6 Червня, 2014

Шпинат – корисні властивості та рецепти

Прийнято думати, що авітаміноз найчастіше трапляється саме навесні. Однак такі його прояви, як втома, апатія, погане самопочуття можуть докучати в будь-який час року. Причиною цьому зазвичай є неправильне харчування, в якому немає зелені, фруктів і натуральних продуктів. Спробуйте включити в свій раціон хоча б шпинат – рецепти з цієї приємною на смак зелені, багатої вітамінами, мінералами і легкозасвоюваним білком, дозволяють готувати різноманітні страви на кожен день.

Нам шпинат став відомий завдяки англійцям, які вирощували його ще з чотирнадцятого століття. Він швидко росте, невибагливий, з нього можна легко і швидко приготувати смачні страви. А також шпинат має корисні властивості, які визнаються медиками різних країн. Англійці і сьогодні вирощують його всюди, де тільки можна, і з задоволенням додають у свою їжу. Спробуйте і ви.

Корисні властивості шпинату

Існує багато сортів цієї рослини, але корисні властивості шпинату притаманні кожному з них. Будь сорт сирого шпинату містить велику кількість мінеральних солей, вітамінів, мікроелементів. Це вітаміни А, В, С, Р, РР, D2, білки (дуже багато в шпинаті рослинного білка – більше тільки в бобових), йод (за вмістом йоду шпинат вважається першим серед всіх інших рослин), залізо (чудово допомагає при анемії) .

Цінний і тим шпинат, що користь всіх вхідних в його склад компонентів не втрачається при тепловій обробці. Шпинат зміцнює судини, захищає зір, уповільнює процеси старіння. Страви, що включають шпинат, покращують роботу підшлункової залози, стимулюють процеси травлення, є відмінною профілактикою гіпертонії. А пюре зі шпинату – корисна страва в раціоні дітей різного віку.

Має шпинат корисні властивості і для тих, кому рекомендовано дієтичне харчування: хворим на цукровий діабет, недокрів’ям, ожирінням і так далі. Цінується рослина і людьми, страждаючими від безсоння, перевтоми та іншими порушеннями нервової системи.

Знаючи про користь продукту, варто поцікавитися і можливими протипоказаннями. І вони дійсно є: високий вміст щавлевої кислоти протипоказано при захворюваннях нирок, жовчного міхура, печінки і дванадцятипалої кишки. Не варто у великих кількостях давати шпинат і дітям.

Щоб нейтралізувати дію кислоти, слід під час приготування додавати трохи вершків або молока. Вибирати потрібно тільки молоді листки шпинату.

Рецепти страв з шпинату

Якщо ви не знаєте, як приготувати шпинат, скористайтеся нашими порадами. Перед приготуванням його потрібно ретельно промити, опускаючи в миску з водою. Воду потрібно при цьому міняти кілька разів. В ідеалі шпинат варто їсти в день збору (якщо він росте у вас на городі), так як вимиті листя можуть зберігатися в холодильнику не довше двох діб. У замороженому вигляді його можна зберігати близько трьох місяців. Варити можна, не турбуючись про вітаміни: в шпинаті вони при тепловій обробці не руйнуються.

Існують найрізноманітніші рецепти страв зі шпинату: зі свіжим овочем, вареним, запеченим, у вигляді начинки для пирога, компонента салату, закуски або соусу. Рецептів страв з цієї корисної зеленню настільки багато, що можна кожен день їсти шпинат і при цьому харчуватися дуже різноманітно.

Найбільш популярний суп зі шпинату – він виходить смачним, легким, корисним, оскільки допомагає кращому засвоєнню м’яса і будь-який інший білкової їжі. Дуже добре поєднується шпинат з беконом, вершками і сиром.

Не менш популярні страви зі шпинатом, які допомагають схуднути. Так, це може бути запіканка зі шпинату з локшиною, яка чудово насичує і очищає організм.

Суп зі шпинату

Дуже смачний суп зі шпинату виходить, якщо приготувати його за італійським рецептом: на 2 порції вам знадобиться 1 упаковка замороженого шпинату, 200 г вершків, 5 скибочок білого батона, 2 зубчики часнику, 50 г сиру пармезан, сіль і спеції.

Щоб приготувати цей суп зі шпинатом, поламайте заморожену зелень на шматочки, залийте окропом і поставте на вогонь. Варіть 5 хвилин. У цей час приготуйте часникові грінки: обсмажте на олії подрібнений часник, потім викладіть на сковороду шматочки батона і смажте до золотистого кольору. Каструлю зі шпинатом зніміть з вогню, остудіть і збийте блендером вміст. Додайте вершки, сіль, спеції, потім поверніть на вогонь. Доведіть суп до кипіння і потримайте пару хвилин. Натріть сир і посипте їм розлитий по тарілках суп. Додайте грінок.

Пиріг зі шпинатом

Для того, щоб приготувати смачний пиріг зі шпинатом, вам знадобиться листкове тісто (500 г), шпинат (1 кг), зелена цибуля (300 г), кріп (2 пучка), рослинне масло (стакан), мускатний горіх, сіль, перець .

Шпинат, кріп і цибулю дрібно наріжте і змішайте. Посоліть, додайте перець, мускатний горіх і півсклянки олії. Тісто розкачайте в два пласта. Один покладіть на вологий деко, змастіть маслом. Зверху викладіть шпинатну начинку. Її потрібно накрити другим листом з тіста. З’єднайте краю, а у верхній частині пирога зробіть кілька отворів. Випікайте близько години.

Салат зі шпинату

Найпростіший салат зі шпинату виглядає наступним чином: візьміть 1 жменю шпинату, додайте до нього за смаком крупно порвані листя салату. Поріжте один пучок редиски і 2 огірки великими кубиками, додайте за смаком зелень. Змішайте, посоліть, видавіть сік половинки лимона і 3 ложки оливкової олії.

Приємного апетиту!