1 Березня, 2015

Жорсткі дієти – користь або шкоду для організму?

Найбільш жорсткі дієти, популярні серед тих, що худнуть

Першою з найбільш жорстких дієт для схуднення виступає низкоуглеводная дієта, яка знижує калорійність раціону значно. Але при цьому її досить легко дотримуватися. На сніданок меню цієї жорсткої дієти пропонує з’їсти грейпфрут, 1 шматочок чорного хліба, 30 г сиру і випити несолодка кава або чай. В обід – 200 г знежиреного сиру, квасоля, 1 шматочок чорного хліба і знову несолодка кава або чай. На вечерю – нежирне м’ясо з овочами або 100 г риби, чай без цукру. Під час дієти треба пити не менше 2 л води в день, і заборонені фрукти (крім грейпфрута) і фруктові соки, а також алкоголь.

З допомогою жорсткої дієти моделей можна скинути 3-5 зайвих кг за 3 дні. У дієті немає вечері, тому вона дуже складна, але ефективна. Між прийомами їжі має відбуватися 3 години. На сніданок – зварене некруто яйце, на обід – нежирний сир в кількості 175 г, чай без цукру, на полудень – знову сир і чай.

Жокейскую жорстку дієту можуть використовувати ті, кому треба терміново схуднути. У перший день курча печена ділиться на 3 прийоми їжі. У 2-ій день на 3 прийоми ділимо 300 г телятини, в 3-ій день – натуральна кава, 3-5 чашок.

Меню ще однією жорсткої дієти на тиждень, білково-вуглеводної, виглядає так (зазначені продукти ділимо на 5 прийомів їжі):

  • День 1: 100 мл кефіру і 1 відварну картоплю;
  • День 2: 100 мл кефіру і 100 г м’яса;
  • 3 День: кефір і 1 яблуко;
  • День 4: кефір 100 г сиру;
  • День 5: кефір 100 г кураги;
  • 6 день: кефір 100 г сметани;
  • день 7: 3 рази в день 500 мл кефіру.

«Худа» дієта – жорстка дієта на тиждень

Худа дієта Якщо строго дотримуватися всіх рекомендацій даної методики, то за весь період можна позбутися 5-6 кг зайвої ваги. Йогурт і всі тверді продукти, зазначені в меню, слід вживати по 200 г, а рідкі – по 1 л в день. Крім того, після кожного прийому їжі необхідно випивати по півсклянки гранатового соку, розведеного 1:2 холодною кип’яченою водою. У перший день слід вживати молоко і йогурт, у другій – нежирний сир і сік без цукру (можна апельсиновий, грейпфрутовий або яблучний). У третій день – варена картопля і мінеральна вода без газу, у четвертий – риба і сік без цукру, у п’ятий – мінеральна вода без газу і 1 кілограм яблук. У шостий день – несолоне варене м’ясо, сік без цукру; і в сьомий – тільки кефір.

У висновку хотілося б відзначити, що будь-які швидкі жорсткі дієти слід застосовувати лише в крайніх випадках, оскільки передбачені ними строгі обмеження в харчуванні можуть негативно позначитися на стані вашого здоров’я.

Жорстка дієтаЖорстка дієта – це своєрідна радикальна система схуднення, при якій калорійність денного раціону обмежується до 500 ккал в день. При такій дієті щодня вживається мінімальна кількість їжі. Але їжа обов’язково повинна містити необхідну добову дозу мінералів, вітамінів та інших корисних компонентів. Сьогодні ми розглянемо деякі приклади самих жорстких дієт для схуднення, в чому їх особливості, переваги і недоліки.

Плюси і мінуси жорсткої системи живлення

Звичайно, швидка жорстка дієта для схуднення може допомогти позбутися зайвої ваги і принести користь організму. Але важливо, щоб така методика по часу була нетривала, а добовий раціон повністю відповідав індивідуальним потребам організму. Отже, такі жорсткі методики краще всього проводити під наглядом лікаря-дієтолога. Він допоможе скласти меню, враховуючи особливості вашого організму і стан здоров’я.

Швидкі жорсткі дієти вважаються найбільш небезпечними для організму худне. Втрата ваги при такому схудненні зазвичай відбувається за рахунок втрати білків і рідини, наприклад, клітин печінки, м’язової тканини, мозку. Ці клітини потім заміщуються жировими клітинами.

До жорстких дієт відносяться так звані монодієти, які можуть призвести до порушень функції імунної системи, хвороб травного тракту, а також до виснаження організму. Також сповільнюється обмін речовин. Після такої монодієти, коли людина починає вживати їжу в звичайних кількостях, організм продовжує накопичувати запаси, але вже в більших кількостях. Маса жиру збільшується, а білкова тканина, витрачена під час дієти, замінюється жировими клітинами. Маса тіла при цьому швидко збільшується. А це – великий стрес для організму.