29 Січня, 2015

Дієта при захворюванні печінки

Дієта при гепатоз печінки

Дієта при гепатоз печінкиДієта при гепатоз печінки передбачає дробову систему харчування. Їсти потрібно 5-6 разів на добу, не переїдаючи і не навантажуючи даний орган. Рекомендується включати в раціон різноманітні каші, які приготовані на воді, овочі, фрукти, знежирений сир, а також м’ясо і рибу.

При даному захворюванні печінки все лікувальне харчування також засновано на дієті під номером 5. Тому всі перераховані вище рекомендації повинні прийматися до уваги і при гепатозі згаданого органу. Ми ж наведемо кілька додаткових порад, які допоможуть правильно скласти щоденне меню.

Дієта при гепатоз печінки вважається одним з важливих елементів лікувальної терапії. Тому вона спрямована на жорстке обмеження вживання жирів тваринного походження, а також абсолютний відмова від харчових добавок, консервів, солодощів та іншого.

Особливу увагу харчуванню при гепатоз печінки потрібно приділяти людям, страждаючим надлишковою вагою. В даному випадку, щоб досягти позитивних результатів лікування хвороби, потрібно поступово худнути. Занадто різке зниження ваги неприпустимо.

Під час дієти при захворюванні печінки лікарі рекомендують вживати протерту або дрібно січену відварну їжу. А від продуктів, які сприяють посиленню роботи даного органу, краще взагалі відмовитися.

Система живлення при гепатоз печінки повинна виключати вживання всіх продуктів, які містять високий рівень холестерину. Оскільки саме він виступає найбільш шкідливим елементом для даного органу.

Наприклад, під час дієти при захворюванні печінки, а саме – гепатоз, холестерин може міститися в жирних бульйонах, яєчних жовтках, бобових і смажених стравах. Також особливу увагу слід звернути і на ріпу, редис, алкоголь і гострі спеції.

Подібні системи живлення може призначати тільки лікар. На основі вивчення індивідуальних особливостей організму і обмінних процесів людини, він правильно скоректує раціон для досягнення ефективних результатів комплексної терапії.

Дієта при захворюванні печінкиБудь-яка дієта при захворюваннях печінки повинна відновлювати роботу і стан самого органу. При цьому дуже важливо, щоб страви були смачними і легкими. Оскільки під час таких хвороб, перш за все, страждає апетит людини.

Подібний раціон буде відрізнятися від звичного підвищеним вмістом білків, клітковини, мінеральних речовин і вітамінів. Крім того, слід обмежити вживання жирів, особливо тваринного походження, та продуктів, які сприяють рясному утворенню шлункового соку.

Рекомендації для правильного харчування

Практично всі дієти при хворій печінці засновані на лікувальному харчуванні за Певзнером під № 5. Щоденний раціон складається з 5-6 прийомів їжі через кожні 3-4 години. Серед всіх продуктів можна виділити перелік рекомендованих для приготування страв.

Дозволено вживати молоко і різні молочні продукти. На їх основі можна готувати досить смачні і прості страви. Також в раціон слід включати відварне і тушковане м’ясо. Добре підійде яловичина, телятина і курка, тобто дієтичне його види.

Під час дієти при хворій печінці потрібно їсти відварну нежирну рибу. До таких її видів відносяться судак, тріска, навага, окунь і крижана риба. У лікувальному раціоні у великих кількостях повинні бути присутніми овочі і страви з них, квашена капуста, а також фрукти.

Вони багаті клітковиною, яка сприятливим чином позначається на відновлюють властивості клітин печінки. Також в меню слід включати овочеві, круп’яні та молочні супи, круп’яні і борошняні вироби, мед, варення, пастилу і мармелад.

Дієти при хворій печінці повинні бути спрямовані на обмеження використовуваного кількості вершкового масла, а саме – не більше 30-40 г на день для дітей і 50-70 г для дорослих. Не рекомендується вживати більше 2-3 разів на тиждень яйця. Якщо вони включені в меню, слід готувати омлет.

Сир також потрібно вживати в помірній кількості, причому не надто гострих сортів. Обмежується кількість докторської, дієтичної їдальні ковбаси, використання томатів, ікри лососевої і осетрової риби та оселедців.

Під час дієти при захворюванні печінки заборонено вживати спиртні напої, всі різновиди смажених, копчених і маринованих страв. Також не рекомендується використовувати жирні сорти м’яса, такі як свинину, баранину, качку і гусака.

Не можна включати в меню страви, приготовані на основі печінки і мозку. А гострі різні приправи – хрін, перець, гірчицю і оцет – також слід виключати з раціону. Забороненими є лук і бобові, всі кондитерські вироби з великою кількістю жиру (торти і тістечка).

Крім того, дієти при захворюванні печінки повинні виключати шоколад та продукти з його вмістом, какао, кави і морозиво. Заборонено вживати горіхи і пити томатний сік.

Особливу увагу слід приділити дієті при збільшеній печінці. При не дотриманні дієти можна спровокувати хронічне запалення даного органу. Тому наведемо перелік продуктів, які вважаються дозволеними і корисними.

Під час дієти при збільшеній печінці в раціон можна включати різноманітні види морської і річкової риби, олія, свіжі фрукти і овочі. Дані продукти можна відварювати або запікати в духовці.

Також при збільшеній печінці рекомендується їсти висівковий хліб, чорнослив і натуральний мед, оскільки дані продукти мають жовчогінну властивість. Вживати їжу найкраще з рівним тимчасовим інтервалом, наприклад, через 2,5 або 3 години. А вечеря повинна проходити не пізніше 7 вечора.

Дієта при збільшеній печінці повністю виключає з раціону маргарин, білий рафінований цукор, оцет і ароматні спеції. Не рекомендується вживати жирне м’ясо, додавати в страви оцет і приправи.

Крім того, при збільшеній печінці потрібно відмовитися від усіх видів копчених продуктів, тортів, булок і білого хліба. З щоденного раціону слід прибрати всі газовані напої, гострі соуси, солодощі, кава і шоколад.

Теги: