Як складається меню?
Не рахуючи того, що з ранку обов’язково повинні бути фрукти або ягоди, на кожен з чотирьох днів існує свій список дозволених продуктів, заснований на принципі сполучуваності.
Білкові добу.
Абсолютно будь-які елементи м’ясної групи, але варто пам’ятати про загальну калорійність раціону і вибирати менш важкі види. Допускається як пісне м’ясо – телятина, курка, індичка, так і більш жирна свинина, баранина.
З риби та морепродуктів тим більше не існує обмежень. А ось курячих яєць не варто з’їдати більше 3-4 за добу. Також обов’язково включити в меню молочну групу – від сирів до кефіру.
В обід потрібно гаряча їжа, якою може виступати нежирний м’ясний бульйон. Його обсяг повинен становити 250 мл Допускається використання овочів, але не чіпати картоплю і буряк унаслідок високого вмісту крохмалю в них. Якщо необхідно, не забороняється взяти один кусень зернового хліба на обід.
Крохмальні добу.
Базисом тут виступають будь-які бобові культури – сочевиця, нут, горох, квасоля і багато інших. Обов’язково доповнюються злакової групою, де особливу увагу варто звернути на перлову і пшоняну крупу, а також гречку і нешліфований рис.
Допускається вживання овочів без обмежень, можна брати навіть картоплю і буряк. В обід обов’язково готувати бульйон, до якого не забороняється подати шматочок зернового хліба. Порція бульйону та ж, що і для білкових доби – 250 мл
Вуглеводні добу.
Тут починається рай для ласунів і криється причина майже повної відсутності зривів. Справа в тому, що в цей день можна їсти як випічку, так і кондитерські вироби. Причому, в деякому роді, навіть обов’язково. Це стосується вечері, в який включається або морозиво (3 м’ячі), або одне тістечко, або 3 штуки великої печива. І потрібно з’їсти смужку (25 г) темного шоколаду.
Обід же будується на злакових будь-якого виду, а також макаронних виробах, крекерах і тесту для піци. Тут же знаходяться овочі, включаючи картоплю. Дозволена томатна паста, приправи і спеції.
Допускається випічка, заснована на бездрожжевом тесті. Крім того, в ньому не повинно бути яєць і молока. Це різного роду галети, млинці, сухе печиво, включаючи пісочне.
Вітамінні добу.
Центром обідньої тарілки стають як свіжі овочі, так і фрукти. Їх дозволено готувати будь-яким доступним способом, навіть поєднувати з цукром або медом. Якщо хочеться сухофруктів, їх необхідно попередньо розпарити.
Горіхів і насіння за добу можна з’їсти не більше 25 р. Допускаються свіжовичавлені соки, але важливо пам’ятати про те, що це не питво, а їжа. А значить, вживати їх безконтрольно не вийде.
Відгуки про роздільної дієті на 90 днів
Автори методики обіцяють, що 90-денна дієта роздільного харчування дозволить позбутися не просто 8-10 кг за цей термін, а в три рази більше – цілих 30 кг. Але, звичайно ж, не слід припускати, що такі значення можливі при наявності всього лише 5-7 реально зайвих кілограмів. Настільки високі показники властиві лише людям з ожирінням.
Згідно з реальними відгуками про дієти роздільного харчування, 90 діб – не межа. Багато жінки робили подібну схему своїм стилем життя, звикнувши до такого харчування. З урахуванням того, що меню не можна назвати голодним, воно досить збалансоване та має навіть доба через троє певні послаблення для ласунів, виглядає система дуже привабливо.
На перший погляд своєю назвою 90-денна дієта роздільного харчування здатна відштовхнути. Кому захочеться жити з обмеженим раціоном цілих три місяці, нехай навіть обіцянки авторів цієї методики досить привабливі? Але при детальному розгляді системи стає ясно, що жорстких рамок тут не існує.
Більше того, скільки б доби вона не дотримувалася – 10, 20, 30 або навіть всі 90 – дієта роздільного харчування не здатна набриднути. Це досягається збалансованим і не одноманітним раціоном, так і наявністю бонусів для тих, хто любить випічку і кондитерські вироби. Можливо, в цьому і криється висока популярність системи.
Основи 90-денної дієти роздільного харчування
Дану методику можна назвати досить складною, але в той же час вона передбачає досить різноманітне меню, що не дає зриватися. Звикання потрібно лише в перший тиждень, поки будуть запам’ятовуватися поєднання продуктів і схема чергування днів. Надалі, як показує практика, труднощів з власним раціоном практично не виникає.
Отже, всі 90 днів дієти роздільного харчування доведеться дотримуватися певного чотириденного циклу, який буде повторюватися з разу в раз. А після семи кіл на 29 добу слід влаштувати невелику розвантаження організму, виключивши всю їжу з меню. Протягом дня можна пити тільки чисту негазовану воду. Якщо це занадто складно, дозволяється вживати зелений чай без добавок. Всього подібних «голодних» моменту буде три.
А основна схема циклу роздільної дієти на 90 днів виглядає так:
- Білкові (м’ясні і молочні) добу;
- Крохмальні (овочеві та злакові) добу;
- Вуглеводні (борошняні) добу;
- Вітамінні (фруктово-горіхове) добу.
Чимало уваги приділяється і процесу прийняття їжі. Наприклад, слід пам’ятати, що максимально наїдатися потрібно в період з 12 до 20 год. Вранці сніданок завжди досить легкий і незмінний: він представлений парою фруктів або 200 г будь-яких ягід. І до полудня дозволено вживати тільки такого роду продукти. Після 20 год ж їсти взагалі не можна.
Співвідношення тарілки в обід і на вечерю виглядає як 2:1. Тобто кількість їжі, подана ввечері, повинно бути рівно наполовину менше, ніж було вдень. Якщо виникає відчуття голоду, між обідом і вечерею дозволяється поставити полуденок (перекус), але він повинен мати з ними проміжок в 2 години.
Основна рідина під час дієти роздільного харчування на 90 днів – трав’яні чаї, негазована вода, компоти і морси без цукру. Їх сумарний обсяг за добу повинна досягати 2 л. А ось що стосується соків, навіть свіжих і не мають добавок, то вони вважаються за один прийом їжі. Тобто ніяк не можуть вживатися в необмеженій кількості.