Який чай для схуднення краще: зелений або чорний?
Зелений чай використовують за звичним призначенням, а ще на ньому готують каші, благотворно впливають на кишковий тракт, чистять організм, тим самим сприяючи позбавленню від шлакових надлишків.
Не менш корисний і чорний його «побратим». Вони містять практично ідентичний набір вітамінів і мікроелементів, так і механізм дії той же. Правда, при обробці чайних листків, яка і призводить до «почернению», деяка частина корисних властивостей втрачається, зате додаються особливі смакові нотки. Який чай для схуднення хороший конкретно для вас, це суто індивідуально. Треба пробувати і вибирати! Головними «дійовими особами» процесу в тому і іншому випадку стають йод, теїн і пектин, що є каталізаторами обмінних функцій, активно втручаються в хімічні реакції розпаду жирів і транспортування їх з організму.
Трав’яний та інші види
Який чай для схуднення ефективний і просто корисний? Часто на це питання звучить передбачуваний відповідь: трав’яний! Це настої, відвари трав і ягід, листя і стебел, пелюсток квітів, реально корисні при ряді проблем зі здоров’ям. Наприклад, малиновий настій – шикарне антибактеріальний засіб, що допомагає при застудах і інших захворюваннях. А в Японії, наприклад, малину цінують насамперед як потужний біостимулятор, особливо широко використовують в косметичних цілях. В тому числі, і у вигляді чаю. Чорниця, як відомо, допомагає зберегти і поліпшити зір, деревій і звіробій гарні для обміну речовин і при хворобах шлунка і т. д.
Корінь імбиру, доданий в чай, вважається потужним блокатором жиру. Він і притуплює відчуття голоду, теж сприяючи схудненню. А якщо у вигляді «приправи» використовувати корицю, вона подіє аналогічним чином, та ще й допоможе ласунам обходитися без десерту, володіючи солодким присмаком.
Жовтий, червоний, інші численні різновиди тонізуючого напою теж сьогодні добре відомі і знаходять своїх шанувальників.
Головне, не який чай для схуднення хороший, а як правильно пити
Різні види чаю і дію нададуть варіативна, але це не головне. Найважливіше: правила вживання, від яких безпосередньо залежить результат. Вже говорили про те, що марний (в кращому випадку) він буде, якщо пити чай з бутербродами, булочками, цукерками та іншими добавками. І справа не тільки в калоріях, хоча і це важливо. Інший суттєвий момент: треба взагалі розділяти їжу і пиття, інакше шлунковий сік розбавляється, втрачає здатність добре переробляти компоненти їжі.
Оптимально пити чай, сік, воду за півгодини до їжі або через півгодини, після прийому їжі. Варіант «до» краще: апетит злегка умерим, шлунок трохи наповнимо, зрештою, просто менше з’їмо, так і процес травлення запустимо активно.
Інший момент: вирішуючи, який чай для схуднення краще, пам’ятайте: корисний лише свіжозаварений, а постояв довго накопичує токсичні речовини і здатний навіть нашкодити.
І найголовніше: дозування! У кухлику об’ємом 200 мл, в залежності від виду, сорту та умов зберігання чаю може міститися від 50 до 150 мг кофеїну. Норма для здорової людини – не більше 500 мг в день, це з урахуванням кофеїну в енергетичних напоях, кава, шоколад, БАДах. А для вагітних і людей із захворюваннями серця доза повинна знижуватися до 300 мг, це десь 2 чашечки, і то, бажано, не особливо міцного.
При дотриманні цих нехитрих правил чайок бадьорить і будить гормони радості.
Чай не пив – звідки сила? Ця народна приказка актуальна і в наші дні, тим більше, що різноманітність видів і сортів цього чудо-засоби сьогодні вражає. Що ж вибрати, щоб не помилитися? Який з них найкраще працює саме на корекцію ваги? Подивимося, що говорять фахівці та досвідчені практики.
Ще раз про користь чаю
Чаєзнавці не шкодують епітетів, розповідаючи про користь цього напою. Він і тонізує, і розганяє обмін речовин, і змушує серце битися частіше, тренуючи систему. Смачний, ароматний, освіжаючий, вгамовує спрагу, – вторять кулінари і обивателі-цінителі. Вранці бадьорить, ввечері допомагає розслабитися. А ще його давно «розкусили» дієтологи, хоча про те, який чай для схуднення ефективний більше інших, досі дискутують.
Зате абсолютно поза сумнівів аксіома: будь-який його вид містить катехіни, різновид біофлавоноїдів, які допомагають активувати обмін речовин і розщеплювати жири. Хто наважується на короткострокову жорстку чайну монодієту, але більшість «мисливиць за стрункістю» обмежується чергуванням чайних узливань і звичайних прийомів їжі, просто уникаючи надмірностей. Як не дивно, другий метод діє, хоч і більш м’яко, зате стабільно, надійно.
Що заважає будь-красуні скористатися таким простим способом наведення фігури? Найчастіше, наша шкідлива звичка заїдати напій солоденьким і борошняним. Саме ці «доважки» зводять нанівець позитивний вплив власне чаю.
Навіть у настільки улюбленого багатьма звичного продукту є свої протипоказання: вагітним і жінкам, літнім людям варто бути обережними в дозуванні, як і людям з хворобами ШЛУНКОВО-кишкового тракту і серцево-судинної системи.