Раціон з 4 по 9 день дієти без м’яса для схуднення
Четвертий день дієти без м’яса також слід починати зі склянки теплої води натщесерце. На сніданок потрібно з’їсти 50 г вівсянки і випити чай. Другий сніданок складається з 100 г знежиреного сиру. А на обід можна приготувати 100 г відварної риби, 200 г відварених овочів. Вечеря складається з 400 г будь-яких фруктів, окрім бананів і винограду.
Ранок п’ятого дня починається з вживання теплої води, 50 г гречаної каші і зеленого чаю з лимоном. На другий сніданок можна з’їсти натуральний йогурт. А на обід приготувати відварну рибу, 300 г відварених овочів і зелений чай. Вечеря складається 300 г фруктового салату з знежиреним йогуртом.
На сніданок шостого дня дієти без м’яса потрібно з’їсти 50 г відвареного рису з курагою і випити чай з лимоном. Перед сніданком обов’язково вжити склянку теплої води. На другий сніданок слід з’їсти 50 г адигейського сиру. А на обід приготувати відварну рибу і овочі. Вечеря цього дня складається з 400 г зелених яблук або апельсинів.
Сьомий день починається з вживання склянки води натщесерце. На сніданок можна з’їсти 400 г фруктів і випити чай без цукру. А на другий сніданок вжити 100 г пророслої пшениці. Обід складається з овочевого супу і скибочки чорного хліба. В якості вечері слід вжити 100 г знежиреного сиру.
Сніданок восьмого дня дієти без м’яса включає дві груші і зелений чай без цукру. На другий сніданок можна з’їсти скибочку чорного хліба і один свіжий огірок. Для обіду слід приготувати овочевий суп і 100 р відварного картоплі. А на вечерю можна зварити два яйця і випити склянку кефіру.
Ранок дев’ятого дня починається зі склянки теплої води і сніданку у вигляді 400 г салату зі свіжих фруктів. Його можна заправити лимонним соком. Другий сніданок включає 40 г пшеничних або кукурудзяних пластівців. Обід складається з овочевого супу і скибочки чорного хліба. На вечерю можна з’їсти 200 г сиру.
У запропонованій дієти без м’яса рецепти страв і щоденний раціон для 10-18 днів такий же, як з 1 по 9 дні.
Американський вчений і фізіолог Л. Кордейн вважає, що дієта без м’яса зовсім не підходить для схуднення. Він наводить низку причин, дізнавшись про які, варто серйозно задуматися, чи варто піддавати свій організм таким змінам.
Наведемо кілька з них:
- Щоб швидкість метаболізму була постійною і не сповільнювалася, людині потрібно одержувати білки тваринного походження. Якщо цього не відбувається, навіть при самих низькокалорійних дієтах скинути вагу буде досить важко.
- Дієта зі страв без м’яса включає в щоденне меню вживання горіхів і сухофруктів, які в поєднанні з кашами або картоплею можуть призвести до стрімкого набору ваги, а не до схудненню.
- Багато людей при недоліку білка тваринного походження відчувають постійний голод. Тому вони не розуміють, що і скільки їдять, і успішно набирають за короткий термін два, а то і три зайвих кілограма.
- Дієта зі страв без м’яса здатна викликати коливання рівня цукру в крові. Це призводить до підвищення апетиту, і витримати такий раціон протягом декількох тижнів буде досить важко.
- Крім того, деякі види зернових культур, наприклад, ячмінь і пшениця, можуть активізувати алергічні реакції. При цьому спостерігається слабкість, втома, набряки, підвищення рівня цукру в крові, а також постійна надбавка у вазі.
Л. Кордейн наводить багато мінусів дієт з страв без м’яса, але ми зупинилися лише на найбільш важливих з них для здоров’я людини. І все ж, якщо вони вас не зупинили, пропонуємо вам ознайомитися з рекомендаціями про те, як правильно схуднути без м’ясних дієт.
До речі, слід зазначити, що більшість дієтологів вітають вегетаріанські системи харчування для схуднення. Дотримуючись їх, можна досить ефективно знизити вагу і поліпшити своє самопочуття.
Збалансована вегетаріанська система для схуднення
Розглянемо дієти без м’яса для схуднення, яка розрахована на людей з досить великою надмірною вагою. Дана система харчування підійде і для таких людей, у яких вихідна маса тіла на 10-15 кг вище норми.
Вегетаріанська дієта для схуднення триває 18 днів. У її раціон включені молочні продукти – сир і кефір. Також рекомендується вживати варені яйця, ячну і вівсяну каші.
Починаючи з 10 дня і до 18 запропонованої дієти без м’яса, раціон потрібно складати такий же, як і з 1 по 9 дні. А на протязі всього дня потрібно випивати не менше 1,5 л чистої столової води. Також можна пити зелений або чорний чай без цукру.
Ранок першого дня слід починати зі склянки теплої столової води. Тільки після її вживання можна приступати до сніданку. Він складається з 150 г знежиреного сиру і чаю без цукру. На другий сніданок можна з’їсти один будь-який фрукт, крім банана.
На обід потрібно приготувати гречку і салат. Для цієї дієти без м’яса рецепт салату дуже простий. Для його приготування слід використовувати капусту, огірок, листя салату, помідор і зелень. Для заправки підійде оливкова олія і сік лимона. Обід можна доповнити чаєм.
Вечеря складається з морквяного салату, заправленого лимонним соком, і невеликої кількості знежиреної сметани. Якщо вас сильно турбувати відчуття голоду, перед сном можна випити одну склянку знежиреного кефіру.
Ранок другого дня дієти без м’яса також слід починати зі склянки теплої води. А на сніданок рекомендується з’їсти 2 яйця і випити зелений чай.
Другий сніданок складається з 4-6 часточок чорносливу або кураги. В якості обіду слід вжити 50 г відвареного рису без додавання солі, 150 г салату з морської капусти, а також зелений чай без цукру з скибочкою лимона.
На вечерю можна з’їсти салат. Під час дієти без м’яса рецепт його приготування такий: болгарський перець очистити, нарізати невеликими шматочками і скласти в тарілку. Потім нарізати помідор, додати до перцю і заправити лимонним соком з оливковою олією. Перед сном можна з’їсти яблуко і випити стакан кефіру.
На третій день перед сніданком слід випити склянку теплої води, а потім з’їсти 50 г адигейського сиру. Можна вжити чай без цукру. Другий сніданок складається з одного фрукта. А на обід слід приготувати 50 г ячної каші, варену моркву і чай з лимоном. Вечеря складається з овочевого салату.