20 Травня, 2015

Як правильно використовувати метформін для схуднення?

Курс метформіну для схуднення: інструкція, побічні ефекти і протипоказання

Отже, за інструкцією метформин для схуднення може застосовуватися не більше трьох місяців. У деяких джерелах вказується інший період – не більше 20 днів, щоб уникнути звикання до препарату, після чого слід робити перерву в 1-2 місяці. Тому перед тим, як почати курс схуднення, обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем. Для здорових людей, які вирішили боротися із зайвою вагою за допомогою метформіну, також слід знати, що:

  • добова доза препарату не повинна перевищувати 2-3 таблеток;
  • денний обсяг вільної рідини повинен становити приблизно 30 мл на 1 кг ваги людини;
  • забороняється повністю голодувати або поєднувати препарат з алкогольними напоями;
  • рекомендується дотримуватися низькокалорійну дієту, яка різко скорочує вживання швидких вуглеводів і солодощів. В основному це умова необхідна не для підвищення ефективності препарату, а для усунення негативних наслідків у роботі кишечника та шлунка.

Застосовувати метформин для схуднення слід під час вживання або відразу після їжі по 1 таблетці. Жінки зазвичай використовують його перед обідом або вечерею по 500 мг, іноді дозування збільшується до 1500 мг / день. Однак слід пам’ятати і про побічні ефекти. Перш за все, у вас може виникати нудота, яка викликана різким зниженням рівня цукру в крові. Але вже через 2-3 дні вона проходить. Якщо до цього часу ви не позбудетеся від нездужання, слід знизити дозування лікарського препарату. Крім того, метформін викликає здуття живота, діарею і поява металевого присмаку в роті.

Якщо не дотримуватися вищевказані правила, то на 2-3 тижні прийому препарату можуть проявитися серйозні проблеми з травним трактом – болі в животі, бурчання, підвищене газоутворення, які безпосередньо пов’язані з вашим харчуванням. Тому медичні фахівці рекомендують суворо дотримуватися низькокалорійної дієти, а при необхідності значно зменшити дозування препарату і кількість уживаних вуглеводів.

У висновку відзначимо, застосування метформіну для схуднення протипоказано під час вагітності та годування груддю, при наявності серцевих захворювань, ниркової недостатності, а також хворобах, при яких підвищується кислотність крові. Не рекомендується використовувати метформін з іншими цукрознижувальними засобами та іншими лікарськими препаратами без попередньої консультації з лікарем. Весь курс застосування метформіну обов’язково повинен узгоджуватися з медичним фахівцем.

Найчастіше багато люди для усунення надмірної ваги застосовують лікарські препарати, розроблені скоєно для інших цілей. Одним з таких медикаментів виступає метформин. Для схуднення першими його стали широко практикувати професійні бодібілдери. Але на сьогоднішній день даний препарат отримав масове поширення і серед звичайних людей. Однак ліки направлено на пацієнтів з наявністю цукрового діабету, оскільки дозволяє знизити рівень глюкози і шкідливого холестерину в крові. Тому метформин має здатність знижувати вагу. Його застосування з цією метою має ряд особливостей, про які ми сьогодні і поговоримо.

Механізм дії метформіну під час зниження ваги

Як же насправді діє метформин для схуднення? За відгуками медичних фахівців, лікарський препарат класу бігуанідів не є жиросжигателем. Він лише створює умови, щоб під час дотримання дієти витрачалися підшкірні жирові накопичення, а не м’язова тканина людини. Знаходяться у складі метформіну компоненти, як вже було зазначено, здатні знижувати рівень цукру в крові, блокувати формування «вуглеводного палива» в печінці, знижувати рівень засвоюваних з надходить їжі вуглеводів, а також знижувати вироблення інсуліну, внаслідок чого у людини зменшується відчуття голоду.

Таким чином, в процесі застосування метформіну для схуднення буде підвищуватися чутливість клітин до інсуліну, який виступає основним регулятором вуглеводного обміну і стимулятором апетиту. Тому ефект від вживання лікарського препарату буде полягати в тому, що людина стане менше їсти, а підшкірні жирові накопичення будуть зменшуватися природним шляхом. Але метформин не здатний усувати наслідки занадто калорійного раціону. І якщо людина звикла переїдати і продовжує, навіть час від часу, вживати великі порції їжі, найімовірніше знизити вагу за допомогою даного лікарського препарату не вдасться.

Для того щоб запустити механізм дії метформіну для схуднення, у відгуках фахівці вказують на важливість дотримання кількох правил, а саме:

  • відмови від усіх видів солодощів, сухофруктів, бананів, винограду, льодяників від кашлю, фруктози, тобто все, що містить прості вуглеводи;
  • виключення з раціону макаронних виробів, білого рису, картоплі, а також вівсянки швидкого приготування;
  • скорочення загальної калорійності щоденного раціону.

В іншому випадку препарат просто не спрацює, і всі ваші спроби усунути надмірну вагу виявляться марними.