Курячий бульйон калорійність, скільки калорій в курячому бульйоні

Калорійність курячого бульйону – 50, 71 ккал
Білки: 4,32 г
Жири: 3,58 г
Вуглеводи: 0,4 г

Курячий бульйон калорійність, скільки калорій в курячому бульйоні

Мабуть, не знайти сьогодні в нашій країні людини, яка хоч раз не пробував страви з курки. Курячий бульйон (калорійність якого, до речі, відноситься до дієтичної) відомий людині з давніх часів: люди відразу помітили його зігріваючі, зміцнюють, що відновлюють сили властивості. До того ж, бульйон курки володіє прекрасним смаком, і на його основі готують безліч різних страв.

Якщо варити курячий бульйон з частин м’яса, очищених від жиру і шкіри, він вийде не тільки смачним, але і по-справжньому дієтичним. За його лікувальні властивості курячий бульйон прозвали єврейським пеніциліном. Але все це стосується виключно тієї птиці, яка вирощувалася з використанням натурального корму і в природних природних умовах.

Багато хто вважає, що бульйон готується з чого завгодно – з м’яса, кісток і так далі. Однак насправді справжній бульйон вариться лише з хрящів і кісток тварини. Жир, який з’являється на поверхні, необхідно видаляти – так він вийде найменш калорійним. Курячий бульйон вариться від 1 до 2 годин на слабкому вогні, а за півгодини до того, як він буде готовий, в нього можна відправити цибулину, моркву, селеру, петрушку.

Подавати бульйон можна і як самостійне блюдо, яке частіше за все присмачують сухариками. Або ж на його основі зробити інший суп.

Корисні властивості курячого бульйону

Курячий бульйон, приготований з домашньої курки, надає багато корисних властивостей на організм. Так, він добре покращує прохідність бронхів під час застуд і ГРВІ. Амінокислота, яка входить до складу бульйону, дуже добре розріджує мокроту. Якщо в бульйон додати пряні приправи (серед яких і часник), це надасть ще один додатковий позитивний ефект.

Дуже гарний курячий бульйон при хворобах шлунку і кишечника. Речовини, що входять до складу бульйону, змушують краще працювати шлунок, а при гастриті волокна курячого м’яса нейтралізують кислоту шлункового соку.

Свіжозварений курячий бульйон хороший і при наявності захворювань серцево-судинної системи, так як за рахунок нього знижується холестерин, нормалізується серцебиття. Пептиди, що входять до складу курячого бульйону, відновлюють серце.

Білка в курячому бульйоні більше, ніж в яловичині і свинині, як і поліненасичених жирних кислот. Тому курячий бульйон лікарі прописують для профілактики інфаркту міокарда, інсульту, гіпертонії.

У курячому бульйоні, звареному з домашньої курки, багато вітамінів групи В. Вони позитивно позначаються на обмінні процеси в організмі, а також регулюють жировий і вуглеводний обміни.

Мається на курячому бульйоні і залізо в легкозасвоюваній формі. А також магній, мідь, селен, кальцій. Але якщо ваша курка із супермаркету, швидше за все, всієї перерахованої вище користі ви від неї не отримаєте: таку птицю годують штучним кормом, який сприяє швидкому зростанню м’язової маси, а також нерідко колять антибіотики, які захищають птицю від хвороб, дозволяють довго зберігати її м’ясо, однак негативно позначаються на якості продукту.

Курячий бульйон для схуднення

Для схуднення курячий бульйон підходить якнайкраще: у ньому мало калорій, він корисний і дуже поживний. Щоб калорійність його була найменшою, бульйон слід варити з курячих грудок – в них найменше жиру. Знаючи, скільки калорій в курячому бульйоні, ви можете додати до нього низькокалорійні овочі, спеції і прянощі – щоб зробити його більш ситним і апетитним.

Добре з курячим бульйоном поєднуються свіжий кріп, кмин, коріандр. Але ні в якому разі не замінюйте справжній бульйон концентратом з кубика – у ньому 80 відсотків курячого жиру, консерванти, підсилювачі смаку і дуже багато солі. Це ніяк не сприятиме скиданню ваги, а, навпаки, лише його набору.

Додаючи в бульйон різні інгредієнти, перевіряйте їх по таблиці калорійності основних продуктів