Скільки калорій в чаї, чай зелений калорійність

Калорійність чаю – 99 ккал
Білки: 20 г
Жири: 5,14 г
Вуглеводи: 15,1 г

Хто б міг подумати, що люди протягом багатьох тисячоліть будуть надавати почесті листю чагарнику, влаштовувати цілі церемонії з розпивання відвару цих листя, оспівувати його властивості. Однак все це і проробляється з чаєм – улюбленим багатьма напоєм, який в деяких країнах Сходу зведений в ранг божественних.

Чай люблять усі: з цукром, з лимоном, з молоком чи медом, а нерідко і зовсім без усього. Поважають напій і ті, хто сидить на дієті: скільки калорій в чаї, цікавить саме їх. Поговоримо про корисні властивості чаю, а також калорійності напою з різними «наповнювачами».

Корисні властивості чаю

Напій корисний за рахунок свого багатого складу. У ньому містяться вітаміни: А, РР, В1, В2, С. Мікро-та макроелементи: кальцій, залізо, натрій, калій, фосфор, магній. Також багатий чай танинами, алкалоїдами, амінокислотами, флавоноїдами. Всі ці речовини разом і окремо дуже важливі для здоров’я людини.

Таніни з алкалоїдами утворюють теїн – те саме речовина, яка бадьорить, стимулює розумову діяльність і підвищує настрій. Досить багато в листі чаю білків (якщо порівняти вміст білка в листках з квасолею або бобами, чай в цьому не поступається). Амінокислоти зміцнюють нервову систему, сприяють будівництву нових клітин.

У чому відмінності складу зеленого і чорного чаю? Взагалі листя цих напоїв збираються з одного куща, просто обробка їх в підсумку різна. Зелений чай не піддають ферментації (окисленню), і тому в ньому більше натуральних речовин. У чорному чаї хімічний склад кілька біднішими, у зв’язку з чим дієтологами рекомендується найчастіше саме чай зелений. Калорійність гуртки чаю залежатиме від того, скільки листя ви заллєте окропом. Стандартна порція (чайна ложка) заварки дає чаю до 8 ккал за 100 г.

Чому чай так корисний? Адже це просто кущ. Однак кущ цей не простий: рослина вбирає в себе все краще з повітря і грунту, тому листя чаю містять в собі максимум корисних властивостей. Його використовують у народній медицині, дієтології, з нього виготовляють ліки і БАДи.

Чому при застуді рекомендують пити чай літрами? Не тільки тому, що для швидкого одужання потрібно споживати багато теплої рідини: в чаї великий вміст вітаміну С, він нормалізує обмін речовин, знімає втому, додає сил.

Міцний чорний чай рекомендують при шлунковому розладі. Чай з медом і декількома горошинами перцю відмінно допомагає при бронхіті. А якщо замість перцю додати м’яту, такий напій допоможе від головного болю і роздратування гортані.

З порошку чаю фармакологія виробляє натуральний кофеїн. У медицині екстракти чаю використовують як знеболюючий і снодійного препарату.

У чаї міститься дуже багато антиоксидантів, і з ним по їх змісту не зрівняється навіть цибулю і часник. Вживання чаю сприяє виведенню з організму радіонуклідів, що перешкоджає зростанню пухлин, запобігає розвитку атеросклерозу і гіпертонії.

Чай покращує роботу мозку, позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту. Якщо пити чай кожен день, це перешкоджає росту патогенних організмів в кишечнику і шлунку.

Чай чудово виводить з організму токсини (особливо після непомірних алкогольних бенкетів), стимулює роботу травної системи, покращує відтік жовчі.

При цьому потрібно розуміти, що такі властивості характерні тільки для високосортних чаїв, які збирають і скручують вручну. Дешевими такі чаї не бувають.

Чай в дієтичному харчуванні

За що так люблять чай дієтологи? Чи тільки за те, що і зелений, і чай чорний калорійність мають зовсім невелику?

Лікарі одне японського імператора, який жив у 17 столітті, описали більше 20 корисних властивостей чаю. Серед них – і використання такого напою для схуднення. Схудненню сприяють декілька речовин, які містяться в листі чаю: йод, теїн і пектин. Достатня кількість йоду знижує апетит, теїн прискорює процес перетравлення їжі, а пектин сприяє розщепленню жирів.

Існує навіть спеціальна дієта, яка рекомендує за 20 хвилин до їжі випивати по склянці чорного чаю. Якщо дотримуватися цього правила, то можна схуднути швидше – на 3-4 кг за тиждень. Проте починати краще з розвантажувального дня на зеленому чаї.

Щоб чай був корисним, його потрібно правильно пити. Тут не мається на увазі чайна церемонія (хоча можна і її включати в процес розпивання чаю), а те, як, який і скільки чаю випивати в день.

Природно, зовсім інший у чаю з добавками буде калорійність: чай з цукром буде калорийнее на 30-40 ккал за 100 г (з чайною ложкою цукру), чай з медом – на 50 ккал.

Чай не слід пити під час їжі, з цукерками або десертами. Привчіть себе пити «порожній» чай: в цьому випадку користі від чаю буде набагато більше.

Багатьом здається, що чай з додаванням молока – зовсім калорійний напій. Однак це не так: чай з молоком калорійність має близько 45 ккал за 100 р. Скільки калорій буде в чаї з вершками, варенням та іншими добавками – дізнайтеся з таблиці калорійності основних продуктів.

І останнє: не варто випивати в день більше 1 склянки чаю. У нього є здатність виводити рідину з організму, «прихоплюючи» з собою мінеральні речовини. Якщо ви п’єте недостатньо води в решту часу, зневоднення може обернутися масою проблем.