12 Лютого, 2015

Безпечна і ефективна білково-овочева дієта: варіанти, рекомендації, відгуки

Переваги і недоліки дієти

Білково-овочева дієта для схуднення вважається найбільш безпечною і дозволяє схуднути, не завдавши шкоди здоров’ю. До її явних переваг можна віднести:

  • Протеїни, що вживаються під час дієти, не дають виявлятися почуття голоду, вони живлять організм амінокислотами, підтримують сили і зміцнюють м’язову тканину.
  • Складні вуглеводи, які містяться в овочах, також підтримують відчуття ситості, а малу кількість калорій, які в них є, не принесуть шкоди фігурі. Овочі багаті вітамінами і клітковиною, а це необхідно нашому організму для нормальної роботи.
  • Вибір овочів і білкових продуктів досить великий, а це дає можливість зробити меню різноманітним і не приедающимся.
  • У людей, що дотримуються білково-овочевої дієти, відгуки дуже позитивні. Багато змогли скинути за час дієти до 10 кілограм і при цьому не відчували ніякого дискомфорту або проблем зі здоров’ям.

Але і в такої дієти є свої мінуси і недоліки:

  • Під час білково-овочевої дієти підвищується навантаження на нирки і печінку.
  • Є ризик виникнення головних болів.
  • Дієта протипоказана людям із захворюваннями серцево-судинної системи, нирок, печінки, при порушенні роботи травної системи і людям з онкологічними захворюваннями.
  • Дієта не підходить вагітним і годуючим жінкам.
  • Вихід з дієти здійснюється поступово, повільно і обережно.

Загалом же білково-овочева дієта є дуже простий і однією з найбезпечніших, а різні варіанти цієї дієти дозволяють вибрати ту систему, що підійде саме вам.

Білково-овочева дієта на 20 днів

Відгуки про білково-овочевій дієтіЗа 20 днів, що триває ця дієта, можна скинути до 10 кілограм. Схема живлення виглядає так:

1-2 дні – розвантажувальні. Кожен день слід випивати 1-1,5 літра кефіру, є кілька шматочків подсохшего чорного хліба, а на ніч випивати склянку томатного соку.

3-4 дні – білкові. Можна їсти м’ясо, курку, яйця, гриби, бульйони, стручкову квасолю.

5-6 дні – овочеві. Дозволені всі овочі, крім картоплі, але тільки у вареному або тушкованому вигляді. У меню білково-овочевої дієти додаються свіжовичавлені соки з овочів.

7-8 дні – розвантажувальні, кефір і посушенный хліб.

А далі все йде по циклу, наступні два дні білкові, потім овочеві, знову розвантажувальні і так всі 20 днів дієти.

Зразкове меню білково-овочевої дієти

Розвантажувальний день:

Сніданок – шматочок підсушеного чорного хліба;

На протязі усього дня – 1,5 літра кефіру;

За 2 години до сну – склянка томатного соку.

Білковий день:

Сніданок – варена яловичина або 2 варених яйця;

Обід – бульйон з яловичини або курки, порція грибів, відварених на воді;

Вечеря – запечена в духовці або відварена риба.

Овочевий день:

Сніданок – салат з овочів;

Обід – овочевий суп і салат;

Вечеря – овочеве рагу.

Інші варіації дієти

Дієта на п’ять днів дозволяє скинути до двох кілограмів. Перший день овочевий – два шматочки чорного хліба і овочевий салат з ранку, в обід тушковані або варені овочі, ввечері салат. Питну воду без газу можна пити без обмежень, а також дозволений томатний сік до 1 літра. Другий і третій дні білкові – на сніданок шматочок хліба з маслом і склянку чаю, в обід курячий бульйон, шматочок курячої грудки і відварені гриби, на вечерю два варених яйця або 200 грам вареної риби. Останні два дні овочеві – вранці сир з фруктами або йогурт, другий сніданок – фрукти, на обід суп з овочів, на вечерю кефір або сир з вінегретом.

Дієта на три дні є досить жорстким варіантом білково-овочевої дієти. Заборона стоїть на вуглеводної їжі (макарони, каші, цукор, крохмаль), алкоголь категорично заборонено, а от рідини можна пити без обмежень. Протягом трьох днів потрібно з’їсти 100 грам відвареного м’яса або риби, 1 кілограм овочів, по 50 грам сиру і сиру, 50 грамів нежирної шинки і 1 яйце.

Дієта на чотири дні. Зразкове меню білково-овочевої дієти:

Сніданок – 1 стакан знежиреного кефіру,

Обід – овочевий суп, листя салату з лимонним соком,

Полудень – 1 склянка кефіру і 100 грам знежиреного сиру,

Вечеря – 100 грам пісного м’яса, 0,5 кілограм зелених овочів.

Результати і відгуки про білково-овочевій дієті для схуднення

Всі відгуки про цю дієту сходяться в одному – вона досить легко переноситься, не змушує страждати від почуття голоду і не викликає проблем зі стільцем, що часте явище серед звичайних білкових дієт. Важкими представляються тільки перші дні, коли доводиться відмовлятися від солодощів, печеного та інших смаколиків. Досить скоро до дієти звикаєш, і вона перестає обтяжувати. Судячи з відгуків про білково-овочевій дієті, вона дає можливість втрачати мінімум по два кілограми на тиждень. А якщо поєднувати її з помірними фізичними навантаженнями, то ви не тільки позбудетеся зайвої ваги, але і підтягнете фігуру. А найприємнішим моментом в дієті є те, що кілограми не поспішають повертатися, що характерно для багатьох інших систем схуднення.

Білково-овочева дієта для схудненняНа сьогоднішній день білково-овочева дієта придбала безліч шанувальників. В її основі лежить певна схема вживання білків і вуглеводів. Головним правилом дієти є підміна простих вуглеводів на більш складні. Це обумовлено тим, що прості вуглеводи – це просто жирові відкладення на нашому тілі, а от складні вуглеводи дають організму потрібну енергію.

Принципи білково-овочевої дієти для схуднення

В першу чергу, на час дієти слід виключити з раціону продукти, до складу яких входить цукор (фрукти, морква, буряк і всі види кондитерських виробів). Крім цього, не дозволяється вживати крахмалосодержащую їжу (картоплю, кукурудзу, бобові). Білкову їжу (м’ясо, рибу, птицю), слід готувати на пару, варити або гасити, а не смажити. У меню білково-овочевої дієти можна включити рослинна олія (оливкова або лляне) для заправки салатів і страв. Кисломолочні продукти слід вибирати з низьким вмістом жиру, втім, як і сир з сиром. Під час дієти треба пити воду без газу не менше 1,5-2 літрів в день.

Серед овочів перевага віддається огірків, помідорів, баклажанів, кабачків і капусті. Також не забороняються деякі фрукти: несолодкі груші, кислі яблука, грейпфрути.

Теги: