16 Травня, 2015

Чим корисна йога для схуднення?

У чому секрет уроків йоги для схуднення?

Найбільш відповідний варіант для схуднення – кундаліні йога. Так як вона дозволяє набагато швидше досягти бажаних результатів, ніж при виконанні класичних асан з хатха-йоги. Це відбувається за рахунок того, що кундаліні йога заснована на крійя, заняттях послідовно чергуються дихальні, фізичні та медитативні вправи. Значному схудненню сприяють всі асани, при виконанні яких необхідно прогинатися або перевертатися: стійка на голові, поза «кобри», «плуга», «місток».

Як відгукуються про йогу для схуднення ті, хто практикують її багато років, це не гонка за результатом, а отримання задоволення від самого процесу. Якщо ваша мета – швидко скинути зайву вагу перед несподівано прийшли влітку, то заняття йогою не для вас. Йога підійде тим, хто хоче привести своє тіло в порядок, стати більш активним і здоровим, хто прагне знайти зовнішню і внутрішню гармонію, поліпшити якість життя в цілому.

Уроки йоги для схуднення для початківців

Давайте розглянемо основні уроки йоги для схуднення для початківців, при щоденному виконанні яких протягом двох-трьох місяців, ви почнете помічати перші зміни в обрисах свого тіла. Всі перераховані далі пози потрібно фіксувати на одну хвилину (або на вісім циклів дихання).

Поза Інтенсивного витягнення: Покращує травлення, усуває зайвий жир в області талії, зміцнює коліна і стегна. Станьте прямо, підніміть руки вгору на вдиху, потягніться всім тілом услід за руками, це допоможе розтягнути хребет. Видихніть і нахиліться до ніг, як можна нижче, руки поставте на підлогу. Якщо ж не виходить дотягнутися до підлоги, то обхопіть руками гомілки. Потім на видиху підніміться, руки розслаблено опустіть вниз.

Поза Кобри: Покращує функціонування шлунково-кишкового тракту, благотворно впливає на глибокі м’язи спини і живота, корисна для хребта. Для виконання цієї пози кундаліні йоги для схуднення ляжте на підлогу, на живіт. Стопи притисніть один до одного, ноги напружте. Руки розташуйте по обидві сторони від тіла, пальцями вперед. Спираючись на долоні, на вдиху не поспішаючи випрямляйте руки, і піднімайте корпус вгору. Грудну клітку витягайте вгору і вперед, а плечі відводите вниз і назад.

Варіація Пози Воїна: Піднімає життєвий тонус, зміцнює м’язи рук і ніг, тонізує м’язи живота і спини. Стати рівно, далі в стрибку розставте ноги, приблизно на 130 см, а руки розведіть в сторони на рівні плечей, долоні поверніть вниз. Праву стопу поверніть вправо на 90 градусів, а ліву загорніть всередину. При цьому ноги повинні знаходитися на одній лінії. Повільно видихаючи, згинайте праву ногу, поки вона не стане під прямим кутом. Зверніть увагу на те, що плечі повинні бути рівно над тазом. Потім розгорніть голову вправо, і подивіться на долоню. Повторіть цю асану в протилежну сторону.

Поза мудреця Васіштіхі: Зміцнює ноги, руки, косі м’язи живота. Ця вправа кундаліні йоги для схуднення дуже важливо, тому що сприяє зниженню ваги. Для його виконання ляжте на лівий бік, праву руку поставте на стегно, праву ногу покладіть на ліву, а ліву долоню розташуйте під лівим плечем на підлозі. Повільно підніміть верхню частину тіла, спираючись на ліву руку. Далі підійміть з підлоги стегно і випрямтеся так, щоб спиратися на підлогу тільки лівою рукою і ногою. Праву руку підніміть вгору, живіт підтягніть. Повторіть цю асану в протилежну сторону.

Поза Стула: Тонізує органи черевної порожнини, зміцнює ікри і стегна, сприяє розвитку м’язів ніг. Станьте прямо, ноги поставте на ширині плечей, прямі руки підніміть вгору, і з’єднайте долоні. Повільно згинайте ноги в колінах, одночасно видихаючи, поки стегна не будуть паралельно підлозі. Уявіть, ніби ви хочете сісти на неіснуючий стілець, перенесіть тяжкість на п’яти, направте грудну клітку вгору.

Поза Сарани: Покращує травлення, зміцнює спину. Судячи з відгуків про йогу для схуднення, ця асана у багатьох є улюбленою, оскільки не складна і одночасно з цим дуже корисна для здоров’я. Для її виконання треба лягти на живіт, а руки витягнути уздовж тіла назад. На видиху підніміть голову, груди, ноги, притиснуті один до одного, настільки високо наскільки зможете. На підлозі повинен залишитися лежати тільки живіт.

Останнім часом йогою захоплюється все більше людей, причому у кожного своя причина: хтось хоче осягнути таємниці індійської філософії і досягти внутрішньої гармонії, хтось тому що це нове і модне віяння, а хтось намагається за допомогою вправ набути підтягнуту і струнку фігуру. Але наскільки ефективна йога для схуднення? І які саме вправи допоможуть розлучитися із зайвою вагою?

Що треба знати, перш ніж почати займатися йогою?

Для початківців йога для схуднення не дасть таких швидких результатів, як заняття фітнесом в поєднанні з дієтою. Зате отриманий ефект залишиться з вами, якщо не назавжди, то надовго. Так кажуть ті, хто займається йогою більше року. Якщо ви вирішили практикувати йогу виключно з метою зниження ваги, то вам доведеться набратися терпіння. Тому що це досить тривалий процес, адже втрата зайвих кілограмів відбувається не за рахунок інтенсивних тренувань, а завдяки внутрішній перебудові всього організму. Регулярне виконання вправ (асан) призводить до поліпшення обміну речовин, нормалізації роботи дихальної і травної систем, очищенню крові і органів від токсинів. Варто звернути увагу на те, що для досягнення видимого результату займатися йогою треба постійно, приблизно по 30 хвилин кожен день. Якщо ж тренування будуть проходити час від часу, як вийде, то толку від таких занять не буде ніякого.

Численні відгуки про йогу для схуднення говорять про те, що в міру осягнення все більш складних вправ, зайві кілограми на боках таять, а тіло стає легким, гнучким і витонченим.