27 Лютого, 2015

Особливості дієти при проносі у дітей і дорослих

Чим годувати дітей при проносі і блювоті?

Основними симптомами харчового отруєння є блювання, нудота, рідкий стілець, гострий біль у животі і висока температура. Дитина стає млявим, скаржиться на біль і постійно плаче. Тому обов’язковою умовою швидкого лікування стає дієта при проносі і блюванні. Всі продукти, які можуть викликати процеси бродіння, повинні бути повністю виключені з раціону. А це жирна і смажена їжа, свіжі фрукти і овочі, соки. Ні в якому разі не можна перегодовувати дитини. Краще збільшити кількість прийомів їжі, але скоротити обсяг. Пити багато рідини: вода, чай, трав’яні настої.

Дієту при проносі і блюванні слід дотримуватися ще 2 тижні після одужання. Так як для дитячого організму таке стресовий стан, тому щоб повністю відновитися, треба час.

Особливості дієти після проносу

Дієта після проносуУ перші 1-2 дні після проносу їжа повинна бути щадною. Можна такі продукти, як рисовий відвар, протертий рисовий суп, паровий омлет, несолодкі сухарики, зварені на воді каші, киселі і желе з некислих фруктів і ягід, зелений і чорний чай, відвари шипшини. Через 2-3 дні можна включати в меню м’ясні і рибні котлети, приготовані на пару.

У наступні дні дієта після проносу рекомендує їсти пісний овочевий суп з додаванням круп. Але крупа повинна бути добре разварена. У суп можна додати також дрібно нарізану картоплю, моркву, цибулю, зелень, цвітну капусту. Обов’язково в дієту після проносу треба включати білкову їжу, так як організм у цей час потребує повноцінних білках. Це може бути натуральний сир, варена риба або курка.

Щоб відновити нормальне співвідношення мікробів в кишечнику, потрібно щодня їсти йогурти, в яких містяться живі бактерії.

Що стосується вживання хліба, то в перші 3-5 днів його слід замінювати сухариками, потім можна ввести до раціону білий хліб, а чорний – лише через 10 днів після одужання.

До звичайного харчування можна переходити через 7-8 днів, єдине – ще на тиждень виключити з меню гострі і жирні продукти.

Дієта при проносіПронос або діарея – це стан організму, при якому у людини спостерігаються часті рідкі випорожнення. З цією проблемою можуть зіткнутися і дорослі, і діти. Причин виникнення діареї існує кілька. Найперша – це інфекційна, яку викликають віруси або бактерії, що потрапляють в організм з водою чи їжею. Також причиною проносу може бути харчове отруєння, в результаті якого відбувається бродіння їжі в товстому кишечнику. Дієта при проносі у дитини є головним методом лікування гострої кишкової інфекції. Сьогодні ми з’ясуємо, які особливості дієти при проносі і блюванні у дітей і дорослих, а також дієти після проносу.

Дієта при проносі у дитини

Дієта при проносі у дітей визначається відповідно до віку дитини, тяжкості перебігу хвороби та її симптомів. Також важливо знати, що не можна годувати дитину насильно.

Дієта при проносі у дитини до 1 року полягає у переважанні грудного молока, так як в ньому міститься багато захисних речовин. Але при цьому збільшується кількість годувань до 3 разів на добу, а кількість споживаного молока за один раз, зменшується. Малюка до і після годування треба зважувати.

При легкому ступені захворювання у дітей, що знаходяться на штучному вигодовуванні, застосування дитячих сумішей можливо. Але адаптовані кисломолочні суміші повинні тут переважати. А при більш важкій формі використовують гидролизатные суміші, вже містять молекули білка.

Дієта при проносі у дітей старше 1 року слід тим же принципом – протягом 2 днів обсяг їжі зменшують на 15-20%, а частоту годувань збільшують на 1-2 рази. В інші проміжки часу – пити якомога більше рідини.

Страви краще подрібнювати або готувати у вигляді пюре (протерті каші, суфле, супи-пюре), корисними будуть зварені на натуральних ягодах киселі (краще з чорниці), а також компоти з сухофруктів (крім чорносливу).

Під час дотримання дієти при проносі у дитини протипоказані наступні продукти:

  • молоко і молочні каші;
  • хліб житній і сухарі;
  • бобові;
  • вершки, ряжанка, йогурти;
  • горіхи;
  • гриби;
  • овочі і фрукти (абрикоси, слива, виноград, буряк, квашена капуста, огірки);
  • кондитерські і хлібобулочні вироби із здобного тіста;
  • жирні сорти м’яса або риби.

Протягом 2-3 тижнів після захворювання необхідно вводити в меню молочнокислі продукти, крім тих, які містять грубу рослинну клітковину.

Що стосується дієти для дорослих, то вона не має особливих відмінностей. Обсяг їжі також потрібно зменшити, але не більш, ніж наполовину. Харчуватися слід дрібно малими порціями. В раціоні не повинно бути продуктів, що стимулюють секрецію шлункового соку і викликають процеси газоутворення і бродіння в кишечнику. Можна їсти підсушений хліб, підсолені крекери, сухе печиво, печені овочі та фрукти (картопля, яблука). «Закріплюють» стілець страви з курячих яєць – їх можна відварювати некруто або готувати у вигляді парового омлету.

Теги: