30 Січня, 2015

Збалансована дієта

Складання меню збалансованої дієти на тиждень

Збалансована дієта на тижденьПо-перше, необхідно вивчити список продуктів, які не мають права потрапляти на стіл худне людини в період активного скидання ваги. Безперечно, після того як обсяги та відображення в дзеркалі не будуть викликати невдоволень, можна буде повернути дані елементи в свій раціон. Але все одно ними не слід зловживати, поглинаючи в неміряних кількостях.

В меню збалансованої дієти не може бути присутнім картопля, шліфований рис, морква і буряк. Останні два овоча маються на увазі в термічно обробленому (особливо відварному) вигляді. Сирими їх можна додавати в салати, і це ніяк не зашкодить процесу ліквідації жирового прошарку.

Крім того, вилучається алкоголь, будь-яка кондитерська продукція та вироби із здобного тіста. Серед хлібобулочної групи можна лише пісні галети і зерновий хліб при необхідності. Але багато дієтологів настійно рекомендують прибрати повністю все борошняне на період найближчих 1,5-2 місяців. А після повернення вищевказаних продуктів в раціон доведеться згадати про роздільне харчування і не поєднувати дані елементи ні з м’ясною, ні з молочною групою.

Можливий варіант меню збалансованої дієти на тиждень, два або навіть місяць наводиться нижче і є лише зразковим орієнтиром для складання власної схеми живлення.

Перший сніданок.

Порція вівсяної каші на воді або молоці з будь-яким відсотком жирності, волоські горіхи і фініки загальним обсягом 50 г. Стакан трав’яного чаю або кави без добавок.

Другий сніданок.

Фруктовий салат з дрібно нарізаного яблука, збризнути лимонним соком, м’якоті апельсина, пари груш і жмені родзинок. Для заправки можна використовувати натуральний йогурт в кількості 1-2 ст.л. З метою прискорення метаболізму сюди рекомендовано підсипати щіпку меленої кориці.

Обід.

Пару раз на тиждень обов’язково з’їдати порцію овочевого або нежирного м’ясного бульйону, до другого не можна додавати крупи або вермішель. Дозволено присмачити його 1 ч. Л. сметани з низьким відсотком жирності і взяти кусень зернового хліба.

Основним же варіантом обіду можуть бути будь-які овочі з запеченим або відварною м’ясом, або крупи з овочами. Не слід забувати і про можливість використання риби та морепродуктів без обмежень за їх жирності.

Полудень.

У його ролі може виступати або несолодкий фрукт, частіше цитрусовий, або жменю горіхів з ягодами. Також можна запекти яблуко з сиром і ложкою меду, або зробити омлет на пару.

Вечеря.

Оптимальний овочевий салат з паровими котлетами. Або овочеві оладки, приготовані в духовці, а також овочева запіканка з м’ясом. Основна відмінність цього прийому їжі від обіду – відсутність злакових і менший обсяг порції.

Що стосується відгуків про збалансованої дієти, на тиждень і навіть більше вистачало практично всіх жінок. Деякі зривалися лише через повної відсутності солодкого в раціоні, але в цілому відзначена загальна ситність меню, дійсно не дозволяє голодувати. Результати ж, нехай і не походили на підсумки від застосування жорстких методик, були куди більш «довгограючі» і не розчинялися на наступний після закінчення дієти день. За 10 днів губилося близько 7 кг при спочатку великій вазі і до 3 кг – при нормальних показниках ІМТ.

Збалансована дієтаПошуки безпечною і результативною дієти відомі майже кожній жінці, тому як втрачати кілограми хочеться, а ось підривати здоров’я – не особливо. І, хоча лікарі в унісон твердять про те, що такою методикою може бути тільки правильне харчування, представниці прекрасної статі продовжують мучитися. Хоча б з тієї причини, що простий перехід на здоровий раціон не дає моментального ефекту, а чекати кілька місяців не дуже-то цікаво. І з метою вирішення даного питання медичним фахівцем була створена збалансована дієта для схуднення, перевірена вже не один раз і довела власну результативність.

Головні правила збалансованої дієти для схуднення

Одним з головних моментів під час ліквідації жирових відкладень дієтологи вважають необхідність усунення відчуття голоду. Саме їм можуть похвалитися багато жорсткі системи скидання ваги, і саме він заважає правильному протіканню процесу. Голодовка може допомогти на добу чи дві, після чого розумний організм робить нову тактику і згрібає все, що надходить всередину «на чорний день», створюючи нові запаси. Ніякого витрачання старих запасів, звичайно ж, відбуватися не буде.

У зв’язку з цим, було запропоновано ввести багаторазове харчування, що припускає під собою три основних прийому їжі і два побічних. А у випадку з «совами», побічних може бути теж три, оскільки нічний відпочинок всіх внутрішніх систем передбачає 8 годин, а не 12-14, як виходить у тих, хто останній раз їсть у 18 годин, а спати йде лише після півночі.

Друга важлива деталь має відношення до принципів складання меню збалансованої дієти для схуднення, пропонуючи засновувати його на рослинній їжі в свіжому і термічно обробленому вигляді, і будь-який інший натуральної продукції. Сюди входить і м’ясна, і молочна, і злакова, і інші групи. Головне, чого слід уникати – штучного складу. Наприклад, він властивий кондитерським виробам і солодощів з великою кількістю барвників та добавок.

Третій нюанс – жири в раціоні. Основна їх маса, представлена ​​різними маслами (і вершковим, і рослинним) ліквідується. Їх цілком реально замінити іншими продуктами в рецептах: лимонним соком або натуральним йогуртом в салатах, водою при гасінні. Також важливо позбавляти м’ясні шматки жирних прошарків і шкіри (це відноситься до птаха). На рибу заборон немає.

Четвертий пункт стосується загальної калорійності раціону. Його рамки – 1200-1500 кКал, які дозволяють підібрати для себе оптимальне значення, зав’язане на потребах організму та індивідуальних показниках. Опускатися за нижню межу категорично не рекомендоване, особливо більш ніж на 100 кКал: 1000-1100 кКал на день можуть бути підсумком розрахунків індивідуального раціону для мініатюрних людей без серйозного фізичного навантаження.

Теги: