31 Травня, 2014

Як відмовитися від солодкого

А ви готові піти на малі жертви заради краси, здоров’я, уваги представників протилежної статі? Навіть якщо вам здається, що від солодкого відмовитися неможливо, не поспішайте закривати сторінку – прочитайте до кінця і дізнайтеся, як можна без великих зусиль стати набагато стрункішою.

Солодкість – це один з декількох основних смаків, який серед інших виділяють жителі різних країн. Практично у всіх смак солодкого пов’язаний з приємними почуттями – радості, спокою, задоволення. Для багатьох солодощі як наркотик: любителі цукерок і морозива розуміють, що шкодять самі собі, але при цьому відмовитися від цієї їжі не в змозі.

Як же скоротити вживання солодкого без насильства над самим собою?

Заборони не призводять до гарних результатів

Якщо придушувати думки про бажаний десерті, навмисно забороняти собі про це і мріяти, це може викликати у організму зворотну реакцію: він вимагатиме солодке, та ще й у подвійній кількості. Цей довід доводить експеримент, який був проведений англійськими психологами. Жінки, яким було заборонено думати про шоколад, в результаті з’їдали в 1,5 рази більше, ніж ті, яких попросили розповісти про свої асоціаціях з шоколадом.

Виходить, що забороняти собі думати про те, що дуже бажано, – це не тільки марно, але й шкідливо. Ставити перед собою недосяжні цілі типу: «Я більше ніколи не буду їсти тістечка», – не варто, так як образ цього самого тістечка вас переслідуватиме до тих пір, поки ви не купите в два рази більше, ніж вам потрібно.

Що змушує вас є солодке?

Поки ви не зрозумієте, які почуття стоять за вашою тягою до солодощів, з цією звичкою впоратися не вийде. На жаль, але коли дуже хочеться солоденького, думки про шкоду вуглеводів і користь свіжих фруктів здаються абсолютно непереконливими. У такі моменти краще всього проводити щось на зразок самоаналізу.

Більшість людей порушує дієту під впливом емоцій. І якщо усвідомити природу цих емоцій, подолати тягу до десертів буде набагато легше. Спробуйте проаналізувати: з якої причини ви, прекрасно знаючи про шкоду, хочете перекреслити свої досягнення на шляху до схуднення заради порції солодощі, яка не містить нічого корисного?

Прислухайтеся до себе і зрозумійте, що ви відчуваєте, коли вас тягне до солодощів: сором, образу, безсилля, тривогу, злість, розчарування, каяття, поразка, розгубленість, депресію, провину, безпорадність, нудьгу, ревнощі, самотність, душевний біль, сонливість , втома, непотрібність, збентеження? Постарайтеся вибирати варіанти відповідей, не замислюючись над кожним занадто довго. Потім складіть список з тих емоцій, які вас час від часу відвідують. Його можна покласти до себе в сумочку, вивчати на дозвіллі і думати, що ж варто змінити у своєму житті, ніж її наповнити, як впоратися з емоційним дискомфортом.

Відмовляємося від солодкого поступово

Навіть якщо ви усвідомили, які почуття штовхають вас до солодкого, відмовитися за один день від десертів неможливо. Навіть добровільна відмова організм сприйме як заборона, а це вже приведе до описаних вище проблем. Якщо виключати солодке поступово, можна за 1-3 місяці домогтися значних результатів.

Ставте собі конкретні і невеликі цілі. Наприклад, замість чаю з цукром пийте чай з ложечкою меду (мед тільки вприкуску!). Потім можна солодкість напою і зовсім звести нанівець. Точно так само можна замість щоденних тістечок і тортів дозволити собі їсти десерти 3 рази на тиждень. Потім – 2 і 1. Дуже може бути, що після часу вам не захочеться і того єдиного тістечка на тиждень.

Якщо зовсім неможливо відмовитися від порції солодкого, потрібно замінити його більш нешкідливим аналогом. Наприклад, цукор-рафінад замінюємо свіжим медом, таким корисним і зміцнюючим імунітет природним десертом. Тістечко міняємо на пісне печиво з джемом на фруктозі. Важливо розтягнути звикання до нового набору страв на п’ять днів, протягом яких утворюється нова звичка – їсти менше солодкого.

Не забувайте одночасно з заміною кількості споживаного солодкого вводити і більш корисні аналоги: влітку це, звичайно ж, різноманітні фрукти, а взимку – сухофрукти, мед, про який вже говорилося вище, екзотичні фрукти, обмежена кількість чорного шоколаду. До речі, подолавши свою слабкість до солодкого, ви без праці витримаєте будь-яку дієту – будь то протасовка або яка інша.

Якщо фрукти в чистому вигляді вам швидко набридають, можна замінити їх свіжовичавленими соками або коктейлями (збиті в блендері суміші фруктів). Для літа відмінним десертом може стати натуральне морозиво: підберіть солодкі фрукти, зробіть з них кашку, додайте нежирні вершки і залийте в мороженицу, – це страва чудово освіжає.

Будьте впевнені у своєму організмі: якщо ви будете привчати його до менших кількостей солодощів, він звикне до нового раціону і не стане вже вимагати звичні порції жирних тістечок, солодкого зефіру, білого шоколаду та інших десертів, вживання яких істотно позначається на стрункості фігури.