7 Червня, 2014

Ревінь – корисні властивості та рецепти

Виявляється, ревінь знають не тільки в Росії – американці прозвали цей корисний стебло рослиною для пирогів. Загалом-то, вони мають рацію: соковиті стебла ревеню відмінно підходять для начинки виробів з тіста, приготування варення, желе, мусів, ревеневий пива і навіть вина. Давним-давно розкрили лікувальні властивості ревеню і китайці. А в Європі, в якій ревінь не зростав, рослина продавали за досить високими цінами, і там він цінувався не менше, ніж опіум і шафран.

Вельми полюбився ревінь англійцям, які навіть розробили оригінальну технологію вирощування рослини. Так, воно висаджувалось у високих теплицях, де виростало до 60 см в довжину. Збирати ревінь потрібно було тільки при тьмяному світлі свічок.

Ревінь – багаторічна рослина сімейства гречаних. Сьогодні його вирощують як на спеціалізованих господарствах, так і в звичайних городах з двома цілями: використовувати в їжу і готувати з нього ліки. Так як ревінь має корисні властивості, які допомагають позбутися багатьох недуг, його кореневище і наземну частину заготовлюють про запас. Правильно заготовлене сировину може зберігатися до 5 років і використовуватися у міру потреби.

Корисні властивості ревеню

Що так приваблює європейців, росіян і всіх інших у цьому простому на вигляд рослині? Насамперед, смак – кислуватий, терпкий, схожий на яблучний. А також незвичайний для овоча колір стебла – червоний, – що особливо подобається кулінарам і любителям незвичайної їжі. Нарешті, багатьох цікавлять корисні властивості ревеню, про які ми й поговоримо.

За вмістом вітамінів і корисних речовин ревінь – справжнє багатство на вашому столі. Навесні, коли так потрібна здорова їжа, страви з ревеню стають порятунком для всіх членів сім’ї. І нехай у ньому досить багато води, його стебла містять чимало кальцію, заліза, калію, цинку, фосфору, вітаміни A, E, C, K, B9, а також пектини і клітковину. Калорійність продукту – 26 Ккал на 100 р.

Якщо ви вперше вирішили приготувати якусь страву з ревеню, майте на увазі, що у рослини їстівні тільки ніжні стебла. Листя і квіти токсичні, а кореневища можна використовувати лише в спеціальних лікарських дозах. Якщо рослина вже не молодо, його стебла містять велику кількість щавлевої кислоти, не безпечною для дорослих з проблемами печінки і дітей.

Має ревінь корисні властивості, які використовуються при лікуванні запорів і застоях жовчі. Володіє він також протизапальну, вітрогонною, антисептичну дію. Якщо приймати малі дози рослини, він надає в’яжучі властивості, а якщо великі – попускають.

Перед вживанням ревінь зазвичай потрібно відварити – у воді або на пару, в результаті чого він стає більш м’яким. Іноді радять знімати шкірку з рослини, однак робити це не обов’язково, адже в ній міститься багато вітамінів.

Якщо ви вирішили приготувати ревінь, пропонуємо рецепти найпопулярніших і смачних страв: ревеневий варення, пиріг з ревенем і компот.

Рецепт варення з ревеню

Щоб приготувати дуже смачне варення, вам знадобиться 1 кг молодих стебел ревеню, 1 кг цукру, 200 г води і дві жмені вишневих листя. Промийте стебла і наріжте шматочками так, щоб вийшли кубики.

З цукру і склянки води зробіть сироп, потім додайте в нього жменю вишневих листя. Коли весь цукор розчиниться, листя потрібно вийняти, а киплячим сиропом залити нарізаний ревінь. Остудіть залиту сиропом масу, додайте в неї залишок вишневого листя, доведіть до кипіння і варіть, поки стебла ревеню не стануть прозорими. Приберіть вишневі листки, а готову масу розлийте по стерильним банкам. Варення з ревеню готово – смачне, ароматне, трохи схоже на яблучне, тільки ніжніше.

Рецепт пирога з ревенем

Щоб приготувати простий і смачний пиріг з ревенем, вам знадобиться дріжджове тісто, 1 кг ревеню і 1 стакан апельсинових цукатів, 2 Столові ложки цукру, 5 столових ложок волоських горіхів і кориця на кінчику ножа. Приготуйте звичайне дріжджове тісто. І займіться ревенем: промийте стебла, наріжте невеликими шматочками, засипте цукром і залийте водою, щоб вона злегка покривала ревінь. Відваріть пару хвилин, а потім відкиньте на друшляк. Ревінь охолодіть, змішайте з цукатами, всипте корицю і ретельно перемішайте.

Розкачайте тісто і покладіть на нього начинку. Кінці тіста з’єднайте, оформивши у вигляді пирога. Поверхня змастіть міцною заваркою і посипте подрібненими волоськими горіхами. Випікайте в духовці 30-40 хвилин.

Рецепт компоту з ревеню

Компот з ревеню готується дуже просто: 200 г дрібно порізаного ревеню залийте літром гарячої води, додайте 2 столові ложки цукру, 2 бутони гвоздики, трохи апельсинової цедри і варіть до розм’якшення. Потім процідіть і остудіть.

Якщо ці страви припадуть вам до душі, ви можете багато експериментувати – готувати кисіль з ревеню, квас, салат, запіканки, мармелад, мус, кекси, пюре і багато іншого.