійність пюре з картоплі необхідно робити на воді, а не на молоці, не додаючи при цьому занадто багато масла, вершків і т. д. Що ж стосується калорійності горохового пюре, то для її зменшення необхідно використовувати менше рослинного або оливкового масла. Так скільки калорій в картопляному пюре і гороховому, які властивості і склад вони мають, а також чому ці страви можуть бути корисні?

Скільки калорій в картопляному пюре?

Як ми з’ясували, калорійність пюре багато в чому залежить від того, з яких інгредієнтів воно було приготовлено, тому, чим більше додати в блюдо різних компонентів, тим більшу калорійність пюре ми отримаємо. Для того щоб точно сказати скільки калорій в пюре, розглянемо його склад і спосіб приготування.

Картопляне пюре готують з нарізаного невеликими кубиками картоплі, звареного в воді. Його розминають до пюреподібної консистенції, при цьому додаючи відвар картоплі або молоко, сіль, а також вершкове масло, вершки або яйце. Якщо для приготування пюре використовувати всі ці інгредієнти, то воно вийде досить жирним і калорійність пюре значно збільшиться.

Наприклад, калорійність пюре з картоплі, приготовленого на воді, становить 106 ккал на 100 грам, калорійність пюре з вершковим маслом – близько 120 ккал, а якщо його приготувати ще й з додаванням молока, то в такому пюре буде близько 142 ккал. Тому, тим, кому важливі всі споживані калорії і їх контроль, необхідно враховувати цей факт, а при дотриманні дієт пюре слід готувати виключно на воді.

Пюре є відмінним гарніром і самостійною стравою для дітей і дорослих. Воно непогано поєднується з будь-якими овочами, рибою і птахом, однак з м’ясом краще не їсти, оскільки така їжа буде сильним навантаженням на ваш шлунок, до того ж, ви з легкістю зберете зайві кілограми.