5 Червня, 2014

Абрикос і урюк – корисні властивості

Абрикос – фрукт не тільки дуже смачний, але і корисний. Тому його вживання протягом року якісно поповнить вашу скарбничку здоров’я. Про властиві абрикосу корисні властивості відомо давно. Батьківщиною фрукта офіційно вважається Китай, звідки він потрапив до Вірменії, а потім до Європи. Сьогодні абрикоси ростуть по всьому світу, як правило, в країнах з помірним кліматом. Проявляє абрикос корисні властивості, які в першу чергу стосуються здоров’я серця і судин. Ці якості фруктів пояснюються багатим хімічним складом.

Плоди абрикоса – середні за розміром. Форма їх довгаста, всередині велика тверда кісточка. Абрикоси бувають блідо-жовтими, жовтими, яскраво-помаранчевими, що залежить від сорту. Ці фрукти вважаються швидкопсувним продуктом, тому для транспортування їх зривають практично зеленими. У їжу можна вживати не тільки плоди, а й ядра кісточок.

По відношенню до абрикосів в нашій мові є такі назви: урюк (цільні плоди, висушені з кісточкою), Жерделі (сорт абрикос, що відрізняється особливо солодким смаком), шепотіла (злегка підв’ялені плоди з витягненої кісточкою), кайса (плоди без кісточок, підв’ялені і обкурені двоокисом сірки), курага (половинки плодів, в’ялених, обкурені двоокисом сірки і висушених на сонці).

Абрикос – корисні властивості

Абрикос складається з води, білків, жирів, вуглеводів і клітковини. Присутні такі вітаміни в абрикосах, як вітамін А, Е, С, В1, В2, В3, В9. Багаті фрукти та елементами: калієм, кальцієм, магнієм, фосфором, натрієм, залізом, кобальтом, йодом, марганцем, цинком, фтором. Калорійність абрикоса невелика – 47 ккал на 100г.

У абрикосах дуже багато калію і заліза, тому вони є цінною складовою раціону вагітних, а також хворих серцево-судинними захворюваннями. Вживати абрикоси медики призначають людям, які перенесли інфаркт. А також при аритмії, міастенії, анемії, недостатньому кровообігу.

Мають і сечогінними властивостями абрикоси, користь яких застосовується при захворюваннях нирок і сечового міхура. Сік з плодів абрикоса надає антибактеріальну дію, а також є протиракову, жаждоутоляющее, жарознижуючим засобом. Сік з цього фрукта призначають при ішемічній хворобі серця, при аритміях, запорах, туберкульозі, ожирінні, проблемах зі шкірою, а також серцево-судинних захворюваннях з підвищеним тиском.

Широко застосовують абрикоси в косметології: що містять велику кількість вітаміну А і С, вони проявляють, як і обліпиха корисні властивості омолодження. З кісточок плода роблять абрикосове масло, яке використовують для приготування різних цілющих мазей і кремів. Вживають і в їжу кісточки абрикоса, користь яких іноді перевершує користь м’якоті. Ядра кісточок застосовують при кашлі, туберкульозі, хронічному бронхіті, гострому ларингіті, нефриті.

Урюк – корисні властивості

Урюк – це висушений в природних умовах фрукт. Жителі Середньої Азії впевнені, що саме цей сухофрукт володіє максимальною дозою корисних речовин, тому що довгий час фрукт знаходився на дереві, підживлюючи цінними речовинами. У такому сухофрукти багато насичених і ненасичених жирних кислот, цукру, вітаміну А, С, Е, В, фосфору, калію, кальцію, заліза і магнію.

Сухофрукт відмінно засвоюється, не відбиваючись на фігурі. Регулярне вживання урюка дарує бадьорість і гарний настрій (завдяки великому вмісту магнію і калію). За допомогою цього сушеного абрикоса можна привести в порядок кров’яний тиск, кровообіг, поправити зір і позбутися від анемії.

Проявляє урюк корисні властивості і при лікуванні пухлинних захворювань, туберкульозі і звичайних ГРВІ. Корінні середньоазіатські жителі переконані в тому, що урюк зробить вас здоровими навіть за допомогою такого простого методу: залити фрукт простою водою, потім сам урюк з’їсти, а воду випити. При цьому дістати справжній урюк можна лише в районах його природного зростання.

І урюк, і абрикос – це бажані фрукти на нашому столі. Намагайтеся запасатися першими про запас, а другий вживати хоча б протягом місяця в році – і тоді ваше здоров’я буде міцніше, ніж завжди.