3 Березня, 2015

Дієта на воді для ледачих і відчайдушних

Дві склянки води при дієті для ледачих

Чому для лінивих? Тому що особливого зміни звичного денного раціону не потрібно. Читаючи відгуки про дієту на воді, відзначаємо, що саме цей факт робить її особливо привабливою для багатьох. Суть методики: щоразу перед черговим прийомом їжі слід випивати дві склянки звичайної води.

При цьому запускаються процеси метаболізму, створюється відчуття насичення завдяки заповнення шлунка. І в обід, вечеря та інші трапези просто не вийде з’їсти більше норми. Маленька хитрість дає досить великі «дивіденди»: приблизно на 0,5 кг на день зменшується вага.

При такому розкладі за п’ять прийомів їжі поглинається близько двох літрів води. Плюс в самих продуктах харчування вона завжди міститься, та після обідів більшість з нас все одно потягнеться за чаєм, кавою, соком, так що навантаження на нирки виходить пристойна. Тому дана методика схуднення не годиться для тих, у кого діагностовано ниркові захворювання або проблеми серцево-судинної системи.

Три дні повного голодування: екстрим не для всіх

Ще більше склянок води при дієті зазвичай випивають ті, що наважуються на повне голодування. Це чистий окріп або з додаванням лимонного соку (лимонної кислоти), відвари трав, настої шипшини, мінералка без газу. Звичайний об’єм: 2-2,5 літра, влітку, при фізичному навантаженні і стресах цифри трохи вище.

Важливий момент такого екстриму: контроль кількості випитої води і сечі: на вході рідини повинно бути приблизно на 800 грамів більше, ніж на виході. Якщо сечі занадто мало, це сигнал неблагополуччя, потрібно звернутися за медичною допомогою. Затримуючись в тканинах, рідина «виллється» у набряки, і добре, якщо тільки зовнішні. Лікарі у відгуках про дієту на воді застерігають: можливі внутрішні набряки органів, а це надзвичайно небезпечно.

Допоможуть організму впоратися із збільшеним об’ємом циркулюючої рідини щоденні клізми. Найбільш ефективні – з відваром звіробою, ромашки, шавлії. Фізичні навантаження на час голодування доведеться обмежити, але зовсім відмовлятися від них нераціонально, легкі спортивні вправи, прогулянки тільки посприяють процесу схуднення і загального оздоровлення.

Дієта на воді і хлібі або грамотний вихід з голодування

Дієта хліб і водаСвоєрідною другою фазою дієти на воді стануть три дні виходу з голодування. Краще, якщо «вихідні» дні дійсно припадуть на неробочі. Хоча б тому, що особливий режим харчування: сніданок розділений на три етапи, а в умовах трудових буднів дотримуватися розклад проблематично. Виключаються з раціону риба і м’ясо, сіль і спеції, яйця і гриби, поза законом протягом цих трьох діб залишається і кави.

Ранній «предзавтрак» складається з склянки води або розведеного наполовину соку і заздалегідь замочених сухофруктів. На сніданок – каша, терта морква, хліб, все в невеликих кількостях. А замість ланчу (в 10-11 годин) випиваємо трав’яний відвар з ложечкою меду.

На обід знову овочі у вигляді супу, тушкованого гарніру (або картопляного пюре), сирих тертих (морква і капуста), по 100-150 грамів кожного блюда. На обід і полуденок яблука (4-5), кефір, пара волоських горішків. Одне з блюд можна замінити сиром або іншим молочним продуктом.

Кому корисно пити воду при дієті, а кому шкідливо?

Короткочасне голодування, так само як і поступовий вихід з нього, який умовно можна назвати дієтою на воді та хлібі, корисні при цілому ряді захворювань. В тому числі, при проблемах шлунково-кишкового тракту, в тому числі, запальних процесах та інтоксикації; при діабеті, подагрі, астмі, неврастенічних проявах і ряді інших серйозних дисфункцій.

Категорично не можна затівати жорстке голодування людям в солідному віці, а також страждаючим серцево-судинними хворобами і при загальному ослабленні організму.

Дієта на водіНе даремно воду в казках і фентезі представляють як живу субстанцію. Це речовина, найбільш близьке людині з усіх природних сполук. І в питанні корекції фігури вода приходить на допомогу в різних варіантах. Деякі з форм цієї «швидкої дієтологічної допомоги» зараз і розглянемо.

 

Вода всюдисуща і всемогутня

Втома, неуважність уваги, запаморочення, мігрень, підвищення тиску – ці та інші симптоми нездужання часто мають одну просту причину: нестача води в організмі. Зневоднення більш високого ступеня може призвести до серйозних наслідків, аж до трагічних.

Але і «звичайне» нехтування водою, як мінімум, спровокує запори та інші порушення ШКТ, знизить швидкість протікання обмінних процесів, що в підсумку призведе до набору ваги. Тому-то фахівці радять пити воду при дієтах різного характеру.

Інтоксикація організму, алергії та інші негативні наслідки також можуть стати наслідком «недопостачання» цієї цілющої вологи. Не випадково дієтологи рекомендують час від часу влаштовувати розвантажувальні дні, коли основним продуктом протягом доби стає вода. А інші компоненти харчування додаються виходячи з особливостей конкретного організму. Найбільш рішучі воліють зовсім не вживати ніякої їжі, оголошуючи себе короткостроковий суворий «пост».

Ще більш дієвим виявляється триденний курс голодування, про який скажемо трохи нижче. Нарешті існує і таке поняття, як дієта для ледачих, де теж велика увага приділяється воді.

Теги: