27 Травня, 2014

Вітамін В6, інструкція із застосування

Організм можна порівняти з автомобілем, проте на відміну від залізного друга наше тіло вимагає досить різноманітного палива. Зазвичай все необхідне для роботи людина отримує разом з їжею, в тому числі і вітаміни. Про їх важливість написана маса літератури, проте вся вона залишається словами, поки ми не зіткнемося з дефіцитом. Одним із дуже значущих елементів здоров’я вважається вітамін В6, потреба в якому становить не менше 2,0 мг на день.

Нестача вітаміну В6 помітити просто – на шкірі виявляється дерматит, розвивається безсоння і дратівливість, але, в першу чергу, таке вітамінне голодування б’є по печінці.

Вітамін В6 – інструкція із застосування

Сьогодні в будь-якій аптеці можна придбати вітамін В6, інструкція із застосування досить проста і завжди додається до препарату. Але оскільки прийом вітамінів цієї групи призначає лікар, у нього можуть бути свої спеціальні рекомендації. Не можна також забувати, що надлишок будь-якої речовини в організмі приносить проблем не менше, ніж недолік, краще суворо дотримуватися інструкції, адже дефіцит легко заповнити, а від надлишків позбутися буває значно складніше.

Ці вітаміни беруть живу участь в обміні речовин, стимулюють процес ділення клітин, утворення еритроцитів і гемоглобіну, засвоєння деяких корисних елементів (наприклад, заліза). Без нього неможливе нормальне функціонування нервової, серцево-судинної і травної системи, злагоджена робота всього організму. Саме тому вітамін В6 в ампулах призначають при лікуванні багатьох захворювань і при авітамінозі. Виписують В6 або окремо, або в комплексі з іншими вітамінами групи В. Треба зауважити, що ін’єкції дуже болючі, тому при можливості (а її може визначити тільки лікар), краще замінити їх препаратом в таблетках.

Отже, існують три способи прийому: внутрішньом’язово, внутрішньовенно або перорально, якщо ви приймаєте вітамін В6 в таблетках або порошку. У будь-якому випадку, перш ніж почати лікування, потрібно порадитися з фахівцем. Згідно з інструкцією для профілактики досить 002-0,05 г вітаміну на добу. При лікуванні доза може збільшуватися до 0,1 г на день. Приймати В6 необхідно курсом від місяця до трьох, залежно від показань. Як правило, добова норма розбивається на два прийоми.

Для всіх, хто збирається приймати вітаміни, актуальною є тема їх сумісності, і вітаміни групи В дуже примхливі в цьому плані. Вони дуже складно взаємодіють не тільки з іншими мікроелементами, але і між собою. В6 добре поєднується з В2, кальцієм, магнієм і цинком, перешкоджає їх швидкому виведенню. Часто призначають вітаміни В6 і В12 єдиним курсом, проте бажано приймати їх через день. Повне засвоєння відбувається через вісім годин, а значить, за цей час концентрація в крові буде максимальною. З урахуванням цього підбирається дозування, спосіб прийому та розклад, щоб отримати максимальний лікувальний ефект.

Категорично не можна з’єднати В6 і вітамін С, вони не тільки не стануть гармонійним і корисним дуетом, але зможуть нейтралізувати корисні властивості один одного. Також несумісні вітаміни В1 і В6, оскільки останній заважає В1 стати активним і виконати свої функції в організмі, а значить прийом буде попросту даремний.

При порушенні інструкції або індивідуальних алергічних реакціях можуть виникнути побічні ефекти, такі як висипання або свербіж, підвищення кислотності. Через сильний впливу на травну систему застосування препарату протипоказане при виразці 12-палої кишки або шлунку, важких хворобах печінки і деяких інших складних захворюваннях.

Якщо ви збираєтеся колоти вітамін В6 в ампулах, інструкція нічим не відрізнятиметься від техніки інших внутрішньом’язових ін’єкцій. Це звичайний укол в сідницю або верхню частину стегна. При лікуванні курсом боку уколу краще чергувати, щоб уникнути утворення ущільнень і синців.

У числі показань для прийому В6 – токсикоз при вагітності. Також доведено, що вітамін В6 при вагітності допомагає зняти тонус матки, а це тільки на користь мамі і малюкові, крім того, він просто необхідний для нормального розвитку плоду. На пізніх термінах крім нудоти і запаморочення з’являються інші проблеми, які іноді допомагає вирішити вітамін. Особливо болісними бувають набряки, а оскільки В6 відповідає за правильний баланс калію і натрію, він не дозволяє організму затримувати зайву вологу.

Вітамін В6 для волосся

Мало хто знає, що В6 можна повноправно віднести до вітамінів краси, оскільки він відповідає за гормональна рівновага, обмін речовин і оновлення клітин. До того ж вітамін В6 для волосся і шкіри просто необхідний.

Під впливом різних факторів організм слабшає, і відображається це на зовнішньому вигляді і загальному самопочутті. Якщо не брати в розрахунок захворювання та інші серйозні неприємності, найпоказовіший період – це весна. Виснажений за довгі холодні місяці і скучили по свіжих фруктам і овочам організм дає збій, що відразу позначається на стані шкіри, нігтів, і, звичайно ж, волосся. На цьому тлі просто необхідно заповнити нестачу вітамінів. Благо, що сьогодні з’явилася маса збалансованих комплексів, а в лікувальних цілях, наприклад, при загостренні вегето-судинної дистонії, можуть призначатися окремими повноцінними курсами вітаміни В1, В6, В12.

Забезпечивши собі щоденну норму В6, ви зможете забути про слабких і тьмяних волоссі. Це також прекрасна профілактика появи свербежу та сухості шкіри голови, лупи, випадання волосся. В6 нормалізує кровообіг, а значить, і живлення волосяної цибулини, тому рости волосся будуть швидше. Але звертаючи увагу на різні профілактичні комплекси, потрібно враховувати сумісність вітамінів В1, В6, В12, а також їх взаємодію з іншими мікроелементами.

Завдяки природного сумісності В6 допомагає краще засвоюватися деяких важливих елементів, наприклад, цинку та магнію. Цинк запобігає ламкість волосся, зміцнює їх, а магній надає обсяг і перешкоджає випаданню, зберігаючи густоту вашої шевелюри. Відомо, що не останню роль серед факторів, що викликають ослаблення волосся грає стрес. Щоб успішно боротися з ним, потрібна міцна нервова система, роботі якої допомагає магній. В якості профілактики та лікування часто призначають вітамін «Магній В6».

Де міститься вітамін В6

Вважається, що добову норму всіх потрібних речовин ми повинні отримувати разом з їжею. Якщо ви не прихильник синтетичних препаратів, тоді потрібно простежити, щоб щодня на столі з’являлися страви, що містять вітаміни. Як з’ясовується, продукти, де міститься вітамін В6, не так вже й рідкісні – це фундук і волоські горіхи, картопля, авокадо, риба, яйця, печінка, крупи і боби, банани. Для тих, хто дотримується дієти в очікуванні тепла, є хороша новина – багато В6 міститься в салаті, капусті білокачанної та цвітної, помідорах, полуниці і черешні, лимонах і апельсинах.

Природний вітамін В6 в продуктах прекрасно засвоюється, до того ж всі фрукти і овочі містять і інші вітаміни для схуднення, тому підготовка до літа може бути і смачною і корисною.