Калорійність молока

Скільки калорій в домашньому молоці?

Звичайно, самим смачним і більш повноцінним є свіже домашнє молоко. У ньому збережені всі вітаміни і мікроелементи, а також є корисна мікрофлора. В залежності від географічної прихильності різних народів історично вживалися різні види молока. Наприклад, верблюже, буйволіноє,осляче, оленяче молоко, кобылиное і так далі. Давайте докладніше розглянемо питання: скільки калорій в молоці деяких тварин?

Найпоширенішим видом тварини на нашій території є корова. За різноманітністю хімічного складу молоко коров’яче значно перевершує інші поширені серед людей продукти харчування. У складі коров’ячого молока виявлено близько 50 мікро – і макроелементів. Основними корисними речовинами, що містяться в молоці корови, є кальцій, магній, фосфор, сірка, калій, хлор. А жири і білок є джерелами енергії для організму, а також будівельними матеріалами для клітин.

Скільки калорій в молоці корови? Все залежить від жирності продукту. Наприклад, калорійність домашнього молока від корови близько 64 ккал на 100 р. Овече молоко жирне. Жирність його становить близько 7,3%. Воно багате білком, відрізняється підвищеною кислотністю. У цьому вигляді молока міститься близько 6% білка (80% казеїн, 20% – сироваткові білки). Молоко вівці володіє значною біологічною цінністю. Калорійність домашнього овечого молока становить близько 105 ккал.

Жирність козячого молока – не менше 4-5%. Воно містить альбумін, кальцій, фосфор і вітамін С у значних кількостях. В іншому продукт за складом схожий з коров’ячим молоком. При калорійності домашнього молока, рівною 68 ккал, продукт легко засвоюється, так як дуже швидко згортається у вигляді дрібних пластівців в шлунку. Козяче молоко використовують у дієтичному харчуванні, а також для виготовлення дитячого молочного харчування.

Існує рослинна молоко, яке за складом соком тропічного дерева – галактодендрона. У народі рослина именуеют молочним або коров’ячим деревом. Його сік насправді нагадує коров’яче молоко і не тільки за зовнішнім виглядом, а за харчовими властивостями.

Калорії реалізується в молоці

Для підвищення стійкості молока при зберіганні застосовують термічну обробку. До неї відносяться пастеризація і стерилізація. Ці процеси змінюють вміст калорій у молоці. В основному пастеризоване молоко буває двох видів: незбиране (з вмістом жиру 3,2-2,5%) і відновлене. Також існує молоко підвищеної жирності. Це нормалізоване молоко жирністю 6%. Воно піддається гомогенізації. Внаслідок цього зростає калорійність продукту (90 ккал). Топлене молоко (жирністю не менше 5%) піддається гомогенізації і пастеризації. У продажу часто можна зустріти нежирне молоко. Його отримують методом пастеризації шляхом сепарування, що і призводить до зменшення жирності. Калорійність молока після такої обробки становить не більше 20 ккал.

Згущене молоко: харчова цінність

Калорійність згущеного молока в першу чергу залежить від того, яке молоко було взято для його приготування (свіже цільне чи знежирене). З молока випарюють деяку кількість води, а потім консервують за допомогою додавання цукру і стерилізації. Згущене молоко буває двох різновидів – з цукром і без. Додавання цукру в згущені молочні продукти надає продукту високу поживну цінність і смакові якості. Наявність цукру в той же час збільшує калорійність згущеного молока.Нежирне молоко згущене з цукром виробляється з знежиреного молока. А молоко незбиране згущене з цукром отримують шляхом переробки пастеризованого незбираного молока. Молоко згущене з цукром містить 320 ккал на 100 г.

Сухе молоко: калорійність продукту

Калорійність сухого молока
Сухе молоко являє собою розчинний порошок, який отримується за допомогою висушування та пастеризованого нормалізованого молока коров’ячого. У процесі використання сухе молоко розводиться в теплій воді і вживається в якості напою.

Процес приготування сухого молока зберігає в продуктах всі корисні властивості свіжого молока. Можна сказати, що калорійність сухого молока однакова з калорійністю молока пастеризованого. В залежності від того, яке молоко використовувалося, калорійність сухого молока може бути різною. Наприклад, калорійність сухого молока незбираного коров’ячого становить 55-60 ккал в розведеному вигляді. А калорійність сухого продукту з знежирених сортів набагато нижче і не перевищує 40 ккал на 100 г розведеного продукту.

Незбиране сухе молоко використовується як продукт харчування, а знежирений продукт застосовується для виготовлення кондитерських виробів для харчування худоби.

Калорійність молока

продукт калорійність білки жири вуглеводи
коров’яче молоко 64 ккал 3,2 г 3,6 г 4,8 г
козяче молоко 68 ккал 3 р 4,2 г 4,5 г
овече молоко 110 ккал 6,5 г 7,7 г 4,8 г
молоко 0,1% 31 ккал 2,0 г 0,1 г 4,8 г
молоко 2,5% 52 ккал 2,8 г 2,5 г 4,7 г
молоко 3,2% 59 ккал 2,9 г 3,2 г 4,7 г
згущене молоко 320 ккал 7,2 г 8,5 г 56 г

 

Здавна людство вживає молоко. Як і в давнину, воно є важливим джерелом білків, жирів і мінералів. Людина – одне з небагатьох ссавців, здатних у дорослому стані засвоювати молоко. Це властивість з’явилося в процесі еволюції. Можна сказати, що молоко додало стійкість імунітету людини до різних захворювань.

Калорійність молока

З наукової точки зору молоко – це живильна рідина, яка виробляється молочними залозами самок ссавців. Призначення молока – вигодовування дитинчат тварин і людини, які ще не можуть перетравлювати іншу більш складну за хімічним складом їжу. В даний час виробництво молока стало великою промисловою галуззю.

Калорійність молока безпосередньо залежить від його жирності. Різні ссавці надають різні корисні властивості і калорійність молока. Також на калорійність молока впливає і спосіб його обробки.