Калорійність нектарина

Як правильно вибирати і зберігати нектарини

Нектарин калоріїНектарини сьогодні вирощуються в теплому кліматі таких країн, як Греція, Італія, Туніс. Вони піддаються перевезення та транспортування, а з-за того, що зрілі плоди у нектарина без звичайної персикової узлісся, вони важче переносять зберігання і не так добре захищені від зовнішніх впливів і механічних пошкоджень. Тому їх слід вибирати уважніше, ніж персики.

Плоди повинні бути ідеальні. На них не повинно бути чорних крапок, це означає, що плід був пошкоджений шкідником. Колір шкірки повинен бути рівномірним, якщо нектарин з одного боку зелений, значить, він ще не дозрів. Плодоніжка у стиглого нектарина легко відділяється. Якщо ви бачите нектарин з гілочкою, він ще не стиглий і вітамінів в ньому ще не так багато. Це не впливає на калорійність нектарина, але дуже знижує його корисні властивості для організму.

Якщо нектарин розламати (зі стиглим плодом це досить легко зробити, можна подивитися на м’якоть: жовта м’якоть означає присутність бета-каротину, а червонувата – криптоксантин. Цей фермент сприяє пригнічення розвитку пухлин. Вибираючи нектарини, уникайте плодів, з яких виділяється сік, у таких плодах, швидше за все, вже почалися процеси гниття.

Також важливо дивитися на кісточку при розломі плода: якщо кісточка розламалася і підгнили, це означає, що виробник перебрав з пестицидами, крім того, в кісточці міститься синильна кислота, яка встигла потрапити в плід. Це не смертельно, отруєння отримати не можна, але не рекомендується для дитячого харчування.

Зберігати нектарини краще окремо один від одного, інакше на них утворюються вм’ятини. Правильне зберігання: для кожного плоду нектарина береться окремий паперовий пакет, плід кладуть ручкою вниз і ставлять в темне місце при кімнатній температурі (у спеку це саме віддалене від морозилки місце в холодильнику).

продукт калорійність білки жири вуглеводи
нектарин 48 ккал 0,9 ккал 0,2 г 11,8 г
сік з нектарина 37 ккал 0,4 ккал 0 м 8,6 г
нектар з нектарина 53 ккал 0,1 ккал 0 м 12,8 г

 

Часто помилково вважають, що нектарин – це гібрид персика і сливи, але насправді це персик голоплідний, продукт побічної мутації персика. Він схожий по харчовим і хімічним складом на звичайний персик, іноді на персиковому звичайному дереві може зрости гілка з персиками без опушення. З іншого боку, в деяких країнах Європи нектарини вважаються окремим видом плодів.

Нектарин, на відміну від персика, має гладку поверхню, на ній не накопичується пилок, яка небезпечна для алергіків. У певному сенсі, нектарин корисніше, ніж персик, він містить менше цукрів, але в такій же кількості – мікроелементів. А вітаміну А в нього в два рази більше, ніж у персиках. Чи відрізняється калорійність нектарина від калорійності персика? Так, але незначно: середня калорійність персика – 39 Ккал.

Калорійність нектарина і його корисні властивості

Скільки калорій в нектарин? Нектарин вважається малокалорійним дієтичним продуктом, ньому 87% води і тому калорійність нектарина низька – всього 48 Ккал. Хоча цукру там присутні і смак у нектарина солодкий, на кількість калорій в нектарин це впливає незначно. У свіжому вигляді можна вживати нектарини у великій кількості, не побоюючись поправитися. Єдине, чому слід обмежувати кількість нектаринів за один прийом – це їх проносний ефект.

Скільки калорій в нектарин поштучно? Все залежить від того, що вважати середнім плодом. За одними даними вага середнього нектарина – 150 грам, по іншим – 85 грам. Все буде залежати від сорту. Наприклад, середній плід нектарина сорти Лола важить 40 грам. Це вважається дрібним сортом. Калорійність 1 нектарина цього сорту складе всього 20 Ккал. Але вже сорт Скіф, який виведений з того ж сорту Лола вважається крупноплодным, його плоди в середньому важать 100-120 грам, а окремі досягають 175-185 грам. Значить, 120 грам плоду 1 нектарина калорійність матимуть 54 Ккал. Але це різниця близько 10-20 Ккал. Якщо підрахувати максимальну калорійність 1 нектарина, при великих плодах вагою 180 грам, все одно його калорійність дорівнює 82,8 Ккал.

За хімічним складом нектарин близький персика. У ньому також, як і в персику, містяться пектинова частина, органічні кислоти (лимонна, винна, хінна, хлорагеновая і яблучна), набір цукрів (глюкоза, сахароза і фруктоза – до 15%), вітаміни (А, групи В, З, Е, ДО, РР, холін), мікроелементи (залізо, цинк, мідь і марганець), макроелементи (кальцій, магній, калій і фосфор). Але є відмінності від персика.

Помаранчевий, рожевий і червоний колір нектарина говорить про те, що цей фрукт містить велику кількість біофлавоноїдів, це в основному бета-каротин. Це активація імунної системи і допомогу організму в підтримці активності клітин захисної системи організму. Ще персик-нектарин містить велику кількість магнію і калію, що позитивно впливає на серцево-судинну систему. Магній балансує проведення сигналу серця, а калій бореться з набряками і виводить рідину з організму. За вмістом калію нектарин трохи випереджає персики. Якщо в організмі надлишок солей, калій в нектарин допомагає нормалізувати обмін речовин. Крім того, калій знижує тиск і корисний при гіпертонії. Також нектарин містить більше заліза і фосфору, ніж персик.

Також як і персик і абрикос, завдяки вмісту пектинів нектарин – це легкий проносний засіб, так як пектин поліпшує роботу кишечника. Тому нектарини краще не їсти на голодний шлунок і не поєднувати з молочними продуктами. Втім, як і інші персики, абрикоси і сливи.

Ще його використовують як сечогінний завдяки високому вмісту води і присутності калію. Нектарин позбавляє від набряків обличчя вранці і взагалі регулярне вживання його, як абрикосів і персиків, допомагає поліпшити зовнішність, так як вітаміни групи В у поєднанні з вітаміном А – це найкращі помічники, якщо потрібно відновити стан волосся і шкіри.

Також завдяки своєму складу макроелементів персик діє заспокійливо на нервову систему і покращує роботу мозку.