12 Березня, 2015

Дієта Гаврилова

Дієта Гаврилова: меню на тиждень

дієта Гаврилова меню на тижденьДієта доктора Гаврилова включає в себе цілий комплекс методик і дієт. Назвати це дієтами можна умовно, скоріше це список продуктів, які потрібно замінити іншими продуктами. Це не означає, що їх не можна їсти, особливо якщо у вас був негативний досвід строгих дієт і в наявності Екстернальні порушення харчування. Це означає, що потрібно відучити свій організм любити гамбургери і привчити його любити, наприклад, тушковане м’ясо з овочами. Навчитися насолоджуватися трав’яним чаєм без цукру і забути про колу. Отже, список продуктів, які по дієтах Гаврилова потрібно додати в меню:

  • овочі та фрукти, не менше 6 порцій на день, окрім бананів (порція – це обсяг приблизно з середнє яблуко);
  • молоко і молокопродукти будь-якої жирності (крім масла, його – обмежити);
  • соки-фреш;
  • вода в будь-якій кількості;
  • каші (вівсянка, кукурудзяна, гречана, перлова, пшенична, рис);
  • висівки, толокно;
  • риба (крім консервованої).

Уподобання в готуванні – варене, тушковане, запечене, сире, загалом, тільки не смажене на маслі.

Поступово виключати рекомендується:

  • фаст-фуд і солодку газовану воду (гамбургери, картопля-фрі, колу);
  • бутерброди, як їх роблять зазвичай (з маслом, ковбасою, сиром і корейської морквою);
  • хліб, булочки, випічку, тортики, цукерки, круасани, пончики;
  • масло вершкове;
  • картопля взагалі, а особливо смажений;
  • консерви, особливо рибні.

Що стосується меню по дієті Гаврилова на тиждень, воно складається індивідуально, самим пацієнтом, виходячи з рекомендацій, отриманих в центрі. Після проходження психологічних тренінгів, фахівці центру розраховують кількість калорій в день і допомагають складати меню і вести щоденник калорій. Психологічна допомога і перехід на здорове харчування – ось і вся дієта Гаврилова.

Дієта ГавриловаДієта Гаврилова стала популярна завдяки передачі на СТБ «Доктор Борменталь». Насправді дієтою це можна називати умовно, скоріше це – система харчування. Михайло Олексійович Гаврилов, к.м.н., лікар-психотерапевт і дієтолог, що довгий час працював в центрі схуднення (центр надає послуги з нормалізації ваги за допомогою психологічних тренінгів). Він переглянув безліч методик схуднення і розробив власну систему боротьби із зайвою вагою. Початкова його спеціалізація – боротьба з залежностями, тому основний підхід до боротьби із зайвою вагою за його методикою – усунення психологічних причин набору зайвої ваги.

Основні принципи дієти доктора Гаврилова

До кожної людини, яка звернулася в центр доктора Гаврилова, застосовується індивідуальний підхід. Першим і найголовнішим кроком вважається вироблення самоконтролю і психологічна мотивація до схуднення. Без цього подальша робота неможлива.

Дієта доктора Гаврилова виключає голодування і суворі дієти, препарати для зниження апетиту і кодування. Найголовніше завдання – це з’ясувати психологічні причини неправильного харчової поведінки і перейти на здорове харчування. Тому без свідомої участі самого пацієнта не обійтися, ніякого готового «чуда на блюдечку» методика не пропонує.

Для початку пацієнтові пропонується пройти медичне обстеження: фізіологія, обмін речовин, антропометрія, аналізи крові і кислотно-лужного балансу організму.

Після цього проводиться психодіагностика, визначаються психологічні причини переїдання. Розрізняють три основних типи порушення харчової поведінки:

  • емоціогенние харчова поведінка;
  • Екстернальні харчова поведінка;
  • обмежувальне харчова поведінка.

Емоціогенние порушення – це просто «заїдання» проблем. Зустрічається у 60% пацієнтів. Стимулом до прийому їжі є не голод, а емоційний дискомфорт (стрес, самотність, тривожність). Підрозділяється цей тип на два підтипи: компульсивний переїдання і порушення добового режиму («синдром нічної їжі»). Компульсивний переїдання виховується в дитинстві, в сім’ях, де основною функцією матері вважається «одягнути і нагодувати». Синдром нічної їжі виражається в зниженому апетиті з ранку і в підвищеному – вночі. Пов’язаний він з порушеннями режиму дня і недостатнім сном.

Екстернальні порушення – це збудження апетиту ні при внутрішніх фізіологічних процесах, а від зовнішніх причин: реклами по телевізору, вітрини кондитерського магазину, святкового столу і їжі «за компанію». Людина приймає їжу завжди, коли вона доступна і не контролює насичення.

Обмежувальні порушення – це результат захоплення суворими дієтами, зриви і почуття провини. Його крайня ступінь – дієтична депресія.

Як з ними боротися?

  • Підвищувати самооцінку і перемикати свою увагу на інші способи підняття настрою в першому випадку, а також повноцінно висипатися і перейти на дробове харчування – в першому випадку.
  • Навчитися прислухатися до свого організму і вчасно ставити собі запитання «я дійсно голодний, або їжа мене гіпнотизує» – у другому випадку.
  • Ну і звичайно, переходити на здорове харчування поступово, не відмовляючи собі в улюблених продуктах (в розумних межах), ніколи не картати себе за зайве тістечко, і головне – включати в свій раціон корисні продукти і навчитися насолоджуватися ними, є повільніше і не відволікатися під час їжі – в третьому випадку.

Власне, тренінги по боротьбі з харчовими порушеннями і є основна робота з пацієнтами в центрі Гаврилова. Крім цього, центр пропонує ряд послуг, які можна знайти в будь-якому медичному косметологічному центрі: мезотерапію, масаж, лімфодренаж, обгортання та інші процедури догляду за шкірою і тілом.

Що до фізичних вправ – передбачає особливих комплексів по схудненню, на думку центру досить розумних фізичних навантажень, наприклад, щоденної прогулянки або ранкової розминки.

Також центр пропонує програму для хворих з цукровим діабетом, що мають надмірну вагу. Туди входить спостереження лікаря-ендокринолога, складання індивідуального меню по дієті Гаврилова та програми фізичних навантажень.

Теги: