2 Червня, 2014

Корисні властивості журавлини

Наскільки хороша журавлина, корисні властивості якої зберігаються навіть в варення, джем і компотах, говорили ще наші бабусі. Вони пропонували гарячий журавлинний морс, коли піднімалася температура або починало боліти горло, а вітамінний напій з її ягід – в остаточний період одужання. Для маленьких дітей особливо цінні властиві журавлині корисні властивості: протираючи її з цукром або з медом, ви отримуєте смачний і корисний джем. Ця ягода довго зберігається без будь-якої консервації і допомагає позбавитися від багатьох захворювань в будь-який час року.

Журавлина – корисні властивості

Журавлина містить величезну кількість вітаміну C, цим пояснюється її друга назва – північний лимон. Для жителів північних районів це найперший засіб для порятунку від цинги та авітамінозу. У її ягід кислуватий смак, що пояснюється присутністю аскорбінової, лимонної, яблучної, бензойної, хінної, урсоловой кислот. У журавлині є фарбувальні і пектинові речовини, вітаміни групи B, PP (без якого не засвоюється «аскорбінка» або вітамін С) калій, фосфор, бор, магній, марганець, срібло, нікотинова кислота, магній, йод залізо. Останнє легко засвоюється, і тому журавлину рекомендують вагітним, якщо спостерігається залізодефіцитна анемія або потрібно підняти гемоглобін.

Журавлину називають ягодою молодості за високого вмісту флавоноїдів – антиоксидантів, які перешкоджають старінню. Пектини допомагають виводити радіонукліди, ендотоксини і солі важких металів. На організм вона має загальнозміцнювальну дію і тому визнана першим засобом для посилення імунітету. Настої з журавлини багаті речовинами, які протистоять зростанню кишкової палички, золотистого стафілокока і навіть сибірської виразки.

Містить журавлина вітаміни і кислоти, які дуже близькі до фізіологічно важливим людським гормонів. Тому з її допомогою можна запобігти появі складного асептичного запалення (виникає без участі мікробів) або вилікувати його.

Крім того, в журавлині низький вміст цукрів, а це важливо для діабетиків. Її рекомендують приймати для посилення дії антибіотиків, доведені жарознижуючі, прохолодні і протицингові властивості цих ягід. У журавлині, як і в брусниці, містяться ферменти, які корисні для поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту: вона підвищує апетит, покращує травлення, підсилює вироблення шлункового соку, налагоджує роботу підшлункової. Це природний антисептик, мазі на її основі виліковують багато шкірні захворювання. Бактерицидними властивостями володіє і журавлинний сік, тому його рекомендують пити при інфекційних захворюваннях, проблемах з нирками і сечовивідних протоками. А рани та опіки, промиті свіжим журавлинним соком, моментально гояться.

У народній медицині ягоди журавлини використовуються для зниження тиску, вилікування ревматичних захворювань, профілактики каменів у нирках. Корисна вона і для нашої серцево-судинної системи. Свіжі ягоди і свіжовичавлений журавлинний сік нормалізують обмін холестерину і перешкоджають появі тромбів, а урсолова кислота сприяє розширенню судин серця.

Журавлина знімає запалення ясен і корисна при пародонтозі, а якщо є її регулярно, у вас ніколи не буде карієсу. Крім того, журавлина зміцнює капіляри – її потрібно приймати, якщо ви хочете виключити появу капілярних «зірочок» на обличчі, руках і ногах. Це відмінне тонізуючий засіб, який можна пити замість хімічних енергетиків. Корисна вона при спазмах судин, атеросклерозі і навіть туберкульозі. А не так давно вчені довели її здатність підвищувати розумові здібності людини. Тому їжте журавлину, умнейте і будьте здорові.