25 Січня, 2015

Японська дієта

Традиційні японські рецепти

Японська дієта менюНагадуємо: рис вариться в пароварці, зелений чай не кладеться цукор. Сковорода потрібна «вок», глибока і з товстими стінками. Підійдуть гусятниця або казанок.

Омлет з куркою та рисом (оякодон).

Інгредієнти: курка 100 г, рис 1/2 склянки, цибулина, 3 ст. л. соєвого соусу, 2 яйця, 1 ч. л. цукру.

Цибулю нарізати півкільцями, кинути на сковорідку в киплячий соєвий соус, додати цукор. Перемішувати 2-3 хвилини. Куряче філе шматочками (різати не дрібно) додати до цибулі, смажити, перевертаючи, ще 4 хвилини. Збити яйця і вилити зверху на сковорідку. Не перемішувати, накрити кришкою ще на 3-4 хвилини. Викласти на тарілки поруч зі звареним рисом, посипати зеленою цибулею, сервірувати зеленню.

Гречана локшина (соба) з соєвим сиром тофу.

Інгредієнти: гречана локшина (400 грамів), тофу (100 грамів), яйце 1 шт. (опціонально), масло кунжутне 50 грамів, соєвий соус 2 ст. л., рисовий оцет 1 ст. л (можна яблучний), цукор 1 ч. л. (краще коричневий), стручок перцю, головка цибулі червоного.

Яйце варити круто, а локшину – майже до готовності, після її промити. У сковороді обсмажити півкільцями цибулю на олії. Додати соус, оцет, цукор і тушкувати хвилини на слабкому вогні. Яйця і тофу нарізати кубиками. Локшину додати на сковорідку і перемішати. Додати інші інгредієнти (перець нарізати кільцями). Перемішати, вимкнути, накрити кришкою, дати настоятися.

Відгуки про японську дієту

Результати цієї японської дієти, як уже говорилося, не такі швидкі, як від тієї дієти, що відома, як дієта на 14 днів. До речі, про цю японській дієті відгуки від лікарів-дієтологів неоднозначні. Так, її не можна сердечникам і дуже обмежено можна хворим з гастроентерологічними захворюваннями. Що можна сказати про наведене вище варіанті японської дієти, не такою суворою, як дієта на 14 днів? Схуднення йде повільніше, зате шкоди організму наноситься набагато менший, випадків повернення ваги – менше.

Японська дієтаІснує жорстка «японська дієта» на два тижні, її так назвали, тому що була розроблена в японській клініці для схуднення, але вона не збалансована по харчовим складом (білків, жирів і вуглеводів) і її не можна проводити частіше ніж 2 рази в рік. У цієї японської дієти швидкий результат – 8-10 кг за 2 тижні. У ній досить багато продуктів, які не характерні для Японії (наприклад, кава). Цей результат досить швидко втрачається після того, як ви вийдете з дієти.

У цій статті наведена інша японська дієта, заснована на справжньої традиційної кухні. Вона не така сувора, дотримуватися її краще близько місяця, результатом цієї японської дієти буде втрата близько 5-6 кг Зате рецидиви і повернення ваги менш імовірний, судячи з відгуків. Ця японська дієта більш корисна для здоров’я.

У чому принципова відмінність японської кухні від китайської та європейської?

По-перше, ставлення до їжі. Китайська та японська кухні порційні, у великій кількості готується тільки рис, який виконує роль і хліба, і гарніру (до речі, хліба на дріжджах традиційної японської та китайської кухні немає, страви з пшеничного борошна не так поширені, як в європейській). Ви ніколи не побачите на традиційній японській кухні великої каструлі з супом чи кашею, яка потім зберігається кілька днів. Все готується з розрахунку, що кожна людина з’їсть певну кількість їжі, яке буде подане на стіл саме йому, обов’язково красиво оформленою (навіть якщо це звичайний сніданок).

Також відрізняється склад продуктів. Справа в тому, що з продуктами харчування, особливо фруктами і певними овочами в Японії дещо інша ситуація, ніж у нас. Пшеницю вирощувати ніде, розводити тварин важко (і в китайській, і в японській кухні молокопродукти – рідкість). М’ясні страви японської кухні – пізніше запозичення з європейської кухні, теж не дуже популярні. Рис, просо і гречка – основні злакові. З овочами теж поділ: кабачки, капуста, редька, баклажани – все, що можна культивувати на невибагливою кам’янистому грунті і в досить вологому кліматі, все це складає основу національної кухні. А такі овочі та фрукти, які вимагають ретельного догляду, коштують недешево і продаються поштучно. Основа харчування – це рис, овочі і морепродукти.

Третьою особливістю японської кухні (і її головна відмінність від китайської) є любов до сироїдіння. Все, що готується, піддається мінімально необхідної термальній обробці. За традицією, продукти повинні максимально зберегти свій первісний смак. Щоб знезаражувати сиру рибу, до суші подаються гострі соуси і закуски. Цим японські рецепти відрізняються від наших, в яких зустрічається ситуація, коли, наприклад, м’ясо або овочі спочатку зварять, обсмажити, а потім погасять.

Меню японської дієти

Використовуючи наведені вище принципи і оригінальні японські рецепти (адаптовані до наших продуктів), вже можна скласти думку про те, як потрібно харчуватися, щоб схуднути. Наприклад, замінити хліб рисом (без жирної підливи), м’ясо і ковбасу рибою і соєю, чорний чай з цукром – зеленим і без цукру, молочної виключити, а солодке замінити на десерти, аналогічні традиційним японським. До речі, традиційні десерти у них не такі солодкі, це по суті своїй желе, зефір і пастила, а також рисові колобки і цукерки на фруктовому соку. Нічого жирного або занадто приторного.

Наведемо склад продуктів в меню японської дієти (норма на день).

У день можна і треба вжити:

  • 400 грамів рису;
  • 200-300 грамів овочів;
  • 200-250 грам фруктів;
  • 80-100 грамів бобових (сої, квасолі, гороху, але їх можна замінити на нежирний сир або індичку);
  • 200 грамів риби і морепродуктів;
  • 1-2 яйця;
  • зелений чай і мінералка – необмежено (до 2-х літрів в день);
  • 100 грамів десерту.

Зразкове меню японської дієти за прийомами їжі:

Ранок: омлет з рисом і куркою, чай.

Ланч: яблуко.

Обід: суп з гречаною локшиною, салат з сиром тофу.

Полуденок: рисові колобки (онігірі) і чай.

Обід: картопляний суп-пюре і салат з буряка і зелені.

Теги: