16 Листопада, 2015

Фітбол для схуднення: як знайти стрункість, граючись

Як вибрати чудо-м’яч?

Перш ніж починати заняття з фітболом для схуднення, треба його правильно вибрати. Зверніть увагу на вихідний матеріал: купуйте тільки м’ячі з щільною однорідною поверхнею, без запаху. Прочитайте інструкцію, знайдіть інформацію про те, яке навантаження витримує м’яч: вона повинна бути не менше 150 кг.

М’ячі випускаються різного діаметру, і важливо визначити, який розмір підходить вам. Найпростіше прямо в магазині здійснити «примірку»: присісти на фітбол і переконатися, що коліна зігнуті під прямим кутом.

Є й більш простий спосіб: співвіднести діаметр м’яча і своє зростання. Найпоширеніші розміри: 55 і 65 см – підходять, відповідно, для людей з вагою від 152 до 164 см і від 164 до 180 см.

Заняття з фітболом для схуднення: як це працює?

Як же саме відбувається розставання з кілограмами зайвої ваги, не перебільшена чи роль нашого «дитячого» спортивного снаряда в цьому процесі? Аж ніяк ні!

Круглі форми вкрай нестійкі, щоб утримуватися на їх поверхні або проводити інші маніпуляції, доводиться включати практично всі групи м’язів. В результаті жирові відкладення, особливо, на стегнах і животі, тобто, найбільш проблемні, спалюються максимально оперативно. При цьому ще й вестибулярний апарат тренується, підтягуються різні м’язи і шкіра на них, стаючи більш еластичними, в міжхребцевих дисках поліпшується процес кровопостачання, розсмоктуються целюлітні «корочки».

Поширені вправи для стрункості і від целюліту

Найскладніше навіть при успішному схудненні за допомогою дієт, підтягнути м’язи живота, сідниць, стегон. Фітбол показаний і для схуднення, і для природної підтяжки шкіри після нього. Будь-які тренування потрібно починати з розминки, підготовки м’язів до більш інтенсивної навантаженні. Після цього можливий перехід до основного етапу тренувань.

Балансування. Сісти на м’яч, зробити крок вперед, щоб тулуб скотилося вниз: спина залишається на м’ячі, сідниці «зависають». Закинути руки за голову і на видиху відхилитися назад, м’язи живота напружити, підняти голову і плечі. Після секундної затримки вдихнути і одночасно опуститися в ІП.

Перекати.  Встати на коліна, покласти кисті рук на фітбол. Втягнути живіт, зафіксувавши верхню частину корпусу в прямому положенні. Нахилитися вперед, перекотитися на лікті, що не розслабляючи прес. Кілька секунд затриматися в такому положенні, повернутися в ІП.

Догори дригом. Впершись руками в підлогу, ноги покласти на фітбол, торкаючись його стегнами. Залишаючи коліна прямими, сідниці підтягнути вгору, в той же час м’яч перекотити нижче, до носків. Протриматися так кілька секунд, потім зігнути руки, опустивши голову вниз.

Зворотні скручування. Лягти на спину, уклавши ноги на м’яч. Руки розвести в сторони. Ногами обхопити м’яч, затиснути його між литками по можливості міцніше. Напружуючи м’язи живота, підняти стегна, підтягнути коліна максимально ближче до грудей. 2-3 секунди триматися в цьому положенні, потім опустити ноги.

Наскільки ефективний фітбол для схуднення після пологів?

Період виношування дитини не кращим чином позначається на фігурі майбутньої мами. Сувора дієта годуючої матері протипоказана, а красивою бути хочеться. Але є логічний вихід: фітбол для схуднення після пологів дуже дієвий. Як і при звичайних заняттях, починати слід з підготовки: загальнозміцнюючих вправ. Потім почати основний цикл вправ, можна використовувати перераховані вище або скористатися більш складними комплексами або навпаки, спростити завдання, враховуючи стан здоров’я та інші можливості. За оцінками тих, хто вже випробував цей метод на собі, відновлення після пологів за допомогою фітболу відбувається досить швидко.

Загальні рекомендації щодо виконання вправ

Кожне з вправ, щоб ефект був максимальним, виконується по 10-15 разів. Але ступінь їх складності треба підбирати індивідуально, і добре, якщо це буде зроблено за участю лікаря, який знає особливості вашого організму. Кардіовправи – ідеальний помічник худнуть. Їх можна додавати в перервах між підходами до м’яча або чергувати дні фітбольних занять і кардіологічних навантажень. Тоді калорії спалюються швидше. Не забуваємо про необхідність розминки (5-7 хвилин) до комплексу вправ, а після його завершення потрібно відновити м’язи, роблячи розтяжки. Коли все виконується правильно, то і здоров’я зміцнюється, і фігура набуває стрункість, і емоційний фон поліпшується.

У всіх рекомендаціях з дієтичного харчування є ремарки про користь фізичних вправ для корекції фігури. Особливо ефективно працює комплекс дієти і спортивного навантаження. Як бути тим, хто не готовий годинами займатися в спортзалах, воліючи домашню обстановку? Відповідь проста: тренування з використанням фітболу доступні буквально всім. Що це таке і як допоможе набуттю бажаною стрункості? Шукаємо відповіді на ці питання.

Звідки прийшов і які відгуки про фітбол для схуднення?

У дослівному перекладі з англійської «фітбол» означає «м’яч здоров’я». Ще в 50-ті роки минулого століття його винайшла і ввела в реабілітаційну практику фізіотерапевт зі Швейцарії Сюзан Кляйнфогельбах. Спочатку заняття з м’ячем призначалися для пацієнтів з травмами хребта в стадії одужання і ремісії, а також людей з проблемами центральної нервової системи.

Поступово накопичилися позитивні відгуки про фитболе для схуднення і загального оздоровлення. Аеробіка зі швейцарським м’ячем стала одним з модних напрямів фітнесу. Поліпшення постави, корекція фігури, позитивний вплив на кровообіг, тонус судин і якість шкіри – ці та інші результати відзначені в широкій практиці застосування чудо-м’яча. Ще один безперечний плюс даного методу – необмежений контингент учасників: навіть людям з серйозними хворобами хребта і варикозом, вагітним і людям похилого віку можна і потрібно займатися з фітболом і розлучатися з кілограмами, займаючись захоплюючими вправами, практично, граючи.