Приблизний раціон на тиждень
Лікарі радять скласти чітке щоденне меню, дотримуючись якого ви зможете легко оздоровити свій організм і привести своє тіло у форму. Знаючи перелік дозволених продуктів, зробити це не складе великої праці. До них можна віднести олія, фрукти, овочі, ягоди, часник, цибулю і зелень. Також у цей список входять будь-які сорти морської риби і капусти, вівсянка і пшоняна каша на воді, мінеральна негазована вода, фруктові соки і морси (без цукру). А всі страви потрібно відварювати або готувати на пару, допускається запікати в духовці або тушкувати.
Відзначимо також і перелік продуктів, які за правилами гиполипидемической дієти можна вживати в помірній кількості. Такими є: пісна яловичина, біле м’ясо птиці, м’ясні бульйони, річкова риба, житній або отрубный хліб, гречка, варена або тушкована картопля. Наведений список доповнюють гриби, мед, спеції і пряні трави, кава і чай без цукру, фундук, мигдаль та волоські горіхи.
Отже, зразкове меню гиполипидемической дієти на тиждень виглядає наступним чином:
- Понеділок. На сніданок рекомендується з’їсти 200 г вівсяної каші на воді і випити чашку зеленого чаю. Другий сніданок включає 250 г фруктового салату. В обід можна вжити 100 г фаршированого перцю, 200 г рису і склянку фруктового соку. На полудник добре підійде тост і груша. А на вечерю пропонується приготувати вегетаріанський борщ (не більше 300 м).
- Вівторок. Сніданок включає 250 г овочевого салату з оливковою олією і зелений чай. На другий сніданок рекомендується вжити 3 сливи і 1 грейпфрут. А для обіду відварити 100 г курячої грудинки, 200 г гречаної каші, а також випити 200 мл персикового соку. На полудник можна використовувати 250 г сухофруктів. Вечеря в цей день буде складатися з 150 г салату на основі овочів, 200 г запеченої риби і мінеральної негазованої води.
- Середовище. У відповідності з меню гиполипидемической дієти сніданок включає 250 г знежиреного сиру і чашку розчинної кави. Другий сніданок – манго і зелений чай. Для обіду рекомендується приготувати 300 г овочевого супу з 2 скибочками зернового хліба. Полуденок складається з 250 г грецького салату і мінеральної води. А на вечерю можна вжити 200 г тушкованих овочів, 200 г відвареної яловичини.
- Четвер. На сніданок – 200 г бурого відвареного рису з 20 г меду і сік манго. На другий сніданок – два крекеру і апельсин. В якості обіду меню гиполипидемической дієти передбачає 300 г вегетаріанського борщу і чашку чорного чаю. Для полуденка підійде 200 г салату з морської капусти. Вечеря в цей день включає 200 г вівсяної каші і склянку фруктового соку.
- П’ятниця. На сніданок слід відварити 200 г пшоняної каші на воді і випити чашку зеленого чаю. На другий сніданок – 2 мандарина і фруктовий сік. На обід рекомендується приготувати 300 г борщу з пісної яловичиною і чашку чорного чаю. А для полуденка – 200 г фруктового салату з ягодами. Вечеря буде включати 250 г риби на пару і мінеральну негазовану воду.
- Субота. Згідно меню гиполипидемической дієти на тиждень сніданок складається з 200 г гречаної каші, приготовленої на воді, і чашки чорного чаю. Другий сніданок – салат з морської капусти і фруктовий сік. В якості обіду можна з’їсти 300 г грибного супу, 150 г відвареної риби і випити склянку мінеральної негазованої води. Для полуденка добре підійде 1 зелене яблуко і чашка зеленого чаю з 50 г меду. А вечерю в цей день може включати 250 г вареної картоплі, 150 г овочевого салату і склянку фруктового соку.
- Неділя. Сніданок – 200 г вівсянки і кави, другий сніданок – 2 персика і зелений чай. Для обіду підійде 300 г щі з відвареної курячої грудкою і мінеральна вода, а для полуденка – 200 г знежиреного кефіру з жменею горіхів. На вечерю слід з’їсти 250 г тушкованих овочів і випити фруктовий сік.
Гиполипидемическая дієта – це така медична система харчування, яка не тільки допомагає знизити свою вагу, але і поліпшити стан вашого здоров’я. Вона відноситься до тривалих систем живлення і заснована на зниженому вмісті шкідливих жирів і холестерину. Але основним її перевагою виступає простота. Якщо правильно застосовувати дієту, можна домогтися гарних результатів схуднення вже через місяць. Однак у медичній практиці подібна система живлення використовується і в лікувальних цілях, а саме – для зниження рівня холестерину в організмі пацієнтів.
Основні правила стандартної дієти гиполипидемической
На думку лікарів, необхідно чітко і регулярно дотримуватися правила гиполипидемической системи живлення. Тільки за такої умови ви зможете отримати ефективні результати:
- 1-я їх рекомендація – виняток голодування. Подібний метод ні до чого хорошого не призведе, оскільки коли наш організм не отримує необхідних йому калорій, а потім різко «дорывается» до них, то починає накопичувати енергію у вигляді жирових відкладень.
- 2-м правилом стандартної гиполипидемической дієти є дробове харчування – їсти потрібно невеликими порціями і як можна частіше. Дана система рекомендує влаштовувати 3 основних і 2 додаткових прийомів їжі. У цьому випадку ви не зможете завдати своєму організму стрес.
- 3-е правило – це підрахунок калорій. За умовами дієти щоденна їх норма повинна становити 1200 ккал. Але якщо ви ведете активний спосіб життя і регулярно займаєтеся спортом, то їх кількість буде трохи більше. Проте ми настійно рекомендуємо при підрахунку калорій звернутися за допомогою до медичних фахівців або тренерам у фітнес-центрах.
- 4-е правило стандартної гиполипидемической дієти свідчить про різноманітність вживаних продуктів. Іншими словами, між поживними елементами і енергією, які надходять в наш організм разом з їжею і затрачаються на його потреби, потрібен постійний баланс. Тому всі продукти повинні бути низькокалорійними, якісними і поживними.
- 5-е правило забороняє вечеряти після 7 вечора, а продукти для цієї трапези повинні містити багато клітковини.
- 6-м правилом дієти виступає зведення до мінімуму вживання солі і повне виключення кисломолочних виробів.