22 Лютого, 2015

Дієта під час вагітності

Дієта під час вагітності від набряків

дієта від набряків під час вагітностіОсновна дієта від набряків під час вагітності – це безсольова системи живлення. Вона застосовується в тих випадках, коли з організму погано виводиться рідина. Згідно їй, з щоденного раціону слід виключити консерви, майонез, кетчуп і всі страви, які куплені в магазинах або замовлені в ресторанах.

Також слід прибрати з раціону морепродукти, солону рибу, квашену капусту, твердий сир, різні соуси і чорний хліб. Їжу треба готувати самостійно. При цьому не слід використовувати різні смакові добавки та приправи, у яких міститься сіль.

Безсольова дієта під час вагітності передбачає вживання рослинної і молочної їжі. Потрібно їсти каші, фрукти, овочі, а також молочні продукти. Винятком стане лише твердий сир будь-яких сортів.

При вживанні такої їжі в тканинах організму не буде відбуватися накопичення рідини, і поява набряків усунеться само собою. А страви краще всього готувати на пару або відварювати. Бо як смажена їжа шкідлива для організму в будь-який період нашого життя.

При безсольовій дієті під час вагітності не рекомендується вживати копченості, кондитерські та макаронні вироби. Можна готувати різні овочеві або рибні супи на слабкому бульйоні, відварювати нежирне м’ясо і рибу. Також слід їсти овочі та фрукти, як в сиром, так і у вареному вигляді.

З овочів добре підійдуть огірки, кабачки, капуста, редис, квасоля і помідори в необмеженій кількості. А картопля, буряк, морква і брукву можна вживати не більше одного разу на день і маленькими порціями.

При безсольовій дієті під час вагітності в необмеженій кількості можна їсти фрукти і ягоди. Також дозволено їсти знежирений сир, молочні продукти, яйця, масло і пити зелений чай.

Зразкове меню одного дня може виглядати так: як сніданку добре підійде манна каша і зелений чай з лимоном або какао. На другий сніданок можна взяти апельсин. На обід слід приготувати овочевий суп або борщ і м’ясо тушковане. А також можна з’їсти яблуко. В якості обіду вжити пудинг з телятини з овочами і печена картопля.

При безсольовій дієті під час вагітності в полудник рекомендується випити стакан молока з пісним печивом або булочкою. А на вечерю подати рибні зрази, які приготовані на пару з судака, відварну картоплю і випити стакан молока.

Дієта під час вагітностіОчікування появи на світ малюка для майбутньої мами – це одне з найпрекрасніших почуттів. Але поряд з цим вагітність накладає певні обов’язки, однією і головною з яких є народження здорової дитини.

І для цього потрібно зовсім небагато – правильно харчуватися і вести здоровий спосіб життя. Збалансований раціон виступає свого роду дієтою під час вагітності. При цьому не буде ніяких голодувань і різких обмежень в вживаної їжі.

Правильно підібрані продукти зможуть забезпечити комфортний стан, як малюка, так і майбутньої мами. Крім того, певна система харчування в період виношування дитини зможе запобігти появі небажаних симптомів і захворювань.

Головні принципи харчування в період виношування дитини

Важливо відзначити, що майбутній мамі слід дотримуватися дієти під час вагітності по триместрах. Це обумовлено фізіологічними змінами організму самої жінки, а також формуванням основних органів малюка.

Так, наприклад, у першому триместрі починає розвиватися головний мозок, хребет, серце і систему кровообігу. Тому медичні фахівці рекомендують вживати більше білкової їжі – не менш 1,5 г на 1 кг ваги жінки в день.

У 1 триместрі під час дієти при вагітності важливо уникнути появи нестачі фолієвої кислоти, а також цинку, міді і селену. Подібні речовини здатні знизити ризик формування вроджених патологічних станів. А вітаміни С і допомагають зменшити токсикоз.

Такі елементи, як йод і кобальт підтримують прекрасне самопочуття майбутньої мами, а також впливають на правильне формування щитовидної залози дитини. В цей період цілком доречно невелику кількість гострих і солоних страв. Вже на 3-4 місяці вагітності такі переваги в їжі зникнуть.

У 2 триместрі при дієті під час вагітності кількість білків має збільшитися до 2 г на 1 кг ваги жінки. У цей період вітамінів і мікроелементів також потрібно більше. Зате вони краще засвоюються. Слід звернути увагу на кількість вживаних продуктів, які містять залізо, вітамін В12 і фолієву кислоту.

Для правильного формування і розвитку кісток, шкіри, слизових оболонок і клітковини очних органів необхідні вітаміни А, D, а також кальцій і фосфор. Вітаміни групи В, цинк і хром допомагають контролювати вагу і запобігають появі цукрового діабету у вагітних.

У 2 триместрі при дієті під час вагітності калорійність щоденного раціону не повинна перевищувати 2000-2200 ккал. Якщо майбутня мама має зайву вагу або схильна його швидко набирати, слід скоротити вживання жирів до 50-60 г в день.

У 3 триместрі медичні фахівці рекомендують вживати більше вуглеводів. В цей період в організмі матері і зростаючого малюка формується, так зване, жирове депо, а саме – згустки поживних речовин, які необхідні для пологів і повноцінної лактації. Тому вуглеводи так необхідні. Вони збагачують організм глікогеном.

Під час дієти при вагітності по триместрах слід виключити вживання кави і чаю. Краще замінити їх чистою мінеральною водою без газів. Достатня її кількість – це 6-8 склянок на день. Пити краще в проміжках між основними прийомами їжі.

Щодня потрібно вживати не менше 3-4 порцій продуктів, які багаті кальцієм і залізом. Високий вміст кальцію знаходиться в сирі, молоці, твердому сирі та зелених листових овочах. А залізом багаті морепродукти, індичка, шпинат, брюссельська капуста, ягоди, а також сухофрукти і гречка.