6 Липня, 2017

Кохлеарна імплантація

kohlearnyy-implantat

З появою кохлеарних імплантів у людей з важкою приглухуватістю з’явився шанс на нормальне життя. Що це за пристрої, в яких випадках показані і як встановлюються, пояснили консультанти компанії Кінд ІНТЕРСЛУХ.

Приказка викликає сумну посмішку, у тих, кому пощастило ще менше. У світі 10% людей страждають приглухуватістю – втратою слуху різного ступеня. Одним допомагає лікування, інші встановлюють слухові апарати, третім ще недавно медицина не могла допомогти.

До того моменту, поки не з’явилися спеціальні апарати – кохлеарні імпланти. Ці мікропристрою творять чудеса: повертають слух пацієнтам, які ще 15-20 років тому вважалися безнадійними. Слуховий апарат показаний, коли людина здатна розрізняти звуки 80-90 Дб. Імплантація допомагає тим, хто не чує навіть шум понад 90 Дб.

В яких випадках допомагає імплантація

Кохлеарний імплант – яскравий приклад того, як технічний прогрес працює на користь людини. Сьогодні цей метод визнаний найефективнішим в разі тяжкої сенсоневральної приглухуватості і навіть глухоти.

Кому показана установка кохлеарних імплантів:

  • Дітям раннього віку;
  • Дорослим, які втратили слух;
  • При двосторонньої сенсоневральної глухоти;
  • Якщо при використанні слухового апарату протягом 3-6 місяців немає прогресу в розпізнаванні мови.

Вживляння імплантів малюкам – часто єдиний шанс рости без відставання в розвитку. Адже з появою слуху нормально формується мова. Причому, чим раніше проведена процедура, тим ефективніше результат.

Безсила медицина: коли метод не допоможе

На жаль, в певних випадках кохлеарна імплантація не дає бажаного ефекту. Якщо пошкоджений слуховий нерв або слухові центри кори ГМ, електронний апарат не допоможе.Також не варто розраховувати на диво, коли пацієнт втратив слух давно і слуховий нерв атрофировался. Третє протипоказання: солі кальцію в равлику внутрішнього вуха і проростання кістки.

Звідки береться звук

Імплант складається з двох елементів. Зовнішній блок – процесор і мікрофон. Внутрішній – власне, мініатюрний кохлеарний імплант – приймач і електроди, які імплантуються під шкіру.

Принцип дії: звуки уловлюються мікрофоном і надходять у мовній процесор. Там звуки перетворюються в електроімпульси і відправляються в приймач, який зафіксований на скроневої кістки. Далі по електроду через равлика імпульси надходять в слуховий нерв, і людина сприймає звуки або мова.

Якщо є хоч один шанс, їм потрібно скористатися. Для початку слід пройти обстеження, яке визначить ступінь глухоти і показання до процедури. Далі проводиться імплантація, настройка апарату і адаптація пацієнта до нового життя, наповненою звуками.

Кінд ІНТЕРСЛУХ – компанія, яка представляє австрійські слухові імпланти в Україні. Зайдіть на сторінку http://www.kind.kiev.ua/page/kohlearnaya-implantatsiya, щоб дізнатися, як повертається слух за допомогою КІ.

Теги: