11 Травня, 2015

Як правильно сидіти на дієті?

Скільки сидіти на дієті без шкоди для здоров’я?

Терміни, яких вимагають дотримуватися методики скидання ваги, можуть варіюватися від трьох днів до тридцяти і більше. Це залежить в першу чергу від того, наскільки щадна система обрана, як скомпоновано меню, які продукти в нього включені, наскільки поживний раціон. Від цього ж залежатиме і швидкість схуднення.

Дієти, орієнтовані на один-три дні ставляться до розвантажувальним дням і зазвичай базуються на вживанні одного-двох продуктів за весь час. Такі схеми не рекомендовано здійснювати частіше разу на місяць, і дотримуватися їх варто тільки протягом чітко вказаного терміну, не продляя за своїм бажанням. Подібного роду системи сильно збіднюють організм на поживні речовини. Однобоке меню протягом довгого періоду негативно позначається на здоров’ї.

Дієти, розраховані на три-сім днів, теж входять в категорію експрес-дієт, але їх раціон більш різноманітний. Це може бути і компоновка з декількох монодієт, і просто сильне урізання калорійності раціону до 500-700 кКал / добу. Такі системи живлення трохи менш згубні, якщо не працювати з ними довше тижня, а потім вчинити правильний вихід. Сидіти на дієті подібного типу можна один-два рази на місяць, але перерва між підходами повинен становити не менше двох тижнів.

Період в два-чотири тижні зазвичай мають на увазі методики скидання ваги з досить збалансованим меню, чия калорійність зазвичай не знижується сильніше, ніж до 1000 кКал / добу. Превалирующими продуктами в них виявляються овочі та фрукти, а також пісне м’ясо, знежирена кисломолочна продукція. З раціону виймаються злакові, борошняні, кондитерські групи, деякі елементи овочевої та фруктової категорії. За великим рахунком, сидіти на дієтах такого виду можна з перервою в тиждень, оскільки тут раціон складений найбільш грамотно і майже не позбавляє організм необхідних речовин. Схуднення в такому випадку зазвичай відбувається плавно, але оскільки режим харчування повільно перебудовується і виробляється звикання, надалі новий набір ваги може не статися.

Переймаючись питанням про те, скільки сидіти на дієті, слід запам’ятати одне: якщо під час схуднення з’являється сильна слабкість, погіршення самопочуття, зниження працездатності, то таку систему дотримуватися довше пари-трійки днів небажано. Подібні симптоми зазвичай супроводжують низькокалорійні методики, орієнтовані на дуже короткий термін. В іншому випадку за стрункість можна розплатитися ціною свого здоров’я.

Як виходити з дієти?

Найбільш універсальною відповіддю на постійно виникаючі питання про правильне завершення дієти є фраза про те, що термін виходу повинен дорівнювати тривалості самої системи схуднення. Це не стосується лише щадним довгостроковим методикам, оскільки після них вимагається просто за пару днів перейти на правильне харчування і дотримуватися його все життя, зрідка дозволяючи собі шкідливі страви та продукти, якщо сильно хочеться.

Для всіх інших схем крім знання того, як правильно сидіти на дієті, потрібно розуміння і того, як грамотно завершити її. Що стосується термінів, про прямій залежності від тривалості дієти вже було сказано, тепер слід поговорити про раціон в цей час.

Якщо доводилося сидіти на дієті, меню якої було в значній мірі урізаним і складалося з одного-двох продуктів, першу добу після неї виглядають як у людини, який переніс важку хворобу. У раціоні з’являються гарячі нежирні бульйони, трохи вчорашнього хліба, терті яблука. На наступний день вже можна додати зварені на воді каші: вівсяну, рисову, гречану. Тут же позначаються овочі, які не мають грубої клітковини. Потім вводяться макарони, пісне м’ясо і риба.

Але головне, що варто пам’ятати при виході з абсолютно будь-якої дієти, це відмова від смаженої і жирної їжі, а також від гострих страв, копченостей і консервів, маринадів. Перші дні після схуднення зобов’язані проходити на відварних, запечених і пропарених продуктах. Це не тільки дозволить закріпити результат, але й не дасть зайвого навантаження травній системі.

Мало просто вибрати для себе цікаву схему скидання зайвих кілограмів: слід дізнатися все про те, як сидіти на дієті, щоб схуднути і утримати результат. Причому, зробити це таким чином, щоб ще й не заплатити надто високу ціну за нову фігуру. Адже складність майже будь-якої схеми усунення жирового прошарку в тому, щоб досягти гармонії між усіма вимогами.

І з метою допомоги всім жінкам, котрого занепокоїла питанням корекції свого тіла, дана стаття розповість про те, як правильно сидіти на дієті, увійти в неї і вийти, скільки сидіти на дієті, які помилки відбуваються під час схуднення, як від них застрахуватися.

Як сидіти на дієті, щоб схуднути і не зірватися?

Перша стадія дієти – це підготовка до неї. Вона важлива не менше, ніж все інше, оскільки дозволяє і запобігти можливі зриви, і просто легше перенести новий режим. За один-два дні до початку схуднення слід виключити з раціону всі солодощі і випічку, а також відставити убік сковорідку з олією. Ці продукти в будь-якому випадку будуть виключені в період, поки доведеться сидіти на дієті.

Потім, залежно від того, наскільки жорстка методика обрана, потрібно відмовитися від першого, другого і компоту, замінивши їх одним менше об’ємним стравою. Постаратися розбити своє меню на кілька прийомів їжі і викинути нічний перекус.

Другий етап – безпосередньо дієта. Основні рекомендації до неї зазвичай вказуються в описі, там же, де йде перерахування допустимих і заборонених продуктів. Але можна дати кілька порад щодо її здійснення.

  • Намагатися їсти 5-6 разів на добу. Навіть якщо в меню три прийоми їжі, доцільно кожен розділити ще на два, хоча і порції стануть менше. Це дозволить протягом доби не відчувати гострого голоду, а також прискорювати обмін речовин і не перевантажувати підшлункову залозу.
  • Вибирати максимально приємне для себе меню, де більшість продуктів викликають позитивні асоціації. Якщо немає любові до сиру, навіщо сідати на білкову або кисломолочну дієту?

І, звичайно ж, головний помічник в схудненні без зривів – серйозна мотивація. Без неї будь-яку справу приречене на провал.