7 Лютого, 2015

Дієта при алергії

Якою має бути дієта при алергії на шкірі?

У дорослої людини шкірні прояви у відповідь на новий продукт, часто обумовлюються простим підвищенням чутливості. У маленької дитини ж зростає ризик прояву атопічної хвороби, тому в даній ситуації консультація лікаря не повинна відкладатися. У будь-якому випадку, загальні рекомендації для всіх віків ті ж, що і були наведені для дітей. Але дорослій людині доведеться посилити режим, якщо конкретний подразник не виявлено.

Крім продуктів, що містять максимальну частку гістаміну, або ж вивільняють його, доводиться відмовлятися від перехресних збудників. А значить, з раціону пропадають всі цитрусові, на які в першу чергу зазвичай проявляється реакція. Сюди ж – кондитерські вироби, що містять какао.

Риба і морепродукти не мають права потрапляти в меню дієти при харчовій алергії навіть у якості основи для бульйону, а горіхи – навіть у форматі есенції (наприклад, мигдальної). На яйця і м’ясо птиці також накладається заборона. Що цікаво – до свинини, телятини та подібних видів м’яса такої рекомендації не існує.

Не скидаються з рахунків і заборони в рослинній групі: томати і баклажани неприпустимі, гриби, ананаси, а також полуниця – всі ці продукти виключені. Не можна спеції (особливо хрін), сир і молоко, оцет, майонез. Забути варто і про мед, вироби із здобного тіста, кава. До того ж, нічого пшеничного, і дуже строгий підбір круп: тут припустима лише гречка, рис і вівсянка.

Що ж можна їсти під час дієти при харчовій алергії з шкірними висипаннями? Особливої уваги з боку лікарів тут удостоїлися яблука. Не обов’язково свіжі: вони можуть запікатися, перетворюватися в пюре, витискуватися в сік. Повинні в раціоні присутні і овочеві супи, а також бульйони на нежирної яловичини. Це м’ясо буде головним джерелом білка на весь період лікування. Обов’язково вживання зелені (кропу з петрушкою), а також огірків.

Рекомендації при алергії на харчовий продукт

Меню дієти при алергіїТі ж шкірні висипання не завжди є реакцією на експерименти з меню або медикаментами: кропив’янка здатна здатися навіть у відповідь на підвищення концентрації пилку в повітрі. І тут теж доводиться роздумувати над дієтою при алергії на шкірі. Але що виключати з раціону, якщо ніби як їжа непричетна?

Тут знову все увагу перехресним подразників. Якщо негативна реакція відзначена напыльцу дерев, то жорсткий заборона накладається на будь-мед і сік березовий, горіхи, серед яких особливо не рекомендований фундук, персики з нектаринами, ківі і абрикоси, черешню з вишнею, полуницю. Не можна їсти яблука, помідори і селеру. До того ж, в раціон не повинні потрапляти березові бруньки і коньяк.

Якщо організм не цінує пилок злакових трав, то ніяких продуктів, що містять пшеницю, брати не можна. Її похідні – манка, висівок, сухарі панірувальні – теж неприпустимі. Також варто забути і про м’ясо, пшеничної горілки, квасі з пивом. Ще один елемент – різноманітні кофезаменители, в чиєму складі є пшениця. Не можна є і вівсяну крупу, а також все, куди вона потрапляє. Ліквідована меню ковбаса, солодощі, продукти з консервантами і алкоголь.

У дієті при алергії на пилок бур’янів трав список неприпустимих страв і продуктів дещо менше. В основному це все, що має в своєму складі соняшникове насіння (масло, козинаки, халва), де присутня мати-й-мачуха, ромашка і календула. Серед рослинної групи вилучаються диня з кавуном, а також персики, топінамбур і селеру. Не варто вживати цикорій, шпинат і латук.

Однак у кожному разі меню дієти при алергії – харчової і не тільки – може варіюватися, оскільки індивідуальність організму не вгадати. Тому настійно рекомендуємо не захоплюватися самолікуванням, а при перших негативних симптомах звернутися до лікаря.

Дієта при алергіїАлергія – негативна реакція організму на зовнішній подразник – проявляється безліччю способів. Від невинних, властивих слабкою її ступеня, до серйозних шкірних висипань і погіршень самопочуття у більш важких випадках. В залежності від того, від чого саме організм не в захваті, і як часто він з цим стикається, приймаються заходи. І нерідко подібним способом профілактики і боротьби стає дієта при алергії, що вимагається в 70% випадків. Як вона підбирається, і кому взагалі потрібна – розказано нижче.

Особливості дієти при алергії у дітей

Найбільш актуальна корекція харчування при найменших ознаках алергії у малюків. Тут випадки негативної реакції на зовнішнє середовище і продукти відрізняються підвищеною частотою в силу недосконалості зростаючого організму. Він ще не має захисту як такої, а тому лікарі наполягають на суворому контролі за все, з чим контактує дитина. В основному рекомендації відносяться до їжі.

Якщо подразник відомий алгоритм складання дієти при алергії у дітей простий: виключається головний «ворог» і споріднені йому. Наприклад, для риби це будуть ікра і риб’ячий жир, а для вівсяної крупи – всі злакові, включаючи їх похідні – хліб, макарони. Але коли неясно, що саме спричинило за собою неприємні наслідки у дитини, дотримуються загальних правил, ліквідуючи з раціону найбільш гістамінові продукти.

В такому випадку, в меню дієти при алергії у малюка не повинно бути коров’ячого молока, навіть в якості одного з інгредієнтів якого-небудь блюда. Обумовлюється така вимога зростанням появи лактозною недостатності у новонароджених. Також вилучається риба з морепродуктів, курячі яйця. Неприпустимі горіхи та бобові культури. До того ж, пшоно і його похідні теж заборонені. Всі ці категорії та елементи в обов’язковому порядку відсутні, якщо алергія проявилася у малюка у віці до 1,5 років.

Як довго доводиться дотримуватися меню дієти при алергії маленькій дитині? Конкретні терміни повинен встановити лікар, але загальним тимчасовим коридором називають 21-60 доби. Протягом усього зазначеного періоду батьки обов’язково фіксують продукти, які давалися малюкові, і його реакцію на них. Якщо через 14 діб ситуація не змінюється, загального плану гіпоалергенного харчування недостатньо, і подразник ховається в «нешкідливих» продуктах. Тут потрібно візит до лікаря і, можливо, аналізи.

Теги: