28 Червня, 2014

Збалансоване харчування для схуднення

Збалансоване харчування для схуднення

Дієта – це слово, яке багатьох пробирає до тремтіння і викликає неприємне відчуття в області шлунка. Але все не так страшно, особливо якщо мова йде не про голодування і суворому обмеженні, а тільки про складання правильного і корисного меню. Здоровий раціон необхідний, особливо в наш неспокійний час. Розумно збалансоване харчування допоможе позбутися зайвої ваги і привести в порядок своє тіло.

Як стверджують прихильники збалансованого харчування, це не просто дієта, це стиль життя, ідеологія, яка дозволить зберегти в прекрасному стані не тільки тіло, а й дух.

Збалансоване харчування – меню

Дотримуватися здорового способу життя досить просто, головне мати сильну мотивацію. Чого ви хочете: прожити до ста років, не знати проблем зі здоров’ям, насолоджуватися ідеальним тілом? У кожному разі, раціональне збалансоване харчування – досить легка ціна. Ніякого чарівництва – наука в чистому вигляді.

В основі такого харчування лежить точне співвідношення вуглеводів, жирів і білків. Не потрібно заглиблюватися в математичні тонкощі, тому що приблизне меню вже давно послужливо розписано лікарями і дієтологами.

Насамперед, потрібно виділити ті продукти, без яких доведеться обійтися. Це жирне м’ясо, м’ясопродукти, яйця, гострі соуси, солодощі, консерви, алкоголь, солодкі газованої води і інші «смакоту», багаті барвниками, ароматизаторами і консервантами. Відмовившись від такої їжі, ви зробите велику послугу своєму шлунку і всьому організму.

Розумне збалансоване харчування для схуднення, меню якого можна зустріти в різних джерелах, містить у собі низькокалорійні продукти. Але важливо пам’ятати, що кількість не повинна замінювати якість, і кілограм знежиреного сиру за раз ніяк не можна вважати дієтичним вечерею. Меню потрібно збагатити клітковиною і волокнами, тому на столі повинні бути регулярно свіжі овочі та фрукти, риба, птиця, пісна яловичина, хліб грубого помелу, які не тільки створять відчуття ситості, але й корисні для організму в цілому.

Добре збалансоване харчування для схуднення дає простір для реалізації кулінарних навичок. Їжу можна готувати на пару, тушкувати, запікати в духовці і навіть на грилі. Зовсім не потрібно переходити на сироїдіння, проте краще не піддавати продукти довгої тепловій обробці, щоб зберегти всі корисні речовини.

Якщо ви вирішили спробувати збалансоване харчування, меню на тиждень скласти досить просто. Для цього визначте список продуктів, які дозволені, подумайте, які страви і них можна приготувати, і розпишіть їх за прийомами їжі. Велике значення має підрахунок калорій. І зовсім не обов’язково прагнути до математичної точності – достатньо мати хоча б приблизне уявлення про те, скільки ви їсте. Для цього потрібно звертати увагу на етикетки, тому що калорійність зазначається на кожному продукті. У середньому людині необхідно 2400 кілокалорій, для тих, що худнуть це кількість краще скоротити вдвічі. Якщо ви витрачаєте енергії більше, ніж отримуєте – ефект просто забезпечений.

Правильне збалансоване харчування передбачає пропорційний прийом їжі. Це означає, що половину покладеної в день їжі потрібно з’їдати в обід, а другу половину слід розділити між сніданком і вечерею. Так ваш організм зможе раціонально розподілити отриману енергію без надлишків, які мають неприємну властивість відкладатися.

Сучасна теорія збалансованого харчування дозволяє підтримувати відмінну форму. Але приділяючи велику увагу їжі, не потрібно забувати про пиття. Розрахувати оптимальну кількість рідини можна, помноживши власну вагу на 30 мл. Вода допомагає виводити з організму продукти метаболізму, що дуже важливо для здоров’я.

Щоденне збалансоване харчування, меню якого включає безліч корисних продуктів, має свої тонкощі і секрети. Наприклад, горіхи не варто їсти разом з фруктами, а картопля з грибами, оскільки високобілкові продукти краще не поєднувати з великою кількістю вуглеводів. Для любителів картоплі і тостів існує вуглеводна дієта для схуднення.

У їжі обов’язково повинні бути присутніми рослинні жири, вони джерела багатьох корисних речовин. Нежирні молочні продукти легко заповнять потребу в кальції. Легкі овочеві салати із зеленню практично не міняють калорійність трапези, зате дарують відчуття насичення і цілий ряд вітамінів. Чаї краще замінити негазованою чистою водою і натуральними соками.

Шлях до здоров’я покритий терням, тому під забороною виявляється фаст-фуд, напівфабрикати та інші принади, які так полегшують нам життя і збільшують фігуру. Зате натомість ви отримаєте не тільки красиве тіло і здоровий організм, але і заряд бадьорості для великих справ.