2 Червня, 2014

Корисні властивості і вітаміни черешні

Корисні властивості і вітаміни черешні

У кого з нас черешня, корисні властивості якої були відомі ще лікарям стародавності, не викликає приємних спогадів з дитинства? Цією солодкою і ароматною ягодою ми любили набивати свої кишені, брати її з собою на річку чи озеро і пригощати друзів і знайомих. А подорослішавши і дізнавшись властиві черешні корисні властивості, стали ставитися до ягоді по-особливому – як до справжнього лікарської рослини.

Вперше про черешні (в 3 в. До нашої ери) написав древній лікар Сіфініус – він називав її цілющою ягодою. У нашій країні вирощувати її стали з 12 століття. Спочатку черешню розводили в теплицях (вона боїться морозів), а потім стали шукати інші способи зберегти цінне дерево від вимерзання: нахиляли взимку до землі і засипали снігом, вкутували і накривали ковпаком.

Найкраще черешня відчуває себе в південних широтах: Ростовської області, на півдні Європи, в Криму, Україні, Північному Кавказі, Середній Азії. Сьогодні вже виведені зимостійкі сорти, які можуть вільно виростати в Нечорноземної зоні. Вся черешня за термінами дозрівання може бути ранньою (плодоносить наприкінці травня), середньої (плодоносить у червні) та пізньої (липень). Плоди черешні можуть бути червоними, рожевими, жовтими, білими, темно-бордового – залежно від сорту. Ягоди соковиті, м’ясисті, з тонкою блискучою шкіркою і чудовим смаком.

Черешня – корисні властивості

Корисні властивості черешні пояснюються її багатим хімічним складом. Містяться такі вітаміни в черешні: А, С, Е, В1 і В1, РР, флавоноїди, пектин, яблучна кислота. А також мікроелементи марганець, кальцій, магній, фтор, калій, кобальт, залізо, фосфор, мідь, йод, поліфенол. У черешні близько 80% – це вода, 11,5% – це цукру. У ній багато калію (200 мг) і заліза (більше, ніж у вишні).

Рання черешня на пару з садової полуницею відкриває сезон літніх фруктів і ягід. У ній дуже багато корисних речовин, з приводу чого наші предки говорили: користь черешні від того так велика, що людині після довгої зими потрібні сили, і матінка-природа знає про це, тому і дбає про наше здоров’я. І це схоже на правду: особливо корисна черешня дітям, вагітним і жінкам, які годують груддю.

Черешня темних сортів містить в собі лейкоантоціани, флавоноли і різні фенольні сполуки. Завдяки цьому її успішно застосовують у лікуванні атеросклерозу, гіпертонії та інших проблем, пов’язаних з крихкістю капілярів. Черешня уповільнює процеси старіння організму, так як в ній багато потужних антиоксидантів.

Багата черешня і з’єднаннями йоду, тому вона рекомендована для вживання всім, у кого є відповідні захворювання щитовидної залози. Черешня, як і лохина, володіє і протизапальними властивостями, що допомагає при хворобах сечостатевої системи. Регулярне вживання ягоди покращує роботу нирок, допомагає позбутися анемії, нормалізує обмін речовин і загальний стан організму.

Кумарини, що містяться в черешні в неабиякій кількості, перешкоджають появі тромбів, знижують і нормалізують згортання крові. Якщо протягом місяця є по склянці черешні в день, можна надовго захистити свій організм від інфаркту та інсульту.

Черешня насичує людський організм міддю. А вона бере активну участь в утворенні колагену – білка, що відповідає за пружність і еластичність шкіри – і меланіну, який захищає нашу шкіру від шкідливого впливу сонця. До речі, саме завдяки цим властивостям зі свіжої черешні рекомендують робити маски для обличчя і тіла – в результаті шкіра стане пружна, гладка і молода.

Хочете дізнатися, як легко і просто підвищити собі настрій? Їжте натщесерце 30 ягід черешні щодня – і через тиждень ви себе не впізнаєте: настрій буде чудове, думки – позитивні, а тіло наповниться силою і енергією. Можливо, тієї самої, яку подарувало черешні перше літнє сонце.