13 Квітня, 2015

Яким має бути харчування для набору ваги?

Раціон харчування для набору ваги

Слово «дієта» у більшості людей асоціюється з режимом харчування, спрямованим на схуднення. І мало хто замислюється про те, що дієти бувають різними: лікувальними і стимулюючими збільшення маси. Перш ніж розглянути раціон харчування для набору ваги хочеться звернути вашу увагу на те, що зайва худоба може бути симптомом захворювання щитовидної залози або шлунково-кишкового тракту. Тому рекомендується заздалегідь звернутися до лікаря за консультацією, тому що якщо є проблеми зі здоров’ям, ніяка дієта не допоможе привести вагу в норму.

Якщо надмірна худорлявість не викликана хворобою, то наступне меню допоможе вам збільшити свою вагу. Ми наведемо приклад одноденного меню харчування для набору ваги дівчині, а на його основі ви можете скласти різноманітний раціон на тиждень вперед.

Сніданок: Вівсяні пластівці з молоком, горіхами, медом або тертими яблуками, порція нежирного м’яса, солодкий чай і бутерброд з маслом.

Другий сніданок: Бутерброд з ковбасою та сиром, бульйон з вареним яйцем, свіжовичавлений сік з медом.

Обід: Квасолевий суп з м’ясом на жирному бульйоні, відварна риба і картопляне пюре з підливкою, салат, заправлений сметаною або рослинним маслом, десерт (тістечко або фрукт).

Полудень: Стакан жирного молока або кефіру з печивом або здобної випічкою.

Вечеря: Омлет з шинкою і помідорами, салат з рослинним маслом або сметаною, стакан солодкого чаю або молока.

Друга вечеря: Стакан кефіру або фрукт по сезону, наприклад, груша, яблуко, персик.

При дотриманні наведеного вище режиму харчування протягом місяця і більше, ви гарантовано зможете набрати додатковий вагу.

Фізичні тренування і збільшення маси тіла

Програма харчування для набору вагиЯкщо ваша мета – збільшення маси тіла, то крім дотримання правильного раціону харчування для набору ваги треба регулярно виконувати фізичні вправи, і вести активний спосіб життя. Помірне навантаження посприяє посиленню апетиту, і благотворно позначиться на обміні речовин в організмі, приведе його в норму. При регулярному тренуванні м’язів спрацьовує внутрішній механізм росту, і, як наслідок, відбувається підвищення м’язової маси. Але не всякий комплекс вправ допоможе збільшити вагу. Тренування для набору ваги повинні бути короткостроковими, високоінтенсивними і з хорошим відновленням.

Підводячи підсумки, хочеться зазначити, що набрати потрібну кількість кілограмів зовсім не складно. Для цього достатньо строго слідувати програмі харчування для набору ваги. Зауважте, що немає необхідності підвищувати обсяг з’їдаються порцій, тому не відбувається так зване «розтягування» шлунка. Якщо через місяць вживання висококалорійної їжі ваша вага залишився незмінним, або, навпаки, зменшився, то терміново зверніться до лікаря, можливо, це обумовлено наявністю серйозного захворювання.

Харчування для набору вагиПриблизно 80% жінок у всьому світі мріють про те, щоб схуднути, 5% задоволені своєю вагою, а ще 5% хочуть поправитися. Так-так, ви все правильно прочитали. При недостатній масі тіла дівчини прагнуть до того, щоб відповідати нормативним значенням, і для цього їдять їжу сприяє збільшенню ваги. Ви не повірите, але набрати кілька кілограмів не менш складно, ніж позбутися їх. Чим же харчування для набору ваги відрізняється від звичайного раціону? Як видужає і не нашкодити здоров’ю? У цій статті ми дамо відповіді на ці питання.

Основні принципи харчування для набору ваги дівчині

Будь-яка програма харчування для набору ваги заснована на збільшенні калорійності раціону і виконанні комплексу вправ, спрямованих на підвищення м’язової маси. Калорійність щоденного раціону повинна зростати поступово, так як різка зміна якості їжі, що з’їдається негативно вплине на шлунково-кишковий тракт і самопочуття в цілому.

Харчуванню для збільшення ваги належить бути комплексним і повноцінним. Воно обов’язково має містити необхідні для нормального функціонування організму вітаміни, макро- і мікроелементи, мінеральні речовини, жирні і амінокислоти. Правильне харчування для набору ваги дівчині повинно бути частим і дробовим, не менше 5-6 разів на день.

Для швидкого набору ваги слід дотримуватися білково-вуглеводного раціону. Як джерело білків у щоденному меню повинні бути присутніми наступні продукти: яйця, риба, м’ясо, ряжанка, кефір, сир, жирне молоко. При виборі м’яса рекомендується віддавати перевагу курячому, так як воно краще засвоюється організмом, і сприяє більш інтенсивному росту м’язів. Вуглеводи, один з елементів дієтичного режиму харчування, спрямованого на збільшення ваги, можуть бути представлені в меню такими продуктами: овочами, фруктами, макаронними виробами, хлібом та іншими виробами з тіста, крупами. Крім білків і вуглеводів в щоденному раціоні обов’язково повинні бути жири. Краще віддати перевагу рослинним жирам – соняшникова, оливкова, соєва олія ідеально підійдуть для регулярного вживання. Важливе місце в будь-якій дієті займає питний режим, так як достатню кількість рідини в організмі необхідно для правильного метаболізму. Дієтологи рекомендують випивати в день 1,5-2 літра. В основному це повинна бути мінеральна вода без газу, чорний і зелений чай, різноманітні соки і компоти.

У програму харчування для набору ваги можна також включити спортивні харчові добавки, що підсилюють ріст м’язової маси і стимулюючі набір ваги, і вітамінно-мінеральні комплекси. Але самостійно це робити не варто, тому що можна по незнанню заподіяти шкоду здоров’ю. Краще заздалегідь проконсультуватися на цю тему з дієтологом або іншим фахівцем у цій галузі.