Калорійність курячих яєць

Користь і шкода курячих яєць

Скільки калорій в курячому яйці?Яйця відносять до тієї категорії продуктів, де поєднується величезна користь і цінні поживні властивості з можливим шкодою для організму через деяких складових або індивідуальної нестерпності. Звичайно ж, першим плюсом є досить низька калорійність курячих яєць, що дозволяє вводити їх в раціон навіть худнуть людей. Сирі та варені яйця вживають не тільки з метою наситити організм корисними речовинами і скинути зайві кілограми, але й отримати повноцінну збалансовану їжу, адже в курячому яйці міститься майже все, що необхідно нашому організму.

Дієтологи і лікарі рекомендують обмежувати вживання яєць лише через те, що в них міститься холестерин, однак сучасне харчування курей стало менш інтенсивним і більш збалансованим, тому кількість холестерину в 1 яйці також помітно скоротилося. Крім того, такий холестерин у поєднанні з їжею не має сильного впливу на підвищення рівня шкідливого холестерину в крові людини, тому при помірному вживанні яєць не варто переживати за своє здоров’я.

Незважаючи на невисоку калорійність курячих яєць, їх рекомендують як досить поживну їжу для дітей, спортсменів і людей похилого віку. Це пояснюється великою кількістю білка, кальцію і вітамінів, які зміцнюють імунну систему, м’язи й кістки, покращують кровотворення, допомагають правильно розвиватися і підтримувати розумові здібності людини на високому рівні. У яйцях багато лютеїн і зеаксантин, які допомагають поліпшити зір і позбутися від катаракти, лейцин відновлює м’язи після важких фізичних навантажень, а лецитин покращує пам’ять.

Але з яйцями, особливо сирими, слід бути вкрай обережними, тому як погано оброблена шкаралупа може містити на поверхні небезпечні мікроби сальмонели, тому яйце необхідно обов’язково добре мити гарячою водою або обробляти оцтом перед розбиванням. Не рекомендується також надмірне вживання яєць маленькими дітьми, тому як є можливість прояву у них алергічних реакцій. У такому випадку яйця будуть протипоказані.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
курячі яйця 157 ккал 12,7 г 10,9 г 0,7 г
смажені курячі яйця (без масла) 174,6 ккал 14,6 г 12,6 г 0,8 г
варені курячі яйця 160 ккал 12,9 г 11,6 г 0,8 г

 

Калорійність курячих яєцьКуряче яйце, безсумнівно, є цінним і дієтичним продуктом харчування людства. Воно дуже поживне завдяки багатому складу, тому здатне швидко наситити організм. Калорійність курячих яєць невелика, але при цьому вони майже повністю засвоюються організмом.

Яйце являють собою асиметрично-овальної форми шкаралупу, всередині якої міститься білок і жовток, які в кулінарії використовуються як разом, так і окремо. З яєць можна готувати що завгодно, починаючи від варіння (круто, некруто, «в мішечок») і смаження у вигляді яєчні або омлету, і закінчуючи запіканням і навіть маринуванням. Яйця є основним інгредієнтом для приготування знаменитих яєць-пашот, з них роблять гоголь-моголь, суфле і випічку, їх додають у фарш, салати, супи, закуски, другі страви і навіть коктейлі. Цей список можна продовжити до нескінченності – настільки яйце є різноплановим і частим в застосуванні.

Вживаючи цей цінний продукт, ми рідко замислюємося про те, скільки калорій в курячому яйці, а також про калорійність 1 курячого яйця, тому що вважається, що калорій в ньому не так вже й багато, щоб акцентувати на цьому увагу. Однак тим, хто стежить за своєю фігурою і вагою доводитися рахувати кожну з’їдену калорію, в тому числі і кількість калорій в курячому яйці.

Калорійність курячих яєць залежить не тільки від способу приготування, але також від їх розміру та ваги. За цими параметрами яйця ділять на:

  • Дрібні – до 55 грам;
  • Середні – до 60 грам;
  • Великі – до 65 грам;
  • Дуже великі – від 65 грам.

Далі ми поговоримо про калорійність курячих яєць, які ми вживаємо, про їх шкоду і користь, а також дізнаємося їх склад і харчову цінність.

Скільки калорій в курячому яйці?

Як ми вже з’ясували, калорійність курячих яєць невелика, і чим більше яйце за вагою та розміром, тим більше калорій в ньому міститься. Розглянемо калорійність 1 курячого яйця в залежності від його розміру. Яйце середніх розмірів має до 70 ккал, у великому їх близько 80 ккал, а от в дуже великому яйці міститься до 90 ккал. Таким чином, калорійність курячих яєць становить приблизно 157 ккал на 100 грам.

У даному випадку мова йшла лише про сирому продукті, але як зміниться калорійність курячих яєць залежно від типу кулінарної обробки?

Природно, при смаженні калорійність 1 курячого яйця підвищується за рахунок додавання олії, солі і спецій, на відміну від вареного продукту. При відварювання курячих яєць калорійність залишається практично незмінною або навіть зменшується, тому відварені яйця вважають найбезпечнішими не тільки для фігури, але і для здоров’я організму, оскільки зберігають більше корисних речовин, ніж смажені. Наприклад, в 1 смаженому курячому яйці вагою в 60 грам міститься близько 174,6 ккал. У відварному ж яйці, звареному некруто, 159 ккал, а якщо круто – 160 ккал. Тому дієтичними властивостями і низькою калорійністю курячих яєць володіють саме сирі і відварені яйця.

Крім того, білок і жовток яйця окремо також має різну калорійність. Наприклад, в 1 курячому білку міститься всього 17 ккал, в той час як в жовтку близько 50-55 ккал. Цей факт допомагає без побоювань для фігури дотримуватися білкової дієти, не приносячи організму ні єдиної зайвої калорії.

Поживні властивості і величезна харчова цінність курячих яєць обумовлена ​​їх багатим складом. Основу їх складають білки (близько 12,7 грам) і жири (10,9 грам), а ось вуглеводів в них зовсім мало (всього 0,7 грам). Також в яйцях присутня вода, насичені жирні кислоти, холестерин, моно- і дисахариди. Якщо говорити про вітамінний склад, то він перевершує всі очікування. У курячих яйцях представлений практично повний асортимент вітамінів, за винятком хіба що аскорбінової кислоти (вітаміну С). А от серед мікро- і макроелементів в них можна знайти багато цинку, заліза і міді, селену і фосфору, сірки, натрію і т.д.