Калорійність омлету

Найпростіший спосіб приготування омлету

Калорійність омлету з молокомХтось віддає перевагу омлет з ковбасою, хтось додає в блюдо овочі, а кому все це здається зайвим. Класичний омлет – ось те, що потрібно для повноцінного і поживного сніданку. Калорійність омлету з яєць без додавання будь-яких інгредієнтів є найнижчою.

Для приготування страви потрібно: 2 яйця курячі, 60 мілілітрів молока 2,5 % жирності (можна замінити вершками з малою жирністю), стиглий помідор (огірок), перець червоний свіжий, кабачок. Тим, хто любить м’ясо, рекомендується додати бекон, перець, сіль і трохи зелені. Овочі можна дібрати за власним смаком.

Перед тим як змішати всі компоненти, необхідно кожен інгредієнт підготувати до кулінарного процесу. Яйця збиваються з молоком, сковорода з антипригарним покриттям нагрівається, і в неї поміщаються нарізані раніше бекон і овочі. Всі перераховані компоненти обсмажуються без олії, в кінці посипаються частиною сиру. До овочів і м’яса додається збита яєчна суміш, зверху все посипається перцем і солиться. Готується омлет на невеликому вогні. Наприкінці до майже приготовленому омлету додається залишок сиру і все посипається зеленню.

До речі, огірки і томати зовсім необов’язково обсмажувати на сковороді. Від цього калорійність омлету з яєць значно зросте. Овочі цілком можна вживати вприкуску разом з основним блюдом.

Історія появи омлету

Омлет користується популярністю не тільки у нас, але і в багатьох інших країнах. У кожній кухні існує своя різновид омлету. В Італії готують так звану тортилью, на 70 % складається з яєць, в Японії – ому-райсу з калорійністю близько 200 ккал.

Історія виникнення страви неоднозначна. Існує думка, що омлет винайдений австрійськими бідняками, які використовували для виготовлення страви черствий чорний хліб. Інша версія приготування омлету говорить: омлет був «винайдений» для Франца Йосифа I простим віденським кухарем. Вже тоді красуні середньовіччя цікавилися: а скільки калорій в омлеті? Ще в ті далекі часи омлет вживали на сніданок. Адже він не тільки корисний, але і має високу енергетичну цінність.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
омлет 184 ккал 9,6 г 15,4 г 1,9 м
білковий омлет 55,7 ккал 6,5 г 2,1 г 2,8 г
омлет з молоком 115,7 ккал 8,5 г 7,7 г 2,5 г
омлет з сиром 342 ккал 16,3 г 29,7 г 2,6 г
омлет з помідорами та цибулею 77,2 ккал 3,5 м 4,9 м 5,1 г
омлет з яєчного порошку 200 ккал 10,3 г 17 г 1,6 г
омлет зі збитих вершків 257 ккал 6,4 г 14,8 г 26,2 г

 

Калорійність омлетуНайпопулярнішим сніданком на сьогоднішній день є омлет. І діти, і дорослі дуже люблять це поживне і корисне блюдо. Готується омлет досить просто і не вимагає наявності в холодильнику яких-небудь особливих інгредієнтів.

Досить збити кілька яєць з підсоленим молоком, вилити отриману масу на гарячу сковороду з маслом і вуаля! Вже через 10-15 хвилин можна насолоджуватися чудовим блюдом. Для того щоб урізноманітнити блюдо в нього можна додати сир, м’ясні напівфабрикати (ковбасу, шинку), овочі (цибуля, томати, перець).

Калорійність омлету

Ті, хто постійно стежать за своїм харчуванням і щодня підраховують «з’їдені» кілокалорії, часто задають таке питання: скільки калорій в омлеті? Калорії омлету – величина чимала. Так, в 100 г омлету міститься близько 184 кілокалорії. Поряд з калорійністю омлету блюдо характеризується багатим білковим складом (9,6 г на 100 г продукту), а також низьким вмістом вуглеводів (всього лише 1,9 г у 100 г продукту).

Цей приблизний результат. Адже в страві є не лише яйця, які і забезпечують калорійність омлету з яєць. В омлет можуть бути додані наступні інгредієнти: масло, молоко, сир, овочі, ковбаса, шинка, морепродукти. Саме тому калорійність омлету – нестабільний показник, що залежить від використання в процесі приготування страви різних інгредієнтів. Так, калорійність омлету з молоком (100 г) всього на 2,3 кілокалорії менше калорійності омлету з 2 яєць.

Калорійність омлету з 2 яєць становить 118 кілокалорій на порцію. Якщо ж приготувати омлет з білків і молока, то калорійність омлету з молоком зменшиться в рази порівняно з калорійністю традиційного омлету.