5 Квітня, 2015

Основні принципи правильного харчування для схуднення

Розвантажувальні дні при правильному харчуванні

Іноді будь-якого організму треба давати відпочинок, зменшуючи об’єм їжі і змінюючи склад раціону. Під час днів відпочинку корисно вживати чорний хліб і молоко. У молоці багато кальцію і вуглеводів, а з чорним хлібом воно дає помітне відчуття ситості. У день бажано з’їсти не більше 140 грамів хліба і випити не менше літра молока.

При нормальній кислотності шлунка для розвантажувальних днів при правильному харчуванні для схуднення корисно вживати яблука. Яблука можна їсти в будь-якій кількості. Вони допоможуть розвантажити травну систему, а разом з тим і поповнять запас корисних для організму елементів (заліза, калію й інших).

Для розвантажувального дня відмінно підійде рис або гречка. Доповнювати каші можна овочами свіжими або приготованими на пару. Розвантажувальні дні можна використовувати не частіше двох разів на тиждень.

Основи правильного харчування для схуднення для чоловіків

Правильне харчування для схуднення для чоловіківДля чоловіків надмірна вага особливо небезпечний. Чоловіки із зайвою вагою знаходяться в зоні підвищеного ризику в плані розвитку інфарктів та інсультів.

Як забезпечити правильне харчування для схуднення для чоловіків? Фахівці у відгуках про правильне харчування для схуднення пишуть, що при такій системі живлення для чоловіків їжа повинна бути різноманітною, а меню збалансованим.

По-друге, чоловікам треба дотримуватися правильного режиму харчування і уникати перекусів між прийомами їжі.

При складанні меню харчування для чоловіків дуже важливо враховувати вміст жиру в продуктах. Режим правильного харчування обов’язково треба поєднувати з фізичною активністю. Повноцінне правильне харчування – запорука міцного здоров’я чоловіка.

Правильне харчування для схудненняЩоб бути стрункою, зовсім не обов’язково виснажувати організм фізичними навантаженнями і дієтами. Система правильного харчування не тільки допомагає позбавитися від зайвої ваги, але і нормалізує роботу всього організму в цілому. Стабільне функціонування всього організму, комплексне і повноцінне засвоєння всіх необхідних речовин і корисних елементів, швидке і правильне протікання метаболічних реакцій в системі травлення – запорука міцного здоров’я і гарантія сильного імунітету.

Дієтологи в своїх відгуках про правильне харчування для схуднення стверджують, що дуже важливо при цій системі вживати менше калорій, ніж організм витрачає на протязі всього дня. Але при цьому особливе значення варто приділяти енергетичної цінності їжі – її хімічним складом, змістом білків, жирів і вуглеводів, а також мінералів, вітамінів і харчових волокон. У статті ми розглянемо основні принципи правильного харчування, опишемо значення розвантажувальних днів для організму, а також окремо зупинимося на значенні правильного харчування для чоловіків.

Особливості правильного харчування для схуднення

Система правильного харчування заснована на чіткому дотриманні деяких правил. Перерахуємо головні з них:

  • не можна пропускати сніданок, оскільки вранці організм повинен запустити метаболічні реакції;
  • забороняються перекушування на ходу. Перекуси обтяжують шлунок, припиняють процеси розщеплення їжі. При сильному відчутті голоду краще з’їсти трохи горіхів або яблучко, випити натуральний йогурт;
  • всю їжу потрібно ретельно пережовувати. Це правило запобігає переїдання, адже щоб усвідомити відчуття ситості, організму потрібно близько двадцяти хвилин;
  • не варто забувати про регулярних фізичних навантаженнях. Спортивні вправи зроблять правильне харчування для схуднення ефективніше і допоможуть підтримувати м’язи в тонусі.
  • не можна запивати під час прийому їжі, адже вода знижує концентрацію ферментів і кислоти в шлунку, що призводить до переробки неповноцінної їжі;
  • суворо заборонено їсти на ніч – вечеряти треба не пізніше, ніж за два-три години до сну. При сильному відчутті голоду перед сном можна випити склянку кефіру або йогурту;
  • шкідливі продукти замінити корисними, наприклад, солодощі на мед та сухофрукти, білий хліб чорним зерновим, а замість чіпсів краще похрумтіти горішками;
  • для приготування страв продукти бажано відварювати, запікати або готувати на грилі. Варто повністю відмовитися від смажених страв, оскільки вони згубно впливають на травну систему і фігуру.

Щоб знизити вагу при правильному харчуванні, треба уникати появи сильного почуття голоду, а також правильно вживати харчові продукти по годинах в залежності від їх складу і калорійності.

Наприклад, продукти, в яких багато білка (бобові, м’ясо, риба) краще всього їсти на сніданок або обід. Прийом їжі бажано починати з салатів і овочів. Овочі і фрукти – невід’ємна частина правильного і збалансованого харчування. В них багато клітковини і мінералів, вітамінів, необхідних для поступового зниження ваги.

По принципам правильного харчування для схуднення дуже важливо пити багато рідини, не менше двох літрів в день. Регулярне вживання чистої води покращує роботу травного тракту, покращує стан шкіри.

При правильному харчуванні треба скоротити вживання цукерок, тістечок, печива та інших кондитерських виробів, проте повністю відмовлятися від солодкого не варто.

В деяких відгуках про правильне харчування для схуднення фахівці пишуть, що правильний сніданок дає енергію і бадьорість, покращує настрій і метаболізм. На сніданок бажано варити кашу на воді, а в готову страву можна додати родзинки, яблука або банани.

Під час прийому їжі не можна дивитися телевізор, розмовляти і читати, адже тоді інформація про насичення надійде в наш мозок із запізненням.

При правильному харчуванні для схуднення дуже важливо навчитися замінювати калорійні продукти менш калорійними. Так, свиняче м’ясо бажано замінити яловичиною або куркою, соняшникова олія оливковою, а жирні вершки – натуральним йогуртом.

Не менш важливо навчитися скорочувати порції їжі. Порція каші повинна бути розміром з кулак, а порція м’яса або риби – розміром з долоню, а порція овочів і фруктів розміром з два кулаки.

Люди, зайняті розумовою працею, щодня повинні отримувати 100 грамів білка, не менше 80 грамів жирів і не менше 300 грамів вуглеводів.

Людям фізичної праці в день необхідно 150 грамів білка, 80-90 грамів жирів і 350-400 грамів вуглеводів.

Навесні і влітку треба їсти багато рослинної їжі, а взимку додавати в раціон продукти, багаті білками і жирами.

При правильному харчуванні для схуднення не можна поєднувати несумісні страви, оскільки небажані харчові поєднання активізують процеси гниття і бродіння в кишечнику, в результаті чого в організмі накопичуються шлаки і токсини. Якщо дотримуватися основні принципи правильного харчування для схуднення, то можна не тільки схуднути, але і зміцнити організм.

Теги: