13 Січня, 2015

Дієта при підшлунковій залозі

Дієта при підшлунковій залозі в період хронічного перебігу захворювання

Дієта при запаленні підшлункової залозиПри хронічному перебігу захворювання підшлункової дієта є постійним лікувальним фактором, який знижує ризик можливих загострень, ускладнень і прогресування запалень. Вживання їжі також має бути дробовим і частим. При цьому слід уникати переїдання.

З щоденного раціону потрібно повністю виключити вуглеводи, які легко засвоюються організмом. До таких продуктів можна віднести мед, варення, цукор, цукерки та інші види кондитерських виробів.

Також в перелік заборонених продуктів під час дієти при підшлункової слід включити жирні їх види. Пояснюється це тим, що при хронічному перебігу захворювання жир дуже важко засвоюється організмом. Всі страви потрібно готувати на пару, варити, тушкувати або запікати в духовці.

При хронічній формі захворювання підшлункової залози в щоденний раціон допускається включення хлібних виробів, вчорашньої випічки або підсушеного пісного печива. Також можна готувати вегетаріанські супи, крім капустяного, на основі різноманітних круп. А під час їх приготування дозволяється додавати трохи сметани і масла.

Дотримуючи дієту при підшлункової, варто запікати, тушкувати або відварювати пісні сорти м’яса, птиці і риби. Допускається вживання в день двох некруто варені яйця або омлет, приготовлений на пару. Дозволено їсти домашній сир і пити некислий кефір.

Рекомендується включати в меню твердий сир («Російський або «Голландський»), вершкове масло без солі, а також рафінована рослинна олія. Дозволено готувати полувязкие каші з різних круп, виключаючи тільки пшоняну кашу.

Під час дієти при підшлункової можна вживати домашню локшину або локшину. Її слід готувати на воді або молоці. Також дозволено їсти печені яблука або терті свіжі солодкі їх сорти.

При хронічному перебігу захворювання підшлункової залози овочі потрібно вживати в протертому вигляді. При цьому вони повинні тушкуватися або отвариваться. Можна пити компоти і киселі без додавання цукру. Добре підійде чай з лимоном, фруктові соки без додавання цукру, настої або відвари шипшини і чорної смородини.

Під час дієти при підшлункової з харчування слід виключити всі ковбасні вироби, жирне і копчене м’ясо, а також бульйони на їх основі. Заборонено вживати баранину, консервовані продукти, шоколад, міцний чай і каву. З раціону слід прибрати какао, ікру, соління і маринади.

Не рекомендується застосовувати спеції і прянощі, гриби, щавель, капусту, листя зеленого салату, шпинат і ріпу. Також заборонено вживати редис, журавлину, ріпу, сирі овочі і фрукти, бобові, газовані напої, свіжу випічку і алкоголь. А всі страви повинні бути тільки кімнатної температури.

Дієта при підшлунковій залозіПри захворюванні підшлункової залози дієта дає можливість покращити самопочуття людини, усуваючи при цьому больові відчуття. Також вона застосовується для огорожі органу від діючих на нього шкідливих факторів.

Підшлункова залоза виробляє певні ферменти. Вони сприяють правильному розщепленню білків і жирів. Крім того, цей орган бере участь у формуванні інсуліну, який активізує процес переробки вуглеводів. Якщо підшлункова залоза неповноцінно його виробляє, може розвинутися цукровий діабет.

Харчування при загостренні захворювання

При перших симптомах проблем з підшлунковою залозою дієта обов’язково повинна поєднуватися з медикаментозним лікуванням. Сама система живлення починається з повного голодування пацієнта протягом трьох днів. У цей період дозволено вживати тільки чисту негазовану воду в кількості 1,5 л.

Через два-три дні лікарем призначається дієта. За тривалістю вона займає від 5 до 7 днів. В її раціоні повинно переважати невелику кількість калорій, певна норма білка, а також низький вміст жирів і вуглеводів.

Дієта при запаленні підшлункової спрямована на виключення з раціону всіх продуктів, в яких міститься груба клітковина. Їсти потрібно маленькими порціями, дрібно і не менше 5-6 разів на день. Страви при цьому краще готувати на пару, варити або тушкувати.

Крім того, по консистенції вони повинні бути рідкими або напіврідкими. Не рекомендується вживати міцні м’ясні, рибні і овочеві бульйони. Сирі овочі і фрукти перед вживанням обов’язково повинні проходити термічну обробку.

При загостренні запалення підшлункової дієта повністю виключає з раціону вживання шпинату, капусти, редиски, редьки та свіжої цибулі. Також не рекомендується для приготування страв використовувати щавель, ріпу, брукву, копченості, житній хліб і консервовані продукти.

Під час захворювання підшлункової залози заборонено вживати алкогольні і газовані напої, морозиво, різні прянощі і спеції. Під особливим контролем знаходиться цукор, мед і здобна випічка.

Під час дієти при симптомах підшлункової залози раціон може складатися з рідких супів на основі круп, за винятком пшона. Рекомендується їх готувати на воді або слабкому овочевому бульйоні.

Також в меню дієтичного харчування можна включати пісні сорти м’яса або птиці, попередньо видаливши з них жир і сухожилля. Таке м’ясо дозволено вживати у вигляді суфле або котлет, приготованих на пару.

Під час запалення підшлункової при дієті допускається готувати страви з пісних сортів риби. Вона також повинна вживатися у вигляді суфле або кнелей. Щодня дозволено їсти не більше двох яєць. З них можна готувати паровий омлет. Молоко слід вживати тільки в готових стравах, у всіх інших видах його краще виключити з раціону.

Дозволено включати в меню свіжий сир або парові пудинги на його основі. Овочеві страви і гарніри можуть вживатися тільки у вигляді пюре або пудингів. Також не забороняється їсти яблука, але не свіжі, а запечені в духовці. З солодкого рекомендується вживати компоти, киселі, желе. Можна пити неміцний чай і відвар шипшини.

Теги: