28 Січня, 2015

Експрес-дієти

Експрес-дієта на 5 днів

Експрес дієта на 5 днівНаведемо зразкове меню експрес-дієти на 5 днів, перший з яких є розвантажувальним. У цей час потрібно вживати тільки 1,5 л фруктового соку, бажано без м’якоті і додавання цукру. Рідина слід розділити на 6 рівних порцій і вживати через однакові проміжки часу.

Другий день є фруктовим. У цей час дозволено їсти тільки 1,5 кг будь-яких фруктів. При цьому також важливо розділити їх на рівні порції. Кількість прийомів їжі повинно дорівнювати 6.

Третій день експрес-дієти – білковий. Меню складатиметься з 500 г сиру з низьким відсотком жирності. Кількість прийомів їжі повинно становити 6 разів. Дозволено додати в раціон мінеральну воду без газу або зелений чай.

На четвертий день раціон складатимуть фруктові або овочеві соки. Однак перевагу потрібно віддавати овочевим їх видами. Добре підійде томатний, морквяний, буряковий або суміш перерахованих соків. Пити їх потрібно 6 разів на добу.

Завершує експрес-дієту овочеве меню. Протягом дня потрібно вживати тільки овочі, за винятком картоплі. Їх кількість не повинна перевищувати 1,5 кг.

Наведена система харчування відноситься до жорстких і строгим, тому дуже часто багатьом людям витримати її досить важко. У перервах між прийомами їжі, коли почуття голоду занадто посилюється, дозволено їсти яблука або свіжу моркву.

У відгуках про експрес-дієтах також можна зустріти інформацію про те, що потрібно забезпечити собі емоційну стійкість, оскільки зайве нервове напруження може привести до зривів і негативних результатів схуднення.

Експрес дієтиНа сьогоднішній день експрес-дієти займають далеко не останнє місце серед методик схуднення. Однак подібні способи зниження ваги підходять не всім, оскільки вони будуються на серйозному дефіциті калорій.

Багато дієтологів стверджують, що такі раціони можуть застосовуватися при наявності зайвої ваги до 7-8 кг. У всіх інших випадках, тобто при різних ступенях ожиріння, дані методи схуднення протипоказані.

Топ популярних експрес-методик для схуднення

Дієтологи в своїх відгуках про експрес-дієтах вказують, що під час їх дотримання організм, як правило, втрачає значну кількість води і білка. А ось жирових відкладень набагато менше. Тобто якщо ви за допомогою монодієти знизили свою вагу на 5 кг, то жиру пішло приблизно 0,5 кг.

Будь експрес-методика для схуднення є величезним стресом для нашого організму, тому по закінченні подібних дієт відбувається стрімке накопичення підшкірного жиру. І налагодити метаболічні процеси буде досить важко, оскільки під час монодієт швидкість обміну речовин значно сповільнюється.

Однак ті ж дієтологи в своїх відгуках про експрес-дієтах вказують, що подібні методики відмінно підходять для розвантажувальних днів. Іншими словами, дотримуватися їх слід не повний тиждень, а всього 2-3 дня.

Яку ж експрес-дієту вибрати для цього? Питання досить складне, оскільки варіантів подібних систем харчування існує величезна кількість. Тому в даній темі ми постараємося привести п’ять найпопулярніших з них, які були оцінені багатьма дієтологами.

Перше місце серед експрес-дієт на тиждень займає шоколадна система харчування. Суть її полягає в тому, що протягом 7 днів потрібно вживати гіркий шоколад. При цьому можна пити зелений і трав’яний чай, а також негазовану воду.

За цей час з’являється можливість знизити свою вагу до 5 кг. А саме схуднення відбувається за рахунок втрати організмом рідини (оскільки кава має сечогінну властивість), а також обмеженою калорійності раціону.

Шоколадна експрес-дієта на тиждень має свої побічні ефекти. Так, наприклад, під час її дотримання можна спровокувати алергічні реакції, аж до анафілактичного шоку. Крім того, кофеїн, який міститься у складі шоколаду, здатний підвищувати артеріальний тиск і пульс, тому навіть здорова людина може відчувати дискомфорт.

На другому місці стоїть сокова дієта. Суть її полягає у вживанні протягом одного тижня овочевого або фруктового фрешу. Людина знижує свою вагу за рахунок сечогінного і проносного ефекту, тобто завдяки очищенню нашого організму.

Дієтологи рекомендують чергувати фруктові та овочеві соки, а також обов’язково розводити їх водою. Так ви зможете надати мінімальне навантаження на шлунок. Рекомендується дотримуватися дану експрес-дієту 3 дні. Більш тривала тривалість може істотно відбитися на стані здоров’я.

Наступна дієта – кефірна. Вона займає третє місце. Виходячи з назви, основним її компонентом виступає кефір з низьким відсотком жирності, який слід вживати протягом дня не менше 6 разів.

Головна перевага такої системи харчування є не тільки зниження ваги, але і поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту і його мікрофлори. Рекомендується дотримуватися кефірну експрес-дієту 3 дні. Більш тривала тривалість може призвести до зниження імунної функції людини.

На четвертому місці стоїть гречана дієта. Вона вважається ситної і вітамінної. До складу гречки входять вітаміни групи В і Р, фолієва кислота, білок, а також рутин. Проте достатньої кількості глюкози під час гречаної експрес-дієти на 3 дні організм не буде отримувати. Це істотно позначиться на стані роботи головного мозку і нервової системи.

П’яте місце серед експрес-дієт на тиждень займає рідка система харчування. Під час її дотримання потрібно вживати різноманітні соки, супи і кефір. На думку дієтологів, дана дієта є найвдалішою та безпечною для здоров’я. Фахівці пояснюють це тим, що продукти для приготування рідких перших страв і соків людина може вибирати самостійно, а їх види повинні бути різноманітними. Тому вона вважається досить збалансованою системою живлення, яка легко переноситься.

Теги: