Скільки калорій в курячої грудях, грудка куряча калорійність

Калорійність курячої грудки – 113 ккал
Білки: 23,5 г
Жири: 1,9 г
Вуглеводи: 0,4 г

Якщо ви хоч раз сиділи на дієті, то прекрасно знаєте, що таке куряча грудка і яка вона на смак – її включають в будь-яку дієту для схуднення, так як у цього продукту низька калорійність, в ньому багато білка і майже немає жиру. Ідеальне поєднання для тих, що худнуть!

Можна з упевненістю сказати, що одне з улюблених страв у нашій країні – грудка куряча. Калорійність її невелика, за що її рекомендують вживати і дітям, і дорослим. Її використовують для приготування гарячих і холодних закусок, других і перших страв. З курятини варять бульйони і супи, готують котлети, биточки, відбивні, тефтелі, пиріжки, плов, салати, холодець. Тушку курки запікають цілком, коптять і відварюють.

Але чи так однозначно корисна куряча грудка?

Корисні властивості курячої грудки

Про користь курятини для людини знають дуже давно. Так, на Сході куряче м’ясо визнано цінним харчовим продуктом, який використовують для зміцнення імунітету та профілактики старечих хвороб. У курятині мало жиру, вона легко засвоюється, в ній дуже багато білка та інших корисних речовин. Яких же?

Куряча грудка багата білком, а також лінолевої кислотою – вона підвищує імунітет. Також в курячому білому м’ясі багато вітаміну А, В1 і В2. Тваринний білок, що міститься в курці, дуже потрібний нашому організму для здоров’я. Якщо порівнювати це м’ясо з іншими видами, в ньому у великих кількостях міститься фосфор і калій.

Вітамін В6, якого багато в курячої грудях, корисний для роботи серцевого м’яза. Білок і глютамін стимулюють центральну нервову систему, зміцнюють організм. Ніціан контролює вміст холестерину, а також впливає на нормальний процес вироблення шлункового соку.

Куряча грудка ставиться на перше місце в дієтичному харчуванні. Калорійність курячої грудки невелика, а білків і поживних речовин у ній багато. Куряче біле м’ясо відмінно підходить для харчування тим, хто вирішив схуднути, для хворих на поліартрит, подагру, діабет, виразкову хворобу. Рекомендують вживати цей продукт для профілактики атеросклерозу, виразкової хвороби, поліартриту, гіпертонії, інсульту.

Найкорисніше м’ясо молодої курки, так як воно найбільш ніжне і насичене вітамінами і корисними речовинами. Про користь можна говорити, тільки маючи на увазі домашню курку, вирощену на натуральному кормі.

А що ж магазинне м’ясо? На жаль, його краще не вживати, особливо дітям і старим. У такому м’ясі занадто багато антибіотиків, які найбільше скупчуються в стегенцях. Таку курку краще не використовувати ні для смаження, ні для бульйонів. Якщо у вас не можливості купувати домашню птицю, покупну грудку слід відварювати в декількох бульйонах. Але тоді, на жаль, вона втрачає значну кількість цінних речовин.

Куряча грудка в дієтичному харчуванні

Як вже було сказано вище, грудку домашньої курки буде дуже корисно включати в своє дієтичне харчування: у ній майже немає жиру (особливо якщо ви знімете з неї шкірку), білок такого м’яса добре засвоюється, а також прекрасно насичує.

Скільки калорій в курячої грудях? Всього 113 ккал на 100 г м’яса. Біле куряче м’ясо ви можете запікати, відварювати, тушкувати, додавати в салати, супи, робити його основною стравою. Воно трохи сухувато на смак, проте якщо його готувати правильно, цей недолік не буде вам помітний.

Наприклад, можна спробувати приготувати дієтичний суп з куркою. В ньому мало калорій, але при цьому він поживний і корисний.

Відварна куряча грудка (калорійність її буде трохи вище – 137 ккал на 100 г) входить до раціону більшості дієт, будь це популярна дієта Дюка чи якась маловідома система харчування, яка також грунтується на включенні в меню білого курячого м’яса.

Щоб правильно складати меню (по калорійності), простіше буде скористатися повною таблицею калорійності продуктів харчування.