Калорійність геркулесовой, перлової, рисової і ячної каші на воді

Калорійність геркулесовой каші

Калорійність геркулесовой каші, приготовленої на воді, становить 54 ккал на 100 грам продукту. У геркулесовой каші міститься приблизно 60 відсотків крохмалю і від 10 до 18 відсотків білка, а жиру – всього лише 5 відсотків. У ній дуже багато вітамінів і мінералів: А, Е, В, F, PP, Н, 1000 міліграмів кремнію, 421 міліграм калію, 135 міліграм магнію, 361 міліграм фосфору, 2 грами золи, 11 грам харчових волокон на 100 грам продукту, а також хлор, кальцій, холін, йод, натрій, сірка.

Геркулесовая каша корисна для серцево-судинної і нервової системи, обміну речовин. Також геркулесовая каша дуже добре очищає шкірні покриви і допомагає засвоюватися вуглеводам в організмі.

Калорійність перлової каші

Калорійність перлової каші на воді – 109 ккал на 100 грам продукту. Харчова цінність перлової каші на 100 грам продукту становить 3,1 грам білка, 0,4 грами жирів і 22,2 грама вуглеводів.

Перлова каша багата вітаміну Е, А, PP, D, групи В, солями калію, заліза, кальцію, цинку, міді, марганцю, молібдену, кобальту, нікелю, хрому, йоду, брому, селену і фосфору. Містить також клітковину і життєво необхідні і незамінні амінокислоти, зокрема, лізин, який важливий для вироблення колагену.

Перлова каша, за рахунок вмісту антиоксидантів, сприяє очищенню кровоносних судин від холестерину, очищає організм від токсичних речовин і шлаків, стабілізує роботу шлунково-кишкового тракту, завдяки обволікаючим властивостями сприятливо впливає на роботу шлунка.

Калорійність ячної каші

Ячна каша на водіКалорійність ячної каші на воді становить 76 ккал на 100 грам продукту.

Ячна каша є гіпоалергенним продуктом, тому що не містить глютен, і може на довгий час додати відчуття ситості. Вона знижує рівень холестерину в крові і допомагає роботі печінки. Вміст протеїнів і вуглеводів в ячної каші знаходиться в правильному поєднанні, завдяки чому вона чудово втамовує відчуття голоду, і її можна використовувати як гарнір до нежирним білковим страв або використовувати на сніданок.

А скільки ж калорій в рисовій каші, приготовленої на воді? Вміст калорій в рисовій каші – 78 ккал на 100 грам продукту.

Рисова каша – це важливе джерело вітамінів групи В – тіаміну (В1), ніацину (В3), рибофлавіну (В2), піридоксину (В6). Ці вітаміни зміцнюють нервову систему і важливі для перетворення в організмі людини поживних речовин в енергію.

Перлова каша на воді

Рисова каша – це дієтичний продукт, корисний при різних захворюваннях шлунка. У рисі також не міститься глютену, який може викликати алергію. Рисова каша на 78 відсотків складається з вуглеводів, на 8 відсотків з білка. Рисова каша на воді також може служити хорошим абсорбентом при харчовому отруєнні, який замінює лікарські препарати.

 

Низька калорійність каш на воді дозволяє використовувати їх під час дотримання дієт і створювати з них монодієти, що сприяють значному схудненню.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
каша рисова на воді 78 ккал 1,9 г 0,1 г 17,4 г
каша ячна на воді 76 ккал 2,3 г 0,3 г 15,7 г
каша перлова на воді 109 ккал 3,1 г 0,4 г 22,2 г
каша геркулесовая на воді 54 ккал 1,5 г 0,9 г 10,9 г

 

Калорійність каш на воді є досить привабливою для тих, хто стежить за своєю фігурою. Крім низької калорійності, каші на воді не містять жирів.

Користь каш на воді

Каші дуже корисні для нашого організму, оскільки містять два дуже важливих види клітковини, без яких організм просто не може правильно і повноцінно функціонувати. Розчинна клітковина, яку також називають «бета-глюконо», проникає в кровоносні судини нашого організму і виводить з них холестерин. Нерозчинна клітковина механічним шляхом здатна прибирати з нашого травного тракту шлаки і токсичні речовини. Тому дуже важливо включати в свій раціон каші на воді, особливо тим, хто худне.