Потижнево опис дієти Протасова
Дієта Протасова розрахована на п’ять тижнів і в перші тижні основу харчування складають овочі і знежирені молочні продукти. З третього тижня дозволяється їсти м’ясо, але в той же час необхідно скоротити споживання молока і кисломолочних продуктів. Надалі в меню включається м’ясо риби та птиці. Основне зниження ваги доводиться на 3-5 тиждень. Після виходу з дієти Протасова необхідно зробити перерву і перейти до звичайного раціону харчування.
Перший тиждень
1-5 день – Прийоми їжі розділені на чотири рази, солодкі страви виключені.
- Вранці – сирі овочі (помідори, огірки, салат, шпинат, морква, капуста). Можна зробити овочевий салат і заправити його ложкою знежиреної сметани.
- Вдень і ввечері – сирі овочі, до яких можна додати будь-які фрукти (крім груш і бананів), 100 грам сиру (не більше 5% жирності).
6-7 день – До вищеописаного денного раціону додаються варені яйця, в день дозволено не більше двох штук.
Другий тиждень
8-14 день – До денного меню першого тижня дозволяється пити щодня 1 склянку кефіру (не більше 1,5% жирності).
Третій тиждень
15-21 день – за рахунок скорочення овочів і молока в меню додається м’ясо та птиця. М’ясо дозволено їсти на обід або вечерю, але не більше 250 грам за день.
Четвертий тиждень
22-28 день – до меню третього тижня додається йогурт. Поступово дозволяється вживати в їжу продукти, що містять цукор, чай або кава з ложечкою цукру, морс і соки.
П’ятий тиждень
29-35 день
- ранок – фрукти,
- обід – м’ясо і овочі,
- ввечері – м’ясо риби або птиці.
Як правильно виходити з дієти Протасова?
За своєю суттю, дієта Протасова займає досить тривалий часовий період. Організм встигає повністю перебудуватися і приладь до такого ритму життя і раціону. Важливо зрозуміти, що не можна відразу і різко міняти харчування – це буде найсильнішим стресом. Саме тому дуже важливо обережно і правильно зробити вихід з дієти Протасова і перебудувати себе під новий раціон.
- До кінця дієти кількість вже дозволеного м’яса слід збільшити до 300 грам в день і є його невеликими порціями. Але не забудьте зменшити жирність уживаних кисломолочних продуктів (не більше 1% або зовсім без вмісту жирів).
- Овочі, присутні в меню у великій кількості, поступово замінювати кашами, приготовленими на воді (вівсяної, перлової, ячної). А з овочів краще робити салати і заправляти їх рослинною олією. Виходить, що ми здійснюємо заміну тваринних жирів на рослинні. У день загальна кількість жирів не повинна бути більше 50 грам.
- Їжте більше різноманітних фруктів, і це допоможе зробити вихід з дієти Протасова легким і безпечним для організму.
Плюси і мінуси дієти Протасова
Перед початком будь-якої дієти слід визначити всі переваги і недоліки її проведення. Оцінити доступність дієти допоможе її раціон, продуті, що входять до неї, і їх наявність в магазинах. Не дивлячись на легкість і безліч плюсів, мінусів в дієті Протасова досить багато.
До плюсів можна віднести:
- Дієта для схуднення підходить всім, без обмежень за статтю та віком.
- Перші кілограми йдуть вже після першого тижня дієти.
- Дієта Протасова є профілактичною, нормалізує обмін речовин в організмі і стабілізує роботу всіх органів травлення.
- Раціон харчування в більшості своїй складений з недорогих і простих продуктів.
- Опис дієти Протасова доступно для кожної людини, дієта проста, ефективна і гнучка.
- Організм без стресів і напруг підлаштовується під дієту.
Мінуси дієти:
- Перші два тижні дієти можуть здатися одноманітними через великої кількості овочів. Але це тільки початок, яке потрібно перечекати. Трохи пізніше в меню додається м’ясо і кисломолочні продукти, що дозволяє істотно урізноманітнити раціон.
- Існує ризик, що організм перенасититься клітковиною. Щоб уникнути цього, не варто зациклюватися на одних овочах: проявіть фантазію, намагайтеся урізноманітнити меню, тим більше що дієта це дозволяє.
- Істотним мінусом дієти Протасова є вибірковість продуктів. Наприклад, сир дієтою дозволений, але справа в тому, що можна вживати в їжу не просто будь-який сир, а тільки з низьким вмістом жирів (максимум 5%), а даний продукт не так легко знайти в звичайному магазині.
- Від дієти слід утриматися людям з хворобами органів травлення та шлунково-кишкового тракту.
Не дивлячись на все перераховане вище, дієта Протасова визнана лікарями та дієтологами однією з найефективніших, а відгуки людей, які зазнали її на себе, виключно позитивні.
Дієта Протасова була названа на честь свого засновника доктора-вченого з Ізраїлю Кіма Протасова. Вперше дієта була згадана в 1999 році в російській газеті і з того моменту почала набувати прихильників і отримала широку популярність. Безліч людей гордо показують свої фотографії з результатами схуднення і кажуть, що не просто скинули зайві кілограми, але і стали почувати себе просто прекрасно.
Трохи про саму дієті
Основна суть дієти Протасова криється у тому, що завдяки спеціальному раціону харчування і певним продуктам людський організм не просто худне, але і звільняється від усіляких шлаків, засмічень і токсинів. Вона чудово підходить людям, які не можуть переносити монодієти, в раціоні яких лежить тільки один вид продуктів. Ознайомившись з рецептами і описом дієти Протасова, ви приємно здивуєтеся різноманітності страв і зрозумієте, що витримати покладені п’ять тижнів не складе труднощів. Ніяких особливих обмежень у дієті немає, можна їсти практично все, але з урахуванням невеликих нюансів. Єдине суттєве обмеження стосується солодких страв у великих кількостях, так як в них містяться швидкі вуглеводи, що збільшують вагу.
Отже, суттю дієти Протасова є вживання в їжу овочів, молока, м’яса, риби та птиці, але в певних кількостях. У денному раціоні присутній велику кількість клітковини, яка довго перетравлюється організмом і притупляє відчуття голоду. А це дозволяє їсти менше і рідше і, відповідно, позбавлятися від зайвої ваги.