25 Червня, 2014

Дієта для годуючих мам

Дієта для годуючих мам

Отже, дитина вже оповістив своїм криком про появу на світ, і з цього моменту у жінки починається новий життєвий етап. Єдине, що не змінюється – малюк як і раніше харчується завдяки матері, а точніше материнському молоку. Для того щоб все в організмі відбувалося правильно, необхідна дієта для годуючих мам.

Рекомендації дієти для годуючих мам переслідують відразу декілька цілей: По можливості швидко відновити виснажені ресурси жіночого організму, забезпечити в достатній кількості молоко для малюка і впоратися з проблемами зайвої ваги, які хвилюють практично всіх молодих мам.

Дієта для годуючої матері

Завдяки лікарям, подругам, матерям і Інтернету ви вже знаєте, чого можна чекати в цей період. В принципі, налівшіеся молочні залози вже давно заявили про свою готовність до материнства, і тепер важливо грамотно організувати процес харчування малюка і ваш власний.

Головне, про що варто пам’ятати, – абсолютно все, що ви з’їдаєте, впливає на склад і смак грудного молока, тому ваш малюк може досить бурхливо реагувати на його зміну. Навіть якщо він не природжений гурман, деякі продукти можуть викликати подразнення та алергічні реакції, підвищене газоутворення і занепокоєння. Збалансована дієта годуючої матері дозволить попередити ці нюанси.

Мама самостійно вибирає методику прикладання до грудей, в цьому їй допоможе лікуючий лікар. Що стосується харчування, то навряд чи перші пару днів породілля буде страждати від скаженого апетиту. Якщо ж хочеться їсти, краще віддати перевагу нежирному бульйону з курки, овочевого супу або вівсяної каші. Зате в питво обмежувати себе не варто. Коли годування налагоджено, дуже важливо випивати не менше склянки рідини перед кожним прикладанням малюка до грудей. Лактації сприяють трав’яні чаї з м’ятою, материнкою або чебрецем.

Наступні три тижні життя малюка – самі напружені. Його організм пристосовується до нових умов, тому режим харчування жінки повинен бути дуже щадним. Це зовсім не означає, що дієта годуючої мами припускає аскетичний відмову від усього на світі, але занадто інтенсивне і жирне харчування може згубно вплинути на якість молока.

З самого початку молодій матусі рекомендуються різноманітні каші (з рисової краще бути обережніше, якщо у малюка спостерігаються запори). Запечені овочі та яблука, бульйони можна доповнювати нежирної відвареної яловичиною і білою рибою. Ще через тиждень в раціон додаються яйця (не більше 4 разів на тиждень), кисломолочні продукти, насіння. Кожен продукт вводиться в меню вранці і не частіше ніж раз за два дні.

Як показує практика, дієта для годуючих грудьми часто пов’язана із забобонами. Так, молоді мами посилено налягають на молоко або чай зі згущеним молоком, щоб прискорити лактацію. Насправді до молочних продуктів потрібно поставитися дуже обережно. Нежирний сир і м’який сир допоможуть збільшити кількість білка, а ось молоко краще використовувати для приготування каш. Жирність уживаних молочних продуктів не повинна перевищувати 1%.

Годує матусі не варто захоплюватися волоськими горіхами. Вони відносяться до групи алергенів, так само як і мед, цитрусові, шоколад, які теж варто хоча б на час виключити. Бобові і капуста можуть спровокувати коліки у малюка, а гострі, копчені страви, консерви, кофеїн, алкоголь залишаються під забороною, як і під час дієти для вагітних.

Вже через півроку молода мама зможе насолодитися звичним режимом харчування. За цей час малюк зміцніє, а збалансований раціон дозволить повернути жінці колишню привабливість і стрункість.