25 Березня, 2015

Дієта для годуючих матерів

Зміни в дієті для схуднення для годуючої жінки після шести місяців

Дієта для годуючих для схудненняПо досягненні піврічного терміну допускається починати перші модифікації меню. Основне правило тут – поступовість і уважність. Раз на три доби вводиться не більше одного нового продукту в невеликій кількості, після чого потрібна ретельно спостерігати за станом дитини. При найменших ознаках нездужання від продукту слід відмовлятися.

У кого-то даний процес проходить спокійно і без ускладнень – дітки приймають всю їжу, дозволяючи матері обережно повертатися до звичного раціону. А комусь доводиться продовжувати дотримуватися жорстких обмежень ще півроку, поки організм немовляти не зміцніє остаточно. Для кожного малюка цей термін індивідуальний.

Якщо в даний період жінці хочеться солодкого, дозволено побалувати себе шматочком білого шоколаду, що не містить какао-порошок, часто викликає дитячі алергічні реакції.

Ще один важливий нюанс: різноманітність харчування. Тобто ті продукти, які входили в добовий прикорм дитини, не повинні опинятися в сьогоднішньому меню матері.

Однозначне «ні» під час грудного вигодовування варто сказати низькокалорійним дієтам і різних препаратів для схуднення, включаючи спеціальні чаї. Всі вони здатні завдати непоправної шкоди організму малюка. А це не стоїть ніякої стрункої фігури. Тим більше що в міру дорослішання новонародженого він буде сам забирати все більше і більше молока матері, що призведе до зниження її ваги. Крім того, збалансоване харчування дієти для годуючих матерів також дозволяє поступово втрачати зайве.

Дієта для годуючих матерівПеріод після народження дитини для кожної жінки стає непростим. У цей час доводиться переглядати багато свої звички, міняти всі режими. І питання харчування подібне теж стосується. Адже все, що потрапляє в шлунок молодої матері, виявляється і в організмі малюка. А останній до дорослої їжі ще зовсім не готовий.

Крім того, багатьох представниць прекрасної статі починає мучити ідея скидання зайвої ваги, набраного за час вагітності. Але, знову ж, з урахуванням зв’язку матері і дитини, сідати на жорсткі дієти не можна. І як у такому разі бути?

Відповідь на це питання давно знайдений кваліфікованими фахівцями – необхідна дієта для схуднення для годуючої жінки. Причому одночасно вона є і підібраним з міркувань турботи про ГРУДНИЧКУ харчуванням молодої матері в перші місяці життя її малюка. При грамотному дотриманні всіма правилами корекція фігури запуститься без докладання додаткових зусиль.

Рекомендації до складання меню дієти для годуючих матерів

У перші три місяці після народження дитини раціону повинна приділятися особлива увага. У цей період організм малюка максимально не підготовлений до зовнішнього світу і дуже вразливий. Будь-яке невірне дію призводить до порушень в роботі внутрішніх систем, що приносить купу переживань батькам. Крім того, лікарі рекомендують звертати увагу на ті продукти, які сприяють кращому виробленню молока. Але лактація безпосередньо пов’язана не з їжею матері, а з виробленням гормонів, які, в свою чергу, залежать лише від вимог дитини погодувати його. А ось якісна складова материнського молока залежно від меню дієти для годуючої матері дійсно здатна змінюватися, як в кращу, так і в гірший бік.

Жирна і смажена їжа, як і під час вагітності, в період грудного вигодовування не повинна бути присутнім у раціоні жінки. Крім того, що вона не несе в собі нічого корисного малюкові, вона перевантажує навіть травну систему дорослої людини. І вже тим більше протипоказана грудничкам. Страви, які потрапляють на стіл, зобов’язані готуватися або за допомогою обробки парою, або відварюватися. Не допускається навіть запікання і тушкування, як мінімум в перші три місяці.

Жирне м’ясо теж доведеться виключити. Це стосується свинини, яловичини, баранини. Причому якщо курячу грудку без шкіри можна пропарити і з’їсти, то, припустимо, суп на ній варити вже не рекомендується. Оскільки м’ясні супи заборонені: дозволені тільки овочеві бульйони. І бажано всі інгредієнти для них підбирати так, щоб вони не були привезені з-за кордону, доставивши з собою безліч хімікатів.

Особливу увагу потрібно приділити недостатньо приготовленого м’яса: біфштекс в напівсирому вигляді. Таким страв не місце в дієті для годуючої жінки, оскільки вони здатні спровокувати інфікування кишечника малюка. Результат може бути занадто страшним.

З урахуванням того факту, що в останні роки діагноз «лактазная недостатність» набирає обертів, молодій мамі слід з обережністю вводити в свій раціон молочну групу продуктів, особливо коров’яче молоко. Багато лікарів взагалі забороняють його при грудному вигодовуванні. Зате кефір, сир і сир допускаються до вживання, але в обмежених кількостях. Варто пам’ятати, що сир здатний спровокувати запори у новонародженого. І загальна кількість кисломолочної продукції за добу не повинна переходити позначки 1 л.

Що стосується круп і злакових, то увагу необхідно звернути на гречку, рис і кукурудзяну крупу. Всі інші краще тимчасово виключити з меню. Крім того, каші готуються трохи незвичним способом: перед варінням обов’язково варто гарненько промити крупу, залишити її в холодній воді на кілька годин, і тільки після цього варити в новій, чистій воді.

І до речі про воду. Лікарі настійно радять пити не звичайну воду з під крана, а дитячу, придбану в аптеці. І на ній же бажано готувати багато страв. У питанні інших рідин, що надходять в організм, слід зазначити заборону на соки, особливо яблучний і апельсиновий, газовані напої, алкоголь, міцну каву. Трав’яний чай необхідно заварювати протягом хвилини і не робити занадто високу концентрацію.

Ще один момент дієти для годуючих відноситься до фруктів і овочів. Рослинна їжа – базис меню молодої матері. Але, як і в період вагітності, не вся. Бобова група і капуста виключені. Серед фруктів схвалені тільки яблука і груші, а також персики, черешня і абрикоси. Вони найбільш безпечні для дитячого організму.

Теги: