20 Травня, 2015

Фітнес для схуднення: правила ефективних занять

Фітнес для схуднення: основні правила

Для виконання вправи знадобиться всілякий підручний інвентар – гантелі, обважнювачі, скакалка, диван, стілець і фітбол. Для зміцнення м’язів рук замість гантелей можна використовувати будь-які підручні засоби, наприклад, пляшки, наповнені водою.

Фітнес для схуднення обов’язково повинен включати чотири основні частини – розминку, аеробну навантаження, силові вправи і заминку. Цю послідовність можна змінювати:

 1. Розминка розігріває м’язи і суглоби. Виконайте повороти, нахили, біг і ходьбу на місці, стрибки. На цю частину тренування треба витратити не більше десяти хвилин.
 2. Аеробні вправи – стрибки на скакалці або біг на місці.
 3. Силові вправи – присідання, скручування, віджимання. В середньому цей період повинен тривати близько двадцяти хвилин.
 4. Заминка – частина тренування, необхідна для зниження темпу навантаження та розслаблення. Для затримки ідеально підійде ходьба, яка повинна тривати не більше п’яти хвилин.

У відгуках про фітнес для схуднення підтверджується, що якщо ретельно дотримуватися цих нескладних правил, то домашні заняття принесуть користь для фігури.

Ефективний фітнес для схуднення: комплекс вправ

Пропонуємо комплекс вправ, який бажано включити в загальний план домашніх тренувань:

 1. Скручування: лягти на підлогу, щільно притиснути поперек до підлоги. Зігнути ноги в колінах, завести руки за голову, а лікті розвести в сторони. На вдиху піднімаємо корпус, а на видиху повертаємося у вихідне положення, при цьому треба стежити за попереком. Зробити мінімум 20 повторень.
 2. Підйом ніг – покласти руки на підлогу і витягнути їх уздовж тіла. На вдиху піднімаємо ноги перпендикулярно тулубу, а на видиху опускаємо їх, не торкаючись підлоги. Зробити 15-20 повторень.
 3. Вправи для м’язів ніг – встати прямо і повільно піднятися навшпиньки, залишитися в цьому положенні кілька секунд і повернутися у вихідне положення. Зробити 10 підходів, потім повторити цю вправу спочатку на одній нозі, а другу зігнути в коліні, а потім поміняти ноги і повторити все спочатку.

Ці нескладні вправи у фітнесі для схуднення можуть бути основою для домашньої тренування.

Типові помилки у фітнесі

Коли ми регулярно займаємося спортом, то не звертаємо уваги на деякі нюанси, які можуть нашкодити здоров’ю. Перш за все, всі вправи повинні виконуватися в певній послідовності. Наприклад, ви стрибати зі скакалкою, а відразу після цього намагаєтеся виконати мах лівої ноги вправо. Такі тренування в кращому разі приведуть до порушення тонусу м’язів, а в гіршому – отримаєте травму або порушите роботу органів.

Дуже шкідливо різко послаблювати темп тренування або постійно спрощувати різні вправи, адже подібні заняття сильно погіршують стан серця.

Після занять треба дати м’язам охолонути. Просто посидьте п’ять хвилин, прийміть теплий душ і прогрійте м’язи водою. Так ви захистите організм від стресу після тренування.

Якщо ви хочете скинути зайву вагу, однак не можете ходити в спортивний зал, фітнес для схуднення стане ідеальним рішенням. Якщо ви будете тренуватися регулярно і зможете дотримуватися певні рекомендації, то незабаром побачите чудові результати.

Займатися вдома не тільки корисно, але й приємно, адже для таких тренувань треба просто знайти ритмічну музику, вдягнути зручне взуття та одяг, виділити небагато місця в квартирі. Можна проконсультуватися з інструктором в спортзал або фітнес клубі, він підбере відповідні вправи для зниження ваги. Для ефективного фітнесу для схуднення бажано придбати диск з вправами. Тренуватися можна в будь-який час, коли буде бажання і можливість, але важливо не запускати розпочату справу, і не відкладати чергове заняття. Сьогодні поговоримо про недоліки та переваги домашнього фітнесу, наведемо комплекс простих, але ефективних вправ для схуднення, обговоримо типові помилки у фітнесі.

Плюси і мінуси домашнього фітнеса

Перерахуємо основні переваги домашніх занять для зниження ваги:

 • при домашніх заняттях фітнесом не потрібно ніяких фінансових витрат;
 • вдома ви легко зосередьтесь і не будете відволікатися на сторонній шум і інших людей;
 • у домашніх умовах ви можете тренуватися, коли вам зручно, так як не потрібно ні під кого підлаштовуватися;
 • ви самі вибираєте оптимальний темп занять, так і відпочивати можна в будь-який час.

Судячи з відгуків про фітнес для схуднення, до недоліків домашніх занять можна віднести те, що для початку тренування багатьом жінкам необхідна мотивація, а вдома можна відкласти заняття на невизначений період. До того ж, план тренування треба складати самостійно, при цьому відсутня змагальний момент, який допомагає досягти чудових результатів.